Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory Prezydenckie + II tura


Gość Magdaa

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

    • nie wybieram się na II turę wyborów
      15
    • Jarosław Kaczyński
      17
    • Bronisław Komorowski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

W państwie normalnym (czyli niskich podatków i ogromnych swobód ekonomicznych) - przeciętny, uczciwy człowiek - jeśli nie jest na świecie sam - nie ma szans na "zginięcie". Dlaczego? Tu znowu trzeba trochę uruchomić wyobraźnię i na chwilę wyobrazić sobie świat bez socjalizmu. Tam każdy pracujący człowiek gromadzi dość szybko spore bogactwo a koszt życia jest niezmiernie niski. Jeśli żona, dziecko, nawet przyjaciel - nie mogą podjąć pracy z przyczyn od siebie niezależnych - nie stają się ogromnym obciażeniem dla bliskich. Jedna osoba jest w stanie wyżywić nie tylko siebie, ale całkiem sporą gromadkę osób (w XIX. w Ameryce w rodzinie pracował tylko ojciec, na utrzymaniu była żona, gromadka dzieci i dziadkowie - i dawali radę - mieli konia, wóz, chodzili do teatru i robili wypady za misto w niedzielę!). Na cholerę w takim świecie pomoc państwa? Ta niewielka garstka całkowicie opuszczonych i samotnych - korzysta z pomocy prywatnej, z rąk kościoła i instytucji charytatywnych. Tam przynajmniej - 1 złotówka rzucona do skarbonki jest pomocą dla biednych w wysokości 1zł. Gdy miesza się rząd - to trzeba odliczyć koszt poboru owej złotówki za pomocą aparatu ogólnokrajowego, koszt biurokracji rozdającej te pieniądze, i ryzyko nietrafionego lokowania pieniędzy tam, gdzie nie potrzeba (ale np. ktoś miał znajomości i namówił kolegów). Więc tak spokojnie można liczyć że moze z 50gr trafia na prawdziwą pomoc. No ale co tam, czyż nie pięknie jest, gdy rząd pomaga uciśnionym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś tej rodziny nie ma?

Naprawdę nie chciałabym mieszkać w państwie pełnym slumsów czy dziadów chodzących po prośbie.

 

[Dodane po edycji:]

 

To zależy- patologia robi dzieci aby dostać tysiaka na winiaka, a normalni ludzie takiego tysiaka przeznaczają np na szczepienia dla dziecka- pneumokoki itd.

 

Becikowe jest dla mnie klasycznym przykładem marnowania pieniędzy podatników, gdyż ludzi decydujących się na dziecko powinno stać na wyprawkę czy szczepienia dla dziecka. Natomiast patologiczne środowiska, jak sama zauważyłaś, wydadzą te pieniądze bynajmniej nie na dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ludzie starający się o dziecko mają już uzbierane pieniądze na wyprawkę i szczepienia- ale zdarzają się też wpadki normalnym ludziom, nie menelom, a takim ludziom ten tysiąc przyda się na te szczepionki itd. W sumie każdemu taka kasa się przyda- nawet tym co ich stać na dziecko i było ono planowane. Mieć tysiaka a nie mieć... ;) Ale faktycznie, wg mnie te becikowe jest trochę bez sensu, bo urzędnik nie jest w stanie sprawdzić i określić kiedy te pieniądze naprawdę pójdą na dziecko, a kiedy na wino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, głupota !!! popatrz horyzontalnie , ,zastanówmy się nad ujadaniem na pomoc socjalną w naszym kraju , ja Ci tu zaraz napisze o co mi chodzi ,zauważ pomoc prywatna w krajach średniorozwinietych jakim jest Polska nie jest możliwa przy stosunkowym bezrobociu na poziomie 12% oraz średnim wieku prawie 38 lat , pomoc prywatna i z organizacji kulturalno-religijnych ne ma szans bytu i istnienia dlaczego ,przykładowo bierzemy grupe 100 obywateli z czego 12 osob nie pracuje pozostaje nam 88 osób. Osoby wyznajace w naszym kraju jakakolwiek religie to 93% czyli z 88 osób pozostaje nam 82 teraz jak podaje GUS 45% z tego jest praktykujacymi religie ludzmi i wnoszacymi skladki na kościół po odjeciu tego pozostaje nam 37 osób ktore w pomocy spolecznej prywatnej musi zapewnić byt 12 osobom które nie maja środków do życia czyli każda z tych osób musi przeznaczyć w systemie prywatnej pomocy ok 34% dochodu do górnej granicy zrównania wplywów na jędną jednostke obywatela teraz taki dałem Ci przyklad pomocy tylko poprzez kościól i bez uwzglednienia kosztów związanych z administracyjnym pdziałem takich dotacji oraz przekazywaniu 100% pomocy oraz muszą zaistnieć specyficzne warunki nawet dla takiej niemożliwej do zrealizowania teorii pomocy prywatnej, popierwsze 100 osob musi być w wieku aktywności zawodowej , po drugie w 100% cześci wyizolowanej czyli tych 37 osobach pomagających ,sytłacja materialna oraz stopa życiowa musi być na poziomie umoziwiajacym pomoc . Teraz przejdzmy do drugiej formy pomocy tej prywatnej nie religijnej , mówisz o pomocy z organizacji no tak zgodze się ale czy nie bierzesz pod uwage tego ,że firmy ,osoby wplacające datki na organizacje nie korzystają z ulg i odliczeń podatkowych czyli jest mniejszy wpływ do budzetu co powoduje zwiekszeniem podatków to koło nie do zatrzymania a dlaczego dlatego ,że mamy 230mld $ dlugu każdy 1$ jest oprocentowany na 7% my musimy splacać transzowo bo nie stać naszego kraju na zaciśnienie pasa i spłacenie naszego dlugu naraz to 51% PKB i te 50 gr które znika owszem zgodze się z Toba po czesci jest pożerane przez administracje i system ale po cześci idzie na właśnie spłate dlugu dlatego podalem Ci przyklad .

 

Więc yans, mimo że usiadlo by przy jednym stole wielkie głowy ,Ekonomiści ,konstytucjonaliści ,Prawnicy,itp i mieli rozpisać wzór państwa idealnego nawet na podstawie Twojej opini o prawie idealnych warunkach kraju jakim był w wieku XIX Usa z czym ja się osobiście nie zgodze . i jeśli masz ochote to również mogę Ci powiedzieć dlaczego . Nie udało by się tego stworzyć gdzieś zawsze znalazł by się niuans który był by nie do pogodzenia i stwarzał w dalszej kolejności tzw. Efekt domina co prowadzilo by do powstania systemu z podatkami i utratą przez administracje pieniędzy . Nie jesteśmy krajem wielkości Osiedla jak np Monaco nie otworzymy Kasyna narodowego które zapewnia dochody i z tego powodu podatków nie ma . w tak wielkim kraju jak nasz jest tylko możliwość kosmetycznych zmian podatkowych i to zakladając przy wręcz idealnej gospodarce i min inflacji a dlaczego nawiązuje tutaj do tych wszystkich rzeczy dlatego ,że ta cala pomoc socjalna i wsparcie adminstracyjne to budżet a budżet to nic innego jak podatki w ogromnej części .< a że nie żyjemy 70.000 lat temu i nie wyznajemy zasady najsłabszy z grupy zginie lub musi odejść bo osłabia kolektyw ,pomagamy innym i pomagać będziemy to część również demokracji a w takim ustroju żyjemy >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascho - Hitler i jego partia byli partią socjalistyczną. Miast wielkich elaboratów na ten temat rozszyfruję koleżance skrót NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników). Nie wiem, może dziś się tego nie pisze w waszych podręcznikach tylko używa innego słowa (zapewne tylko słówka faszyzm, prawda?)

 

Nie wydaje mi się, żeby dla większości ludzi skrót NSDAP, był zagadkowy. BTW, akurat ta partia miała więcej wspólnego z nazizmem, niż z faszyzmem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego miejsca:
(...)zwolennika teorii, ze ludzie chorzy, niebędący się w stanie sami utrzymać- powinni się w naturalny sposób wykruszyć- jako słabe ogniwa hamujące rozwój społeczeństwa.

twoja wypowiedź jest wierutnym kłamstwem. Janusz Korwin-Mikke jest katolikiem - w żadnym wypadku nie uważa, że ludzie słabsi powinni wyginąć. Poglądy o eliminacji "słabszych" przyświecały w historii raczej socjalistom - patrz narodowy socjalizm III Rzeszy i jego masakra innych ras czy szkoły hitler jugend ;) (skąd inąd - czyż to nie ironia, że Hitler doszedł do władzy dzięki demokracji? hehe, ależ przecież to demokracja jest najlepszym ustrojem, czyż nie? ;)) :(

 

Hitler i socjalizm, hmmm bardzo ciekawe... Ty porównujesz rządy totalitarne do socjalizmu?! Wydaje mi się, że przesadzasz...

 

Na pewno, zdajesz sobie sprawę, czym jest pojęcie socjalizmu... Akurat hitleryzm, czy nazizm niewiele ma wspólnego, z założeniami socjalistycznymi. Chociaż nazizm jest podłączany pod jedną z opcji socjalistycznych... Ale to tylko papierowy podział, który de facto niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

 

Nie rozumiem dlaczego, tak bardzo zależy Ci na negacji słuszności założeń lewicowych? Twoje porównania mnie zniesmaczyły...

 

Masz prawo do własnych poglądów, ale przy swoich próbach przekonania Nas tutaj, do wspaniałości ruchu prawicowego, przy okazji, starasz się również udowodnić, że ruchy opozycyjne (w tym przypadku socjalistyczne) to "samo zło", a do tego stosujesz skrajne i niezbyt trafne porównania.

 

Peace. ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

A co myślicie o Napieralskim ?

 

Tego kandydata lansuje sam Ryszard Kalisz... Buhahahaha... Czego On to ostatnio nie opowiadał w TV... Nawet jakaś pieśniczka powstała, a senior Kalisz, tak pięknie o tym wszystkim prawił... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna szaleńcza teoria Mikke: ,,Państwo nie powinno się wtrącać w wychowanie dzieci. Dzieci są własnością rodziców, nie państwa." Więc według tego pana rodzic moze codziennie katować swoje dziecko albo np. odgaszać na nim pety i nic nikomu do tego! :shock::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na wasze opinie/konrargumenty:

Hitler miał lewicowy pogląd na gospodarkę - ograniczał swobodę ekonomiczną, byłem zwolennikiem centralnego sterowania gospodarką. Był za nacjonalizacją przemysłu i kontrolą aparatu rządzącego nad społeczeństwem - kontrolą w dużym zakresie spraw - wlącznie z ideologią, wiarą itp. Był też fanem Europy zjednczonej w jedność i wspólnej dla Europy waluty - prawdziwy euroentuzjasta! W tych aspektach jego poglądy są bliskie lewicy, która - zważywszy na złą sławę pana Adolfa - stara się wszelkimi możliwymi siłami owe podobieństwa zatuszować, by nikt nie próbował nawet stawiać znaku równości pomiędzy nimi.

Jeśli zaś chodzi o totalitaryzm to był w historii zawsze następstwem "rewolucji" która miała przynieść ludziom nowy, sprawiedliwy porządek, rodził się w krajach wpierw ogarniętych szaleństwem socjalizmu, brutalność zaś tych ustrojów była zawsze skierowana przede wszystkim w zwolenników wolności tak osobistej jak i ekonomicznej - czyli właśnie obrońców starego porzadku.

Tak Goldie - uważam socjalizm za ustrój nikczemny, krzywdzący ludzką naturę w wielu aspektach, zbudowany przede wszystkim na fałyszywych i niesprawiedliwych założeniach. Nie uważam że owa nikczemność charakteryzuje większość ludzi o lewicowych poglądach - jedynie ubolewam nad faktem, że socjalizm tak "pierze" ludziom umysły, że zdrowy rozsądek, doświadczenie pokoleń, empiryczna wiedza i naoczne dowody nie są w stanie ludzi wychowanych w socjalizmie przekonać. Literalnie pozbawia wyobraźni, jak to czasem widać w tym temacie.

Piszesz Goldie, że moje porównania Cię zniesmaczyły... czemu nie zniesmaczyło Cię, gdy Natascha w sposób ewidentny dokonała - obraźliwej dla pana Janusza i jego zwolenników - manipulacji, próbując ukazać go jako człowieka niespełna rozumu i pozbawionego zasad moralnych? Natascha czyni to dalej - tym razem bawiąc się w niegodziwą zabawę kolejnym zwrotem. Odpowiadając na ten zarzut przy okazji: tak droga Natascho, państwo odbiera rodzicom dzieci, tym uczciwym, kochającym. Tym normalnym, którzy stanowią zdecydowaną większość społeczeństwa. Rodzic we współczesnej Polsce ma coraz mniej do powiedzenia w sprawie własnych dzieci. Ujednolicony system edukacjyny nie daje żadnego wyboru co do szkoły i materiału, jaki w szkole jest wykładany - nie mogę zaprotestować, by moje dziecko np. nie uczyło się o tym, jakim cudownym człowiekiem był Piłsudzki (a nie był! :D) Decydują kiedy moje dziecko MUSZĘ posłać do szkoły, właśnie uznali że chcą je wcześniej URABIAĆ w swoich państwowych urzędach wpajania propagandy i MUSZĘ dziecko posłac tam już w wieku 6ciu lat. Nie mam wyboru. Jak powiedzą za 5 lat, że jeszcze wcześniej - też nie będę mieć wyboru. Każdy kto ma dziecko i angażuje się w jego wychowanie, przyzna mi rację - dziecko kilku letnie (3-6 latek) jest często zbyt głupiutkie by móc zrozumieć argumentację rodzica w pewnych sprawach, jednocześnie jest zbyt uparte, by posłuchać w ciemno. W takich spopradycznych sytuacjach, klaps w pupę żadnej krzydwy dziecku nie robi, a często doskonale wychowuje. (Dawno temu mojej dziś nieżyjącej sąsiadki dziecko zmarło, bo połkneło tabletki schowane w szafie. Miało kilka latek. Gdyby - miast pouczeń w podobnej sytuacji - dostało klapsika na 4 literki - psychiki by mu nic nie zniszczyło. Ale pamięc klapsa odwiodła by chłopca od chęci wspinania się na meble i szukania w szafach "rodziców"). Ale dziś już nie można dać nawet klapsa, bo państwo propaguje jedyny słuszny wzorzec wychowania - wychowanie bezstresowe. I rodzice nie mają prawa dyskusji. Dochodzi do absurdu, w którym rodzic nie może ani dać klapsa (bo katuje!) ani pogłaskać (bo pedofil!) - zaskarżyć może Cię każdy - nawet własne dziecko (odpowiednio wcześnie idzie do szkoły gdzie go już "urzędnicy państwowi" nauczą co ma robić z "niegrzecznymi" rodzicami). Sytuacja jest chora, nienaturalna i z nia chce walczyć JKM, nie zaś pozwolić na brutalne pobicia! Takim oskarżeniem (również w stosunku do mnie - mam chyba prawo poczuć że Natascha uważa że i ja jestem za katowaniem dzieci) czuję się stokroć bardziej zniesmaczony - mój siostrzeniec dostał już raz małego klapsika ode mnie jak był niegrzeczny na spacerze, ale właśnie - chodzę z nim na spacery, buduję domek pod stołem, wspólnie rysujemy, uczę go różnych rzeczy i jak razem zasypiamy przed popołudniową drzemką - chłopczyk mówi mi patrząc w oczy że mnie kocha. Ale jak rozumiem Natascho - według Ciebie będę gasił pety na swoich dzieciach, tak? No i przydałby się urzędnik nad głową, albo chociaż jakaś kamera, gdy będę zasypiał ze swoimi dziećmi - bo kto wie, może jestem pedofilem a państwo powinno chronić dzieci przed zboczeńcami. Tyleż ojców miewa takie ciągoty - pora WSZYSTKICH profilatycznie nadzorować! Kasa się na program znajdzie - u podatnika ;) Twoje postępowanie jest typowy zagraniem lewicy - pozbawiona rozsądnych argumentów, "kąsa" za pomocą oszczerstw, manipulacji wypowiedziami adwersarzy i gra na uczuciach tych, którzy nie zastanawiają się nad sensem danych wypowiedzi a dają się ponieść emocjom.

Natomiast co do Twojej wypowiedzi Rid. Zgodzę się z Tobą że socjalizm jest wynikiem dobrobytu - tzn. pojawił się nie bez powodu w XIX wieku - kiedy rewolucja przemysłowa wywołała ogromny wzrost majętności wszystkich warstw społecznych - od samego dołu do samej góry. Świetny materiał dla badaczy historiozofii, którzy pewnie snują teorie i "wzory" na rozwój społeczeństw od nadmiaru dóbr wywołanego ekonomiczną wolnością do socjalistycznej pułapki marnotrawstwa tych dóbr. Tylko w dostatecznie zamożnym i spokojnym społeczeństwie możliwe jest dojście do głosu poglądów socjalistycznych, które zaś raz doporowadzone do władzy - nie sposób skutecznie przepędzić i prędzej czy później doprowadzą owe społeczeństwo do upadku. Kto wie, może to nawet jakieś nieznane dotąt prawo sprzężenia zwrotnego, zabezpieczające cywilizację przed "utopią" która zatrzymałaby jego rozwój ;) Ale schodząc na ziemię - nigdy nie twierdziłem, nie twierdzi tego JKM i nie twierdzą inni jego zwlennicy, że proces pworotu do normalności można przeprowadzić w 1 tydzień. Twoje rozumowanie jest błędne, ponieważ bierzesz mój pogląd na pomoc najuboższym - i wstawiasz go w nasze realia - ogromnych obciążeń podatkowych i czołgajacej się gospodarki. To i nie dziwi, że pomysł wydaje się absurdalny. Spodziewając się takiej reakcji pisałem nawet, że nie należy poziomu pomocy współczesnych organizacji i Koscioła oceniać, bo działają one w głębokim socjalizmie - więc są ograniczone. Należy sobie uświadomić ich ogromną zdolność niesienia pomocy jaką wykazywały przed socjalizmem i jaką wykazałyby dziś, gdybyśmy zapoczątkowali proces zmiany ustroju w Polsce. Byłby to proces stopniowy, bo prawo nie może działać wstecz (wymysł mądrych Rzymian!). Na przykład - osobom, którym się obiecało prywatną edukację - należy ją zapewnić. Ale z każdym rokiem ciąć coraz bardziej budżet może każdy (tylko nie rząd Tuska ;)) Należy więc stopniowo obniżać podatki, oddajac w sektor prywatny coraz większą część państwowego mienia (za pomocą licytacji gwarantujących najlepszy zysk!), czemu towarzyszyć będzie stopniowy wzrost dochodów, pobudzenie gospodarcze, spadające bezrobocie, które pozwala na kolejne kroki ograniczajace władzę rządu. Niby dlaczego taki proces jest niemożliwy? (Pomijając oczywiście Brukselę, która by nam na to nie pozwoliła, bo nie jesteśmy już państwem suwerennym a jedynie "republiką" związku europejskiego i rządzi nami kto inny). Jakiż to proces fizycznie nie pozwala przeprowadzić takich reform? Doskonałym przykładem mogą być tutaj Chiny i Hong-Kong. Hong-Kong był po wojnie pod panowaniem brytyjskim. Jednakowoż posiadał autonomię, zatem bez problemów udało się tam mądrym ludziom zapewnić ogromne swobody gospodarcze. Tylko tyle. I aż tyle. W ciagu 50 lat "brytyjskiego" panowania, a tak naprawdę panowania wolności - średnie płace wzrosły tam ponad 4-krotnie! (uwaga - z UWZGLĘDNIENIEM INFLACJI - prawdziwy fenomen!). Tak dobry wynik był możliwy, mimo ogromnej ilości napływających emigrantów - również z Chin, gdzie socjalizm (komunizm na poziomie ideologicznym, ale w gospodarce socjalizm) gwarantował im darmowe szkoły, szpitale i "czy się stoi czy się leży 2 tysiace się należy". Ci uciekinierzy to była - tuż po przybyciu do HK - biedota. Ludzie bez grosza przy duszy. Mimo to taki wynik! A czemu Ci ludzie uciekali? Wcale nie przed prześladowaniem, jak próbuje przekonać propaganda. Pragnęli wolności. Możliwości decydowania o sobie. Pracowania i uczciwego zarobku adekwatnego do włożonej pracy. By mogli potem robić z zarobionym pieniądzem co chcą. I należy się ogromny wraz podziwu dla ideologicznie zatwardziałej partii komunistycznej Chin - że dostrzegła na czym polegała potęga Hong-Kongu i gdy po 50ciu latach Hong-Kong wrócił pod władzę Chin, to Chiny brały już w tym czasie naukę od Hong-Kongu - a nie odwrotnie. I ludzie stamtąd nie chcą już uciekać, bo jest im coraz lepiej. A - jak uczył Milton Friedman - najpierw idzie wolność gospodarcza, potem pociąga ona za sobą wolność osobistą. Więc nas czeka coraz większa kontrola i ograniczenie wolności, ich zaś - stopniowe wychodzenie z ideologicznych łańcuchów i ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uprawiaj demagogii yans.

Chodziło mi o to, że kodeks karny powinien chronić dzieci przed zwyrodniałymi rodzicami, gdyż dziecko nie jest ich własnością- niczym buty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demagogia - wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask. (...) Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie kiełbasek. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale nie dających się spełnić obietnic (populizm) albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów.

Hmm... kto tu jest demagogiem...

Proponuję nie szukać demagogów na forum, 460-ciu obraduje codziennie w Warszawie, na Wiejskiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzi decydujących się na dziecko powinno stać na wyprawkę czy szczepienia dla dziecka.

 

Zwykle, generalnie stać - tylko jak ci przyjdzie zabulić za szczepienie skojarzone ( gdy zamiast trzech zastrzyków, trzech ukłuć igłą, trzech możliwych odczynów poszczepiennych, trzech chwil stresu dla dziecka daje się jeden zastrzyk) coś koło 800 zł - a trzy oddzielne są darmowe - zastanowisz się, czy na pewno masz te pieniądze, a jak jest becikowe jest za co zapłacić bez zastanowienia.

 

Z tym, że moim zdaniem powinno być tak, że rodzice z becikowego się rozliczają, imienne faktury ....ale z kolei to by nic nie dało bo menelstwo kupiłoby wózek i przehandlowało za wódę...ale tym tokiem myślenia to nie powinno być Żadnej pomocy socjalnej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie staranie się nakreślenia papierowego państwa ,które nie ma nic wspólnego z realiami ,to naprawde bez rozgonienia panstwa na kilka lat poza terytorium i to jeszcze nie gwarantuje wymarcia samej idei i powielanie błedów demokracji i wolności ekonomicznej . Do czego się moge odnieś jak nie do naszego państwa . Owszem odnajdujemy bezludną wyspe i rzucamy tam nowo narodzone dzieci bez pamieci i wspomniń ,wraz z nagraniem wjaki sposób utworzyć państwo w ramach jakie nakreślasz , wrazając tam za 3-5 pokoleń ono niczym się nie różni od polityki państwa naszego .dlaczego dlatego że ludzie zaczynaja podróżować z wyspy i uczyć się schematów gdzie indziej panujących, chcą się jednoczyć chcą być nie wyobcowanym społeczeństwem lecz pragną przyswoić zachowania panujące gdzie indziej a bądzmy szczerzy na całym świecie > jest tak samo w demokracji liczy się pieniądz ,wiec wszystko mowi za tym że wpadamy na tą wyspe i czujemy się jak w państwie za czasow jak wywiezlismy te dzieci są podatki jest administracja jest bezrobocie jest pomoc socjalna jest zły rząd jest dobry kandydat i jest podzielone społeczeństwo .

 

a zmienić funkcjonujące państwo na nowo nie jest możliwe to tak jak ze skokiem ze spadochronem jak wyskoczysz to nie wrócisz do samolotu poprawić linki albo wylądujesz albo się rozjebiesz . a My narazie lecimy na stabilizatorze i nie odetne linek zeby użyć zapasu bo istnieje prawdopodobienstwo ze ten sie rozłoży a tamtego nie znam i nie wiem czy on wogóle ma linki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to podpada pod demagogię, a jeśli nawet nie- jest typowym ''odwracaniem kota ogonem''- ,,według Ciebie będę gasił pety na swoich dzieciach, tak? No i przydałby się urzędnik nad głową, albo chociaż jakaś kamera, gdy będę zasypiał ze swoimi dziećmi - bo kto wie, może jestem pedofilem a państwo powinno chronić dzieci przed zboczeńcami. Tyleż ojców miewa takie ciągoty - pora WSZYSTKICH profilatycznie nadzorować!"

- w odpowiedzi na moje zacytowanie Mikke.

 

linka tak jestem całkowicie przeciwna becikowemu. To idiotyczny wymysł Giertycha. Już lepszym pomysłem jest wprowadzenie darmowych szczepień.

 

Co do samego JKM to uważam, że ma zacofane, wręcz prymitywne poglądy i do tego jest szowinistą. Nie muszę tego argumentować. Wystarczy posłuchać jego wypowiedzi. Jeśli po nasłuchaniu się ich, ktoś będzie chciał na niego głosować to jego sprawa. Ja na pewno nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Was dziewczyny pogieło ,wszystkie dzieci ,bezrobotni ,inwalidzi ,starcy do lasu i jaskiń .Jednostaka zaradna ma tylko prawo funkcjonowania w społeczeństwie według JKM :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Was dziewczyny pogieło ,wszystkie dzieci ,bezrobotni ,inwalidzi ,starcy do lasu i jaskiń

Wiesz co Rid,hmmm z pewnych powodów mam już kurwa dosyć wymienionych przez Ciebie ras(celowo użyte pojęcie) ludzi.Normalnie potrafią tak wkurwić człowieka,że masakra :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam 18 lat, więc w prawdziwych wyborach mój głos się nie liczy, w tych owszem.

Rozmawiałem z panem od PO, on mi zachwalał J.Kaczyńskiego, że on chce coś zrobić z tym państwem i inni wymyślają na niego bo on może ich oderwać od koryta.

 

Szczerze to nie znam się na polityce, ale to jest tego pana dziedzina, więc w forumowej ankiecie głosuję na J.Kaczyńskiego.

Wiem, że głosowanie pod wpływem innych nie jest dobre, lecz ja się nie interesują za bardzo polityką i poglądami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×