Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez benzowiec84 31 lip 2017, 06:45
b49 napisał(a): Dlaczego tylko wstęp ? Bo jeżeli długo używaliście ssri, no to długo mieliście podwyższony hormon KATABOLIZUJACY-Kortyzol.

ku*rwa proszę cię , byłrm najspokojniejszym człowiekiem na ziemi , zaś teraz bez tego mam taki kortyzol że rozje*ał bym każdego bez żadnej przyczyny , 0 stresu na ssri , bez masakra , nie podchodzic

przez lopez69 31 lip 2017, 09:55
Wrotycz jadłem i nic to nie daje, badania w normie m.in kortyzol oprócz tego acth piołunu nie brałem, co do badań serotonina też jest wytwarzana w przewodzie pokarmowym tak że nie wiadomo którą serotonine sobie oznaczycie, może być tak że w przewodzie macie nadmiar a w mózgu niedomiar albo na odwrót.
aha tauryne też brałem i nic, żelatyny nie ale za to hydrolizaty kolagenu i też nic.
może niech ktoś się wypowie na temat piołunu.

przez Kalebx3 Gorliwy 31 lip 2017, 11:52
b49,
Te badanie to dobry wstęp. Dlaczego tylko wstęp ? Bo jeżeli długo używaliście ssri, no to długo mieliście podwyższony hormon KATABOLIZUJACY-Kortyzol. W długim okresie czasu może to powodować dysfunkcje całego organizmu. Np poprzez wypłukiwanie wapnia z naszych kosci do naczyn krwionosnych. Konsekwencje tego są nieciekawe. Innych złych konsekwencji, jest całe mnóstwo, bo kortyzol to hormon Kataboliczny, czyli w długich okresach jego podwyższonego stezenia jest zły dla całego naszego organizmu.
Dodatkowe zalecane badania:

Z całym szacunkiem co do Twojej wiedzy b49, na wyżej wymieniony Temat , to tyle na pewno wiem sam o sobie ,że kortyzolu mam tyle we krwi ,ze mi się dosłownie uszami wylewa z udręczonej łepecyny . Gdyby nie sen ( który niesie ukojenie i obniżenie hormonów stresu ) jebnąłbym juz dano na zawał serca . Ku---rwa taki mamy klimat ,,, ;) . Gdybym obecnie pił i palił fajki to już w ogóle tylko dobrze się ubezpieczyć ,żeby rodzina chociaż po śmierci miała coś z tego . Dla zrównoważenia hu-jowych myśli :

https://www.youtube.com/watch?v=c6p9UwHSSxY

JużTuByłem, nie za dobrze Ci Kolego , Coli sie napij , a nie o Kokainie myślisz ;) .
Za dużo masz kasy ,żeby jakiś wybrakowany cukier puder w wacka wsmarowywać ? Tobie nigdy ( jak zresztą mi też )pomysłów nie zabraknie ;)
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JużTuByłem 31 lip 2017, 12:27
Dwie osoby w tym wątku pisały ,że koks im pomógł przynajmniej na moment i nie chodzi o smarowanie sobie kutasa koksem przeciez tym sposobem uzyska sie odwrotnosc zamierzonego celu.Tradycyjnie do nosa.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez b49 02 sie 2017, 08:20
Z całym szacunkiem co do Twojej wiedzy b49, na wyżej wymieniony Temat , to tyle na pewno wiem sam o sobie ,że kortyzolu mam tyle we krwi ,ze mi się dosłownie uszami wylewa z udręczonej łepecyny . Gdyby nie sen ( który niesie ukojenie i obniżenie hormonów stresu ) jebnąłbym juz dano na zawał serca . Ku---rwa taki mamy klimat ,,, ;) . Gdybym obecnie pił i palił fajki to już w ogóle tylko dobrze się ubezpieczyć ,żeby rodzina chociaż po śmierci miała coś z tego . Dla zrównoważenia hu-jowych myśli :

https://www.youtube.com/watch?v=c6p9UwHSSxY

JużTuByłem, nie za dobrze Ci Kolego , Coli sie napij , a nie o Kokainie myślisz ;) .
Za dużo masz kasy ,żeby jakiś wybrakowany cukier puder w wacka wsmarowywać ? Tobie nigdy ( jak zresztą mi też )pomysłów nie zabraknie ;)[/quote]

właśnie w tym jest sedno. kortyzol i testosteron są tworzone z tego samego składnika-cholesterolu. w 90% przypadków,wysoki kortyzol=niski testosteron i na odwrót. sęk w tym, żeby ,,przekierować'' produkcję z kortyzolu na testosteron. za kierunek produkcji odpowiadają LH, FSH (testosteron) i acth (kortyzol,dhea)-hormony wytwarzane przezprzysadkę.
b49

przez Mieczyslaw 14 wrz 2017, 11:02
Czy kokaina,amfetamina,lub mefedron odwrócą wpływ SSRI na funkcje seksualne ?
Lamortygina+Tianeptyna (czasami rekreacyjnie baklofen + mirtazapina )

przez Kalebx3 Gorliwy 14 wrz 2017, 15:21
Czy kokaina,amfetamina,lub mefedron odwrócą wpływ SSRI na funkcje seksualne ?

Panie Mieczysławie osobiście miałem doczynienia tylko z amfą i metylofenidatem . Absolutnie nie mają one wpływu na libido , obawiam się ,że mogą nawet pogorszyć sprawę . Jedyna rzecz , która może pomóc ( mi przynajmniej pomaga ) to Agoniści Dopaminy - poleciłbym pronoran ( pirybedyl ) , ale ostrożnie od ćwierć tabletki , bo wyższe dawki mogą dawać nieciekawe uboki . Do tego ( jak jesteś po 30 )prohormon DHEA ( w dawce góra 25 mg ) + ew. 7 keto , też działa pozytywnie na te sprawy , ale dawka również 25 góra ( a nie jak piszą 3X 25 mg , bo to juz dla grubasów na mega odchudzanie ) > mi najlepiej służy Pronoran i niezastąpiony Proviron 25 mg ( wystarczy 12,5 na noc ) .
Jakbyś chciał cos wiecej się dowiedzieć pisz na PW , bo ostatnimi czasy coś mnie depresyjna bezsilnośc dopada i nawet mi sie juz pisać nie chce .
Pozdrawiam .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Mieczyslaw 14 wrz 2017, 18:41
Skoro SSRI zwiekszajac serotonine zaburzyly libido ,to potrzeba czegos co przeciwnie dziala do SSRI ?

przez Mieczyslaw 25 wrz 2017, 00:25
Reboksetyna ma jakies dzialanie na PSSD?

przez media 03 paź 2017, 20:54
Mieczyslaw napisał(a):Skoro SSRI zwiekszajac serotonine zaburzyly libido ,to potrzeba czegos co przeciwnie dziala do SSRI ?

Taka strategia ma sens pod warunkiem że przyjmowany lek tak jak w przypadku SSRI pozostawi trwałe/długotrwałe zmiany. Ogólnie najbardziej obiecujące wydają się leki z grupy: HDAC. Mnie najbardziej jak do tej pory pomógł bupropion oraz kwas walproinowy który jest defacto lekiem z grupy HDAC.

przez najs10 21 paź 2017, 12:43
Jest taka sprawa... Jakiś czas temu zapodałem sobie Proviron (mesterolon). Przez pierwsze pare dni nie czułem praktycznie żadnych efektów, miałem wrażenie że było nawet minimalnie gorzej więc straciłem już nadzieję, aż tu nagle po około 2 tygodniach zaczęło się poprawiać. Było po prostu pięknie, zero problemów z libido, normalnie jak za dawnych czasów! Czułem się tak jak przed braniem SSRI, myślałem że wyleczyłem wkońcu to gówno. Aż tu nagle pare dni temu coś mnie podkusiło żeby spróbować zwiększyć dawkę Provironu do 2x25mg (wcześniej brałem tylko 1x25mg) i wszystko się zjebało! Jest tak jak przed braniem Provi lub nawet gorzej. Tak wiem jestem głupi ale wie ktoś czym może być to spowodowane z medycznego punktu widzenia? Mam jeszcze nadzieję że to tylko chwilowe tak jak na początku brania Provi kiedy też było gorzej a nie lepiej, może teraz po zwiększeniu dawki jest tak samo? Co powinienem teraz zrobić? Wrócić do 1 tabletki dziennie czy brać dalej 2 i czekać na poprawę?

przez benzowiec84 21 paź 2017, 15:47
benzowiec84 napisał(a):
b49 napisał(a): Dlaczego tylko wstęp ? Bo jeżeli długo używaliście ssri, no to długo mieliście podwyższony hormon KATABOLIZUJACY-Kortyzol.

ku*rwa proszę cię , byłrm najspokojniejszym człowiekiem na ziemi , zaś teraz bez tego mam taki kortyzol że rozje*ał bym każdego bez żadnej przyczyny , 0 stresu na ssri , bez masakra , nie podchodzic

o i teraz widzę jaką agresje miałem :)) teraz jestm na SSRI (paro) i nie wyobrażam sobie bym tak mógł napisać :) jednak jak to paro zmienia osobowość , ale lepiej mi tak :) także co do kortyzolu SSRI obniża kortyzol.

przez najs10 23 paź 2017, 16:29
To forum na prawdę schodzi na psy... Sterta pie******a i użalania się nad sobą i żadnych konstruktywnych działań żeby poprawić swój stan. Kiedyś jeszcze było tu kilka osób które znały się na rzeczy i zawsze mogły coś mądrego doradzić a teraz to nie ma po co wchodzić.

przez xanonymous 24 paź 2017, 01:35
Na libido wypróbójcie selegiline

Sortuj wg