Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Totalne bzdury !

 

Tą listą to sobie można ...... sami sobie dokończcie.

Certyfikowany to znaczy taki który zebrał odpowiednią ilość punktów które to można otrzymać za udział w pewnych bardzo drogich szkoleniach lub sympozjach naukowych też oczywiście za kase i to niemałą.Jednym słowem kto ma kasę lub odpowiednich znajomych tego nazwisko widnieje na liście PTP.

 

Dobrze określiłaś swoją dalszą wypowiedź :mrgreen:

 

 

Jak tak sądzisz to powiedz za ile tam sobie mogę miejsce kupić? Nie różnią się oni niczym od innych terapeutów? A może są wręcz gorsi?

 

 

Czyli co polecasz? Nie robić nic? Chodzić do jakiegokolwiek? Jak niby szukać tych dobrych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzi sporaz 1 sie rozkleilam na terapii sie dziwnie i glupio z tym czuje

czyzby to oznaczalo ze ze mna zle skoro plakalam?

 

ja jestem od roku na terapii i tylko raz się popłakałam, całkiem niedawno i moja terapeutka stwierdziła, że to postęp ;) fakt faktem od tego czasu często mi się chce ryczeć bez powodu i to mnie wnerwia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namiestniku najpierw to musisz mieć odpowiednie wykształcenie żebyś mógł wogóle uczestniczyć w takim szkoleniu tzn. mam na myśli wykształcenie w odp. kierunku czyli psycholog lub psychiatra.Tylko tacy są przyjmowani na takie szkolenia i też nie wszyscy bo dokonują selekcji oczywiście wg.wiadomego kryterium tzn.kto jaką kase zarabia, gdzie pracuje i jakich ma znajomych.

Ja nie wiem czy oni są gorsi czy lepsi,wogóle nie rozumiem takiego podziału.Nie ma tak.Komuś może odpowiadać psychoterapeuta a komuś innemu już nie i powie , ze to ten gorszy.Duzo też zależy od rodzaju wykształcenia psychoterapeuty.Nie każdemu pasuje np. psychoanalityk itd.

 

Napewno doświadczeni psychoterapeuci przyjmują w dużych znanych placówkach, najczęściej tych z NFZ wbrew temu co się mówi,poważnie.

 

---- EDIT ----

 

namiestniku najpierw to musisz mieć odpowiednie wykształcenie żebyś mógł wogóle uczestniczyć w takim szkoleniu tzn. mam na myśli wykształcenie w odp. kierunku czyli psycholog lub psychiatra.Tylko tacy są przyjmowani na takie szkolenia i też nie wszyscy bo dokonują selekcji oczywiście wg.wiadomego kryterium tzn.kto jaką kase zarabia, gdzie pracuje i jakich ma znajomych.

Ja nie wiem czy oni są gorsi czy lepsi,wogóle nie rozumiem takiego podziału.Nie ma tak.Komuś może odpowiadać psychoterapeuta a komuś innemu już nie i powie , ze to ten gorszy.Duzo też zależy od rodzaju wykształcenia psychoterapeuty.Nie każdemu pasuje np. psychoanalityk itd.

 

Napewno doświadczeni psychoterapeuci przyjmują w dużych znanych placówkach, najczęściej tych z NFZ wbrew temu co się mówi,poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jednak wykształcenie i szkolenia a nie kasa prawda?

 

Oczywiście by się kształcić to trzeba kasy. Ale szukamy dobrego psychoterapeuty a nie kogoś kto za kasę kupił dyplom.

 

 

Nie powiesz też chyba, że psychoterapeuta świeżo po kursie jest tak samo dobry jak ten z odpowiednim stażem i wieloma dodatkowymi kursami prawda?

 

 

Oczywiście tak jest jak pisałaś. Jednemu będzie pasował ten psychoterapeuta innemu inny. Tak jak już wcześniej pisałem - trzeba się zgrać. Ale życie mamy tylko jedno - więc nie warto chodzić do kogokolwiek a lepiej wyszukać wśród tych którzy mają bardzo dużą szansę okazać się wystarczająco dobrzy.

 

Jak masz jakieś inne metody polecenia dobrego psychoterapeuty z okolic Zielonej Góry to czekamy - dla Reptile z pewnością będzie dobrze korzystać z wszelkich rad o ile są one dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwązam że to jest ważne , bo ja np chodziłam do psycholog takiej gdzie nawet nie wiedziałam na 100% czy jest psychologiem czy nie bo przyjmowała u siebie w domu a jak stwierdziłam że nic mi nie daje to jak zrezygnowałam to sie dowiedziałam że była nauczucielem i pedagogiem zrobiła jakis kurs i nazwała sie psychologiem. Ja osobiscie chodze do psychoterapeuty takiego co ma specjalizacje i jest certyfikowany płace 150 zł za wizyte ale co? widze efekty po 5 mcach a 8 lat sie meczyłam, więc niech nikt nie mówi że to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś rok psychonanalizy, potem dwa lata psychoterapii poznawczo-behawioralnej, pół roku temu się zakończyła

ale wyleczony się nie czuję

 

w zasadzie zaczynam wątpić, że się wyleczę kiedykolwiek...

do końca życia we własnej szklance, na lekach,w samotni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy można się wyleczyć całkowicie raz na zawsze.

To chyba jak walka z rakiem, raz masz remisje, raz masz nawroty.

Trzeba pracować nad tym, żeby tych nawrótów było jak najmniej i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadowolony byłem bardzo,to muszę przyznać i absolutnie nie mam jakichś pretensji, bo kobieta jest fantastyczna i bardzo dobra,oprócz mnie chodziła znajoma i jej pomogło

przedtem włóczyłem się po psychologach z NFZ, gdzieś po szpitalach i jak przyszedłem do niej,to poczułem uderzenie, aż się wystraszyłem,bo w gruncie rzeczy chyba nie chciałem być wyleczony, a tu nagle ktoś zagania mnie do rogu; tak się wystraszyłem, że dwa dni nie jadłem,tylko na ryżu;

na terapii dowiedziałem się co mi jest, jaki jestem, jaką mam osobowość, jaka jest moja wrażliwość, bardzo dużo się dowiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko ja się nie raz zastanawiam, czy dobrze jest tak dużo wiedzieć.

często pod wpływem psychoterapii mam jeszcze większego doła niż bez niej, bo się wciąż dowiaduje, ile mam do przepracowania i wydaje mi się, że nigdy tej pracy nie zdołam wykonać, nie mam siły i zadaję sobie pytanie, po co i czy warto.

to mnie po prostu wszystko przerasta.

poza tym przez tą terapię czuję się kompletnie "odsłonięta" i nie potrafię już udawać przed ludźmi ani przed sobą i teraz mam wrażenie, że wszyscy widzą, jaka naprawdę jestem i ile mam problemów ze sobą. po prostu pod wpływem terapii wychodzi ze mnie mnóstwo emocji, czy tego chcę czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( witam.. .. ogolnie nie wiem jak zaczac.... weszlam na to forum, dlatego, że tak mi doradzano, kazano....

niedawno zmarła mi mama..ja to widzialam... ona mi sie sni... boje sie... nie mam sparcia w rodzinie... ogolnie mam nerwice jak to pwiedziano.. mam skierowanie do psychologa... ide juz niedlugo bo naarzie sa na urlopach.... ogolnie nie wiem czy dobrze ze tu pisze, ale mowia ze jak rozladuje sie wewnetrznie bedzie mi lepiej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku trzyma mnie nerwica natręctw. Powróciła po 11 latach. Przez 9 lat miałem ją, jak to mówią lekarze, zakrytą benzodiazepinami. Biorę leki (już nie benzo), ale myślę o zapisaniu się na psychoterapię. Wszędzie jest napisane, że psychoterapia to podstawowa metoda leczenia nerwicy natręctw. Czy są może osoby, którym po psychoterapii ustąpiły natręctwa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2006 o 23:34, JanRO napisał:

Jak sie okazuje wiele objawów ma znaczenie symboliczne np.zaburzenia w widzeniu ,czarne punkty przed oczami,moga znaczyc ze jestes slepy na jakis problem,niewyrazone mysli powoduja ból głowy,sam to na sobie dzis sprawdziłem,po wyrazeniu swoich watpliwosci dziewczynie ból głowy minął. 

Ja mam bóle kolan. Przypuszczalnie świadczą one o uległości. Robię to, co ustalają inni i rzadko się kłócę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×