Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, po 2 miesiącach. Miałam więcej energii i odwagi. Kiedy po 4 latach z dnia na dzień zeszłam z seronilu (we wrześniu ubiegłego roku) w listopadzie dopadła mnie bardzo ciężka postać nerwicy lękowej. W kwietniu dostałam paroksetynę, na której jestem do dziś. Na paroksetynie jest zupełnie inaczej. Wycisza, świetnie niweluje lęki, ale są też oczywiście minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84,

a jakbyś porównała działanie przeciwlękowe fluo i paro? wiadomo ze paro bardziej tłumi wszystko ale czy na fluo dzialanie przeciwlękowe było wystarczające?

 

-- 16 mar 2014, 13:41 --

 

po 4 latach zazywania fluo po 2 miesiacach od odstawienia mialas nawrót, a tyle badan jest jak niby ta fluo wplywa na odbudowe komorek nerwowych a tu efekt zaraz znika jak sie przestaje brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, w miarę upływu czasu okazało się, że jednak paroksetyna nie jest w stanie wyeliminować wszystkich lęków. Podobnie było z fluoksetyną, przy czym fluoksetyna nie powodowała spłycenia afektu i demotywacji, no i jakość snu była taka jak przed rozpoczęciem leczenia, natomiast w przypadku paroksetyny jest koszmarnie.

 

-- 16 mar 2014, o 13:48 --

 

po 4 latach zazywania fluo po 2 miesiacach od odstawienia mialas nawrót, a tyle badan jest jak niby ta fluo wplywa na odbudowe komorek nerwowych a tu efekt zaraz znika jak sie przestaje brac

 

tyle, że fluoksetynę dostałam nie na nerwicę lękową, a na fobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, senna byłam jedynie na początku terapii (pierwszych kilka dni), kiedy brałam lek rano.

Wenlafaksyna wyeliminowała u mnie 100% wszystkich lęków. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest maksymalna dawka tego leku? Zamierzam dopirtolić jej sporo, bo nic nie pomaga na NN. Idę ulicą i liczę kroki - jak nie zrobię 4 kroków na wdechu a 4 na wydechu to szlag mnie trafia, nie mogę się od tego opędzić. Do tego ciągłe poprawianie zasłon, a kołdra ma być idealnie ułożona. Paro jest mistrzem na NN, ale przy okazji wprowadza mnie w stan wegetacji. DUPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał dowalić 60. Depresja powoli wchodzi w remisję, więc nie tego oczekuje od fluo. Jedyne na co mam nadzieję, to na działanie w kierunku NN, bo już mnie szlag trafia z akcjami typu liczenie kroków w trakcie wdechu i inne pierdoły. Powiem lekarzowi, to zacznie humorki stroić, że znowu chcę zmienić lek albo dziwnie popatrzy na wymyślanie nowych objawów. Nie wiem sam, co robić. Zapisałem się do drugiego lekarza, któremu wcisnę kit, że biorę 60mg fluxemedu. Może przestanę się wreszcie obżerać i uda mi się robić rzeźbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, lepiej tak nie robić bo sam się pogubisz z lekami, który jak działa; a żaden z dwóch lekarzy nie będzie mógł obiektywnie spojrzeć na całość. Olanzapina jest zarejestrowana w chad i jednocześnie zalecana z fluoksetyną w nerwicy natręctw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak jem 20mg seronilu, to jest szansa że na większej dawce będę czuła się normalnie? że mi pomoże? Mam taką niemoc, że już nie mam siły. Jem ten seronil 20mg z abilify 7,5mg. Moim głównym problemem jest chyba brak jakiegoś napędu i dziwność świata. O ile ta dziwność jest do zniesienia, to niemoc już nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemoc polecam wenlafaksyne z mianseryną albo mirtazapiną :)

 

Właśnie jem seronil zamiast wenli.... wszystko było dobrze jak jadłam sobie wenlę z abilify, ale utyłam i to dużo i jem mniej abilifa i miast wenli seronil.... czy mam szansę dobrze funkcjonować na seronilu? Czy to jest lipa jakaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seronil pomógł mi i było bardzo dobrze od połowy sierpnia, czułam sie wolna od lęków, depresjii i problemów psychicznych :105:

, czy tylko ja tak mam , że po pół roku albo leki przestaja działać albo mam cykliczną depresję copółroczną :roll::-|

 

Może masz źle ustawione leki? Jak jadłam abilify i wenle to czułam się całkowicie normalnie, nie pamiętam już ile czasu przyjmowałam taki zestaw ale dość długo... tzn. może rok? I przez ten czas jedynie normalne spadki nastroju jak mają ludzie, ale żadnej depresji, żadnego kosmosu nie doświadczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Biorę Bioxetin (20mg/dzień) od miesiąca, dostałam go na lęk przed wymiotowaniem w autobusie/metrze/miejscach publicznych. Od razu poprawił mi chęć do działania i wykonywania codziennych czynności, a po 3 tygodniach miałam wrażenie, że i na lęki zaczął działać, ale trwało to kilka dni i teraz od paru dni jest znów gorzej. Czy poczekać jeszcze kilka tygodni i dopiero się zastanawiać nad zwiększeniem dawki czy miesiąc to już wystarczający okres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Biorę Bioxetin (20mg/dzień) od miesiąca, dostałam go na lęk przed wymiotowaniem w autobusie/metrze/miejscach publicznych. Od razu poprawił mi chęć do działania i wykonywania codziennych czynności, a po 3 tygodniach miałam wrażenie, że i na lęki zaczął działać, ale trwało to kilka dni i teraz od paru dni jest znów gorzej. Czy poczekać jeszcze kilka tygodni i dopiero się zastanawiać nad zwiększeniem dawki czy miesiąc to już wystarczający okres?

 

Chyba powinnaś porozmawiać o tym ze swoim lekarzem ( o zwiększeniu dawki)! Chodzisz na psychoterapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, ale pani doktor wspomniała, że będziemy o tym myśleć. Właśnie byłam dopiero co u lekarza, ale to było w czasie tych lepszych dni, a do kolejnej wizyty daleko. No nic, dziś jest znowu jakby lepiej, więc jeszcze trochę poczekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Biorę Bioxetin (20mg/dzień) od miesiąca, dostałam go na lęk przed wymiotowaniem w autobusie/metrze/miejscach publicznych. Od razu poprawił mi chęć do działania i wykonywania codziennych czynności, a po 3 tygodniach miałam wrażenie, że i na lęki zaczął działać, ale trwało to kilka dni i teraz od paru dni jest znów gorzej. Czy poczekać jeszcze kilka tygodni i dopiero się zastanawiać nad zwiększeniem dawki czy miesiąc to już wystarczający okres?

Xandra, ja mam ten sam problem, tzn z innego powodu biorę Bioxetin, ale też było mi lepiej po nim a teraz minęły 4 tygodnie jak go biorę i czuję że wszystko wraca do stanu sprzed brania leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy dzień brałem 20mg, w drugi już wskoczyłem na 40mg. Póki co tylko nasilone lęki społeczne.

 

-- 18 mar 2014, 11:41 --

 

Zastanawia mnie coś. Jeżeli fluo na samym początku leczenia powoduje senność, to ta senność będzie się utrzymywała cały czas? Liczę jednak na aktywizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×