ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
172
58%

Nie
85
29%

Zaszkodził
41
14%

Liczba głosów : 298

przez syntuhajbeja 17 lis 2017, 17:02
Będę chciał spróbować raz jeszcze esci (tym razem w połączeniu z innymi). To był mój pierwszy i zdecydowanie najlepiej tolerowany lek. I nawet przez chwilę wydawało się, że działa.
Szkoda, że do wizyty daleko, bo już bym przeszedł...
Wymienię się na suplementy.

przez Platyneczka86 17 lis 2017, 20:28
Hej. Tanio sprzedam 42 tabletki Pralexu 10 mg zamiennika Escitilu 10 mg. Zainteresowanych proszę o kontakt na prywatne wiadomości.

przez dubito 21 lis 2017, 03:08
Czy ktoś zażywał escitalopram powyżej dozwolonej dawki 25,30.Jeżeli tak to z jaki rezultatem.Jestem na 20 w połączeniu z mirtą 30 i nie toleluję wyższych dawek mirty.Leczę się ok.25 lat i czuję swój organizm.Brakuje mi serotoniny a esci mi pomaga ale coraz słabiej.
Pozdrawiam
Nie to,że tylko mirta i esci.Różne mixy.
dubito

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez klaudi 21 lis 2017, 08:13
Ja biorę 30 mg. , na pewno lepiej jest niż na 20 mg.
Escitalopram 30 mg.
Mianseryna 90 mg..
Chlorprothixen 95 mg.

przez dubito 21 lis 2017, 17:33
Klaudi,długo jesteś na esci a na 30 w szczególności?Czy jesteś na jakimś mixie?
Pozdrawiam.
dubito

przez Grabarz666 21 lis 2017, 21:15
dubito napisał(a):Czy ktoś zażywał escitalopram powyżej dozwolonej dawki 25,30.Jeżeli tak to z jaki rezultatem.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3068950/pdf/1471-244X-11-42.pdf

przez tizziano 22 lis 2017, 20:20
Mam pytanie czy ten lek oprócz wyeliminowania objawów typowo lekowych dał Wam więcej pewności siebie, spowodował iż niej baliscie się krytyki przez ludzi mniej sie stresowaliscie i potrafiliście się bardziej relaksować??

przez dubito 22 lis 2017, 22:23
Grabarz666,dzięki,
Tizziano,na mnie ten lek działa ale jakby nie działał.W porównaniu do paro,fluo,czy wenli nie czuć takiej "sztuczności" uczuć .
Zachowania,odruchy takie za normalne.Kontakty społeczne normalne,ani więcej ani mniej.Dlatego zaczynam się zastanawiać czy w ogóle działa.Biorę 20.
Trochę przymulenia ale delikatne.Sen-tu nie powiem bo biorę też 30 mirty,która może z esci powoduje tę normalność,w tym sen.
Ps.Z tego badania co mi podesłał Grabarz wynika że mediana/średnia/ optymalnego leczenia to 30 mg.
dubito

przez ozesek 23 lis 2017, 23:14
tizziano napisał(a):Mam pytanie czy ten lek oprócz wyeliminowania objawów typowo lekowych dał Wam więcej pewności siebie, spowodował iż niej baliscie się krytyki przez ludzi mniej sie stresowaliscie i potrafiliście się bardziej relaksować??

Czy tego typu leki dodają pewności siebie - ciężko powiedzieć :bezradny: Na pewno kiedy lęki ustępują i człowiek zaczyna czuć się lepiej, to zaczyna również inaczej patrzeć na świat i ludzi. Powiem tak, na pewno zauważyłam, że lepiej toleruję duże przestrzenie i ludzi. Nawet kiedy czuję, że atak się zbliża, łatwiej mi go opanować. Myślę, że pewność siebie, to kwestia nastawienia człowieka. Jeśli z góry założysz, że coś ci się nie uda, albo ktoś cię nie zaakceptuje, czy źle oceni, to tak też będzie, a nawet jeśli nie będzie, to w twojej ocenie sytuacja będzie wyglądała negatywnie. Wiesz co? Proponuję przeczytać Ci "Magię olewania" Sary Knight. Całkiem fajna książka, która pokazuje w jaki sposób przestać się przejmować sytuacjami, na które nie mamy wpływu. Bo tak naprawdę nie masz wpływu na to, jak ktoś cię oceni. Nawet jeśli będziesz miły, uprzejmy i sympatyczny, może się zdarzyć, że ktoś będzie miał zły dzień i warknie na ciebie, albo źle spojrzy. Warto się tym wówczas przejmować? Chyba nie. Po co Ty, człowiek, który na co dzień walczy z samym sobą, ze swoimi emocjami, ma się przejmować tym, że jakaś małpa się nie wyspała, albo jej się paznokieć złamał itp. Wszystko jest w naszej głowie i jeżeli wmówisz sobie, że to jak ktoś cię postrzega jest mega istotne, to będziesz musiał dzień w dzień przejmować się każdym krzywym spojrzeniem. Nastaw się na to, że teraz to ty jesteś ważny i twoje samopoczucie i że nie pozwolisz byle komu go popsuć. Leki dużo pomagają, ale charakteru nie zmienią niestety. Nad tym musimy sami pracować ;)

przez dubito 23 lis 2017, 23:52
Leczę się już długo,może najdłużej na tym forum i działanie leków pdepresyjnych pokażę i objaśnię na przykładzie.
Jeżeli depresję liczbowo określimy na "-10" ,stan normalny na "0" a manię/euforię/na "+10,to lek, jeżeli działa, ustawi Cię na "-1".Jeżeli bardzo dobrze działa ,ustawi Cię na "0".Leki pdepresyjne i terapie psychiatryczne są tak ustawione ,że nie masz po nich lepszego nastroju niż normalny.Pod warunkiem,że taki stan pamiętasz.Raczej nie licz na "+1" lub "+2".To nie te substancje.Dlatego lekarze psychiatrzy rutynowo do antydepresanta dodają stabilizator nastroju abyś nie dostał przypadkiem manii.Popularne stabilizatory:pregabalina,lamotrygina,gabapentyna,różne depakiny itd.W USA-lit.U nas jakoś niepopularny.Może ktoś wie dlaczego?
Pozdrawiam i życzę - zera.
dubito

przez tizziano 24 lis 2017, 12:16
ozesek napisał(a):
tizziano napisał(a):Mam pytanie czy ten lek oprócz wyeliminowania objawów typowo lekowych dał Wam więcej pewności siebie, spowodował iż niej baliscie się krytyki przez ludzi mniej sie stresowaliscie i potrafiliście się bardziej relaksować??

Czy tego typu leki dodają pewności siebie - ciężko powiedzieć :bezradny: Na pewno kiedy lęki ustępują i człowiek zaczyna czuć się lepiej, to zaczyna również inaczej patrzeć na świat i ludzi. Powiem tak, na pewno zauważyłam, że lepiej toleruję duże przestrzenie i ludzi. Nawet kiedy czuję, że atak się zbliża, łatwiej mi go opanować. Myślę, że pewność siebie, to kwestia nastawienia człowieka. Jeśli z góry założysz, że coś ci się nie uda, albo ktoś cię nie zaakceptuje, czy źle oceni, to tak też będzie, a nawet jeśli nie będzie, to w twojej ocenie sytuacja będzie wyglądała negatywnie. Wiesz co? Proponuję przeczytać Ci "Magię olewania" Sary Knight. Całkiem fajna książka, która pokazuje w jaki sposób przestać się przejmować sytuacjami, na które nie mamy wpływu. Bo tak naprawdę nie masz wpływu na to, jak ktoś cię oceni. Nawet jeśli będziesz miły, uprzejmy i sympatyczny, może się zdarzyć, że ktoś będzie miał zły dzień i warknie na ciebie, albo źle spojrzy. Warto się tym wówczas przejmować? Chyba nie. Po co Ty, człowiek, który na co dzień walczy z samym sobą, ze swoimi emocjami, ma się przejmować tym, że jakaś małpa się nie wyspała, albo jej się paznokieć złamał itp. Wszystko jest w naszej głowie i jeżeli wmówisz sobie, że to jak ktoś cię postrzega jest mega istotne, to będziesz musiał dzień w dzień przejmować się każdym krzywym spojrzeniem. Nastaw się na to, że teraz to ty jesteś ważny i twoje samopoczucie i że nie pozwolisz byle komu go popsuć. Leki dużo pomagają, ale charakteru nie zmienią niestety. Nad tym musimy sami pracować ;)

No u mnie objawami są głownie ciągłe napięcie, które objawia się różnie: ból szczęki, bóle/łamanie w kościach, czasem bóle stawów, niepokój itp... Najlepsze jest ot żę t e objawy wzajemnie się zamieniają i wykluczają...: jak jest niepokój to nie ma ciśnienia w głowie, jak jest ciśnienie to nie ma bólu stawów, jak łamanie w kościach to wszystko inne przestaje dokuczać...dlatego też występuje jedynie jeden objaw zawsze...niestety jest to notoryczne...czy Ty miałaś tak? czy leki pomagały na to? mi jak na razie ssri to nie pomagają na to. No może na taki silny lęk który przychodzi zawsze na jesień i późną wiosnę to pomagają (choć nie wiem czy to nie kwestia czasu że objawy same miną)..pregabalina też tak zadziałała...
Ale skoro na takie mocne objawy działają, to dlaczego nie działają na inne??? może esci na to zadziała?

przez Grabarz666 24 lis 2017, 12:21
dubito napisał(a):Popularne stabilizatory:pregabalina,lamotrygina,gabapentyna,różne depakiny itd.

Pregabalina i gabapentyna nie są stabilizatorami (jest to w ogóle niepoprawna nazwa) są to głównie leki "przeciwneuropatyczne".
Ostatnio edytowano 24 lis 2017, 12:29 przez Grabarz666, łącznie edytowano 2 razy

przez tizziano 24 lis 2017, 12:22
tizziano napisał(a):
ozesek napisał(a):

No u mnie objawami są głownie ciągłe napięcie, które objawia się różnie: ból szczęki, bóle/łamanie w kościach, czasem bóle stawów, niepokój itp... Najlepsze jest ot żę t e objawy wzajemnie się zamieniają i wykluczają...: jak jest niepokój to nie ma ciśnienia w głowie, jak jest ciśnienie to nie ma bólu stawów, jak łamanie w kościach to wszystko inne przestaje dokuczać...dlatego też występuje jedynie jeden objaw zawsze...niestety jest to notoryczne...czy Ty miała/eś tak? czy leki pomagały na to? mi jak na razie ssri to nie pomagają na to. No może na taki silny lęk który przychodzi zawsze na jesień i późną wiosnę to pomagają (choć nie wiem czy to nie kwestia czasu że objawy same miną)..pregabalina też tak zadziałała...
Ale skoro na takie mocne objawy działają, to dlaczego nie działają na inne??? może esci na to zadziała?

A jak nie esci to może ktoś coś poleci innego na takie objawy ??

-- 24 lis 2017, 12:35 --

Ozesek pisałaś też wcześniej że brałaś prao przed esci? w jakiej dawce paro? pomagało? i jak byś porównała paro do esci? dzięki za odpowiedź :)

przez dubito 24 lis 2017, 21:05
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23040739
Grabarz666,nie zamierzam toczyć z Tobą sporu o to czy pregabalina jest stabilizatorem nastroju,czy nie .Mnie ,co prawda przed laty,tak powiedział lekarz psychiatra-specjalista,kiedyś lord cappucino zabrał w tej sprawie głos,strona powyżej też coś tam o tym bąka.Mnie tam zwisa czy jest czy nie jest.Ja powyżej tego umownego "zera" w poziomie normalności po antydepach nie miałem
Teraz ta pregabalina stała się w Polsce modna,bo cenowo dostępna i lekarze przepisują ją na łysienie,sranie i kutasa stanie.
dubito

Sortuj wg