Co się z nami stało?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Co się z nami stało?

przez Sylwia234 14 sty 2018, 20:11
Takie już jest zycie i styl.
Bo wyobraxcie sobie jakby nawet jakies dziecko chciało byc odmiencem, to musi liczyc się z krytyką i wysmianiem, bo ty nie masz tabletu, lepszego telefonu.
Ja pamietam czasy bez komórek, internetu. Jak miałam jedna z pierwszych telefon komórkowy, to go ukrywałam, a nie chwaliła się.
Ludzie faktycznie się spotykali, bo szukali kontaktu zajęcia. A teraz są czaty, messengery itp
Fizycznie też są nieudolni
Sylwia234

Co się z nami stało?

przez carlosbueno 14 sty 2018, 20:20
Sylwia234 napisał(a):Takie już jest zycie i styl.
Bo wyobraxcie sobie jakby nawet jakies dziecko chciało byc odmiencem, to musi liczyc się z krytyką i wysmianiem, bo ty nie masz tabletu, lepszego telefonu.
Ja pamietam czasy bez komórek, internetu. Jak miałam jedna z pierwszych telefon komórkowy, to go ukrywałam, a nie chwaliła się.
Ludzie faktycznie się spotykali, bo szukali kontaktu zajęcia. A teraz są czaty, messengery itp
Fizycznie też są nieudolni
Jeśli chodzi o porównywanie swojego (a bardziej rodziców) statusu materialnego to było, jest i będzie i nie ważne czy to telefony, ubrania, zabawki czy narzędzia rolnicze :mrgreen: .
A wracając do tematu to byłbym aspołeczny nie ważne czy istniałby fb czy nawet ten portal. Zresztą to narzekanie na współczesność i tęsknota za dawnymi dobrymi czasami jest przypadłością większości ludzi, tak mówiono 10, 50 i tysiąc lat temu.
Największy Forumowy Maruda

Co się z nami stało?

przez kia_ sportage 14 sty 2018, 20:23
Sylwia234, dokładnie bo jedyne co ćwiczą to klikanie like
Gra miłosna jest jak jazda samochodem: kobiety wolą objazdy, mężczyźni – skróty”

Zupa z rzodkiewek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co się z nami stało?

przez wiejskifilozof 14 sty 2018, 20:24
ElenaDarkness napisał(a):wiejskifilozof, tak? to ile znajomych Cię dzisiaj odwiedziło w domu na ciastko i herbatkę? :lol:

Ja się wychowałam w takim domu, że co niedziela albo przychodzili sąsiedzi po obiedzie albo przyjeżdżała rodzina z okolic, albo i jedno i drugie, siedziało się w salonie, komentowało co w tv, raczyło ciastami, piło kawę, plotkowało co we wsi wiatr niesie, co u dalszych ciotek, kuzynów itp.
Ja wtedy jako gówniara biegałam z dzieciakami sąsiadów do późnej nocy po podwórkach, robiliśmy szałasy w sadach, zbieraliśmy biedronki i stonki, jedliśmy truskawki prosto z krzaków. Codziennie po lekcjach z kimś przychodziłam do domu. Co chwilę ktoś przychodził i pytał czy wyjdę się pobawić, czy jadę nad rzekę.
Nikt w mojej szkole podstawowej nie miał komórki. Umawialiśmy się face to face i każdy DOTRZYMYWAŁ SŁOWA.
Teraz nawet jak się z kimś umówisz telefonicznie/sms/przez fb to i tak większość Cię oleje :P
Mało kto chce wychodzić z domu w ogóle kiedy cały świat jest w ekranie komputera/telewizora.
Smutne to :(

Dzisiaj chciałam faceta wyciągnąć na WOŚP, nie ma szans -,-

Ja jeżdże,do ośrodka dla niepełnosprawnycvh.Mam tam wielu znajomych.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

Co się z nami stało?

przez carlosbueno 14 sty 2018, 20:27
zupa z rzodkiewek napisał(a):Sylwia234, dokładnie bo jedyne co ćwiczą to klikanie like
U mnie w pracy większość młodych jest nieźle przypakowanych i to bardziej w rzeźbę niż w masę jak to było modne za mojej młodości. Za to moje pokolenie( rocznik 80) prawie każdy z brzuszkiem, a kobiety z nadwagą.

Co się z nami stało?

przez mark123 14 sty 2018, 20:27
Dla mnie osobiście rozwój technologii nie robi różnicy. Jak nie miałem komputera, to oddawałem się telewizji i fantazjom. a jakby nie było ani komputerów ani telewizji, to całkiem oddałbym się fantazjom.
Real nie jest dla takich, jak ja.
Leń to nie jest osoba, której wystarczy mówić teksty typu "weź się do roboty" i się weźmie. Lenistwo jest efektem problemów ze sobą niekiedy bardzo poważnych.

Co się z nami stało?

przez distorted_level68 14 sty 2018, 20:28
zupa z rzodkiewek napisał(a):dokładnie bo jedyne co ćwiczą to klikanie like
bo to puste automaty, wyćwiczone małpki bez krzty rozumu...! :mrgreen:
światów jest tyle ilu jest ludzi, każdy ma swój!
F60.3(2)

Co się z nami stało?

przez Sylwia234 14 sty 2018, 20:28
zupa z rzodkiewek napisał(a):Sylwia234, dokładnie bo jedyne co ćwiczą to klikanie like

To może dlatego teraz faceci są tacy mizerni, a kobiety większe hihi

Ja słyszałam kiedyś od osób co zajmują się rekrutacją ludzi, że teraz już nawet rozmowy kwalifikacyjne operają się na zasadzie wiedzy i czy masz twittera, fb
Sylwia234

Co się z nami stało?

przez distorted_level68 14 sty 2018, 20:35
Sylwia234 napisał(a):Ja słyszałam kiedyś od osób co zajmują się rekrutacją ludzi, że teraz już nawet rozmowy kwalifikacyjne operają się na zasadzie wiedzy i czy masz twittera, fb
o jak dobrze, że nie mam fejsa! :mrgreen:
światów jest tyle ilu jest ludzi, każdy ma swój!
F60.3(2)

Co się z nami stało?

przez kia_ sportage 14 sty 2018, 20:38
carlosbueno, bo starość nie radość prawie 40 na karku to nie przelewki nie wbędziemy wiecznie piękni młodzi i szczupli. Nie ma tak dobrze.
Gra miłosna jest jak jazda samochodem: kobiety wolą objazdy, mężczyźni – skróty”

Zupa z rzodkiewek

Co się z nami stało?

przez carlosbueno 14 sty 2018, 20:41
zupa z rzodkiewek napisał(a):carlosbueno, bo starość nie radość prawie 40 na karku to nie przelewki nie wbędziemy wiecznie piękni młodzi i szczupli. Nie ma tak dobrze.

Ja mam podobną wagę co 20 lat temu. :mrgreen: A te zarzuty odnośnie internetu że odciąga od realnego życia były już przedstawiane wobec telewizji i kina 50 lat temu, ludzie po prostu nie lubią własnego życia lub/i nudzą się a coś musi to wypełnić.

Co się z nami stało?

przez mirunia 14 sty 2018, 21:27
carlosbueno napisał(a): A te zarzuty odnośnie internetu że odciąga od realnego życia były już przedstawiane wobec telewizji i kina 50 lat temu

Do tego jeszcze można dołożyć teatr... ale nie dlatego, że ludzie nie lubią własnego życia, wręcz przeciwnie.
To placówki kulturalne, w których ludzie się spotykali, szły tam całe rodziny, bądź tylko pary i to było i jest dobre. Teatr, kino, wystawy, to jednak wyjście z domu, przygotowanie się do tego wyjścia (trzeba jakoś wyglądać :mrgreen: ), a później były rozmowy, dyskusje na temat obejrzanych form.
Nie widzę w tym nic złego - to właśnie jest realne życie, które rozwija intelektualnie, kulturalnie.
Telewizja też bywa oglądana rodzinnie i tematy w niej przedstawiane są omawiane w domach, w pracy, szkole. Skądś przecież trzeba czerpać tematy do rozmów i kontaktów.
W internecie jest się anonimowym, więc i agresja ma większe pole do popisu.
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Co się z nami stało?

przez ElenaDarkness 14 sty 2018, 22:43
Kiedyś kościół był takim miejscem jak instagram czy fb, w prawdzie nie robiono sobie tam selfie ale obnosić się z dobrobytem trzeba było :lol:

Co się z nami stało?

przez wiejskifilozof 15 sty 2018, 16:16
W antycznym Rzymie,się chodziło na walki gladiatorów.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

Sortuj wg