Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne zachowanie kolegi.


Gość Piotrek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem czy wybrałem właściwy dział, ale chciałbym Wam opowiedzieć krótką historię o moim koledze i uzyskać może jakąś poradę.

Otóż studiujemy, już na 4 roku. Nasza grupa tworzy dość zgraną paczkę i raczej panują przyjazne relacje między wszystkimi. Wydawałoby się, że wszystko jest i będzie stabilne. Okazuje się jednak, że nasz kolega bardzo zmienił swoje zachowanie. Unika wszystkich, przestał z nami rozmawiać i stał się smutny, a momentami arogancki. Mówi, że zrozumiał iż jest tak beznadziejny, że już nie chce z nikim utrzymywać kontaktu, oraz że najchętniej zniknął by na zawsze.

Wszyscy się martwimy, przecież dobrze się uczy, był pomocny, wszyscy go lubią. Dlaczego poczucie własnej wartości może nagle się tak obniżyć? Myślę, że ma jakiś wewnętrzny konflikt. Jak dla mnie takie zachowanie jest strasznie dziwne, dlatego tutaj piszę.

 

Wygląda to na depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to być od razu depresja. Może to być jakiś kryzys emocjonalny, obniżenie nastroju związane z jakimś trudnym wydarzeniem w życiu tego kolegi? Może warto podpytać go, czy ma jakiś problem? Może zechce się otworzyć i wówczas będziesz w stanie mu pomóc albo chociaż coś doradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , że dobrze się uczył bym pomocny, zdolny i radził sobie na studiach nie oznacza, że był/jest szczęśliwy. Każdy ma inne cele i priorytety , może chodzi o związek z kobietą, o sytuację w domu, o własne plany i marzenia. Może to być dla innej osoby drobiazg , który dla kolegi będzie priorytetem i będzie go męczył codziennie. Ludzie zwyczajnie dość często nie doceniają tego co mają , a skupiają się na tym co chcieli by osiągnąć lub co ma ktoś inny.

Jak masz 100 bochenków chleba to nie będziesz się tym cieszył w nieskończoność tylko zaczniesz szukać masła ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×