Cześć

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Cześć

przez Major Tom 05 paź 2014, 22:32
Cześć wszystkim. Nazywam się Major Tom, 24 lata, forum znam od dawna, co jakiś czas przeglądam. Postanowiłem w końcu poszukać kontaktu i w pewnym sensie - pomocy.

Cierpię na nerwicę na różnych płaszczyznach. Pierwsze objawy - w podstawówce. Przez całe moje życie było to bagatelizowane, przede wszystkim przeze mnie. Wstydziłem się tego i wstydzę dalej, ponieważ nerwica skrajnie nie pasowała do modela człowieka za jaki chciałem uchodzić. Drżenie rąk tłumaczyłem zawsze alkoholizmem udając, że się śmieję z tego. Pamiętam, że gdy byłem nastolatkiem, planowałem popełnienie samobójstwa, ponieważ uważałem się za kompletnie nieprzydatną i ułomną jednostkę, że nie dam sobie rady w dorosłości i mój stan się nie zmieni. Jak w każdym przypadku kiedy chcę coś zrobić, powstrzymywały mnie myśli o ewentualnych konsekwencjach, w tym przypadku nie mogłem znieść myśli o cierpieniu jakie bym zadał własnej matce kończąc ze sobą w ten sposób.
Na przestrzeni lat jedne objawy słabły inne się nasilały. Nigdy się tego ostatecznie nie pozbyłem, choć były okresy sporej poprawy. W ostatnich latach dochodzi depresja i przesadny sentymentalizm, choć pewnie jedno wynika z drugiego. Ostatnio pojawiły się natrętne myśli i wspomnienia. Wszystko to kryję w sobie udając brak zmartwień. I tu jest mój problem który przedstawię w innym temacie. Dzięki.

Cześć

przez bittersweet 05 paź 2014, 22:38
czesc
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Cześć

przez lojantka 05 paź 2014, 22:51
Proszę.
lojantka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Cześć

przez oskon 14 paź 2014, 12:19
Witam serdecznie :) Natrafiłem na forum z polecenia i bardzo mnie zaciekawołi.

Sortuj wg