Nienormalna w normalnym świecie..

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez _Nirvana 31 maja 2012, 20:04
Każdy szuka miejsca w sercu innego człowieka, choć nie wie, co na niego w tym sercu czeka .To dziwne, tak bardzo potrzeba nam zrozumienia, czasami słów pocieszenia, czasem zwykłego milczenia .Każdy chciałby znaleźć przystań od życia znoju, wśród zmartwień i burz małą, cichą oazę spokoju. To dziwne że tak dążymy by znaleźć w życiu nadzieje.. Choć los uparcie gnębi i w twarz głośno się śmieje.Każdemu potrzeba czasem by ktoś utulił w rozpaczy, kto raz, chociaż przeżył rozpacz wie ile to znaczy. To dziwne gdy o tym pomyślę, trzeba nam tak niewiele, być sobą zawsze dla siebie, dla kogoś być Przyjacielem...

Szczera,otwarta,spontaniczna..cholernie wrażliwa mimo wielu upadków,które mnie czegoś nauczyły..realistka z duszą romantyka..staram się być po prostu człowiekiem.
_Nirvana

przez Uciekinier 31 maja 2012, 20:15
Witaj na forum. Ależ to poetycko opisałaś. Widać, że romantyczka ; ). Pisz śmiało na forum o sobie, o uczuciach. Dużo tu takich zagubionych istotek. A dlaczego nienormalna? Może tylko nierozumiana. Nienormalny to jest ten świat właśnie. Pozdrawiam.

Ps. Fajny nick.
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez amelia83 31 maja 2012, 20:29
_Nirvana, witaj ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jasaw 31 maja 2012, 20:31
THJ_nw, :great:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez ladywind 31 maja 2012, 20:32
Witaj na forum:)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez jasaw 31 maja 2012, 20:35
_Nirvano, miło, że dołączyłaś do nas :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Stark 31 maja 2012, 20:55
Hej.
Obyś znalazła tu swoje odpowiedzi,czy to czego potrzebujesz...
powodzenia.
Stark

przez Artemizja 31 maja 2012, 21:04
_Nirvana, miło powitać Cię na forum ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez namiestnik 31 maja 2012, 21:59
Hello :)

przez _Nirvana 02 cze 2012, 21:27
Dziękuję za tak miłe powitanie i ciepłe słowa: )
Ponieważ nie za bardzo potrafię się odnaleźć na tym forum postanowiłam,że tutaj w tym wątku będę pisać swoje przemyślenia..
Na początek krótko opowiem Wam moją historię. Zapewne będzie ona odpowiedzią na pytanie, dlaczego tu jestem..

Od roku czasu leczę się na lżejszą formę depresji. Mój psychiatra powiedział,że nie spotkał osoby,która miała w swoim życiu tyle pasm nieszczęść,stąd nie dziwi się iż zgłosiłam się do poradni. Samotne dzieciństwo,mama zmarła gdy miałam 9 lat, ojciec pił, wychowałam dwie siostry. W wieku 20 lat zginął w wypadku mój chłopak, mając 23 lata straciłam dziewictwo w wyniku gwałtu. Nieudane małżeństwo, próba samobójcza,błaganie męża by mnie kochał..alkohol,zdrady,poniżenie,ból,w końcu rozwód,brak kasy( zostałam z długami, nie mam własnego mieszkania, już 9 razy się przeprowadzałam, wiem co to głód, brak ogrzewania, grzyb i deszcz z sufitu..właśnie w tym czasie gdy na Boże Narodzenie w kurtkach jedliśmy z dzieciakami chleb z margaryną,przekonałam się jakich mam przyjaciół)..I tak nauczyłam się radzić sobie sama.
Staram się to wszystko traktować jako przeszłość,ale nie jest mi łatwo. Tym bardziej że nie mam nawet koleżanki,która by wpadła na kawę i pogadała.
Mam syna 11 letniego z ADHD, i córeczkę 5 letnią.
Z zawodu jestem pielęgniarką..pracuję na oddziale urazowym. Ciężki oddział,ale lubię swoją pracę i to ,że mam szacunek moich pacjentów sprawia,że nie zwątpiłam w swoją wartość mimo iż mój mąż próbował mnie poniżać do końca.
Zawód wybrałam świadomie i chyba zawsze wiedziałam,że to jest mi pisane..Mam powołanie do tego i otwartość z jaką podchodzę do ludzi sprawia, że spełniam się w tym. Moi pacjenci mówią na mnie "ziemski anioł".
Lubię wschody słońca nad morzem i zachody w górach. Lubię deszcz i lody miętowe z czekoladą..Płaczę, kiedy widzę przebiśniegi i kiedy rodzi się dziecko..Kocham wiosnę, bo to nadzieja na lepsze życie..Lubię ludzi..lubię rozmawiać. Imponują mi ludzie inteligentni, z poczuciem humoru, którzy mają coś do powiedzenia..Nie lubię chamstwa, kłamstwa i braku kultury. Nie lubię głupoty i cwaniactwa.
Poczucie humoru mam ogromne, znajomi mówią.że jestem pozytywną wariatką- to prawda..Szaleństwo jest w jakiś sposób wpisane w moje życie, bo jestem spontaniczna i nie boję się ani ludzi, ani swoich reakcji.. Humoru nie można określić, bo w każdej sytuacji można go dostrzec ,jeśli akurat nie jest poważna..Ważne chyba jest umieć się śmiać również z samego siebie..A ja jestem sobą, natomiast poczucie humoru częściowo jest sposobem na problemy..
Moje słabości? Za szybko się angażuję, ufam..
Boję się, że do końca życia będę samotna..Zastanawiam się czasem, czy będzie mi dane jeszcze kiedyś zasypiać i budzić się w ramionach kogoś bliskiego...Tak bardzo mi tego brak..Mam dzieci, to prawda, ale to nie ten rodzaj samotności..Dzieci mnie przy życiu trzymają..tylko dla nich żyję..inaczej by mnie tu nie było.
_Nirvana

przez namiestnik 03 cze 2012, 09:38
Jak czytam to co piszesz to myślę, że raczej normalna w nienormalnym świecie. Jesteś czułą osobą. A życie Cię nie rozpieszczało!

przez bsn 03 cze 2012, 14:51
namiestnik napisał(a):Jak czytam to co piszesz to myślę, że raczej normalna w nienormalnym świecie.

+1, to samo chciałem napisać.
F32
bsn

przez _Nirvana 04 cze 2012, 19:44
Coś mojego, z cyklu MARZENIA :

Namaluj mi lato... proszę...
Ze słońcem i niebem.....
z takimi śmiesznymi barankami
co się po niebie ścigają...
Weź błękit... i biel...
I namaluj morze i fale...
I maciupeńką wyspę na wodzie...
Soczystą zielenią ją pomaluj...
I posadź na niej las...
A w lesie niech będzie polana...
Rozgrzana od słońca...
I poziomkami usiana...
Nazbieram poziomek,
na trawki je ponawlekam...
To będzie nasze śniadanie...
Aha... i jeszcze chciałabym...
żeby tam była rzeka...
Albo nie...
Lepiej niech będzie jezioro...
i z mgłą nad ranem.....

Namaluj mi lato..proszę...
_Nirvana

przez Anna77 04 cze 2012, 21:13
Witaj.
Gdy czytałam to co Ci się przytrafiło...Jesteś silna;) Jesteś bardzo silna.
Mam tyle myśli które bym chciała Tobie przekazać nie wiem od czego zacząć.
Powinnaś napisać książkę. Była by ona o twojej przeszłości o tym co czułaś. Dałabyś nadzieje dla tych którzy przeżywali to samo lub byli w podobnej sytuacji.
Nie mogę powiedzieć że miałam złe dzieciństwo. Teraz to doceniam. Zmieniłaś moje nastawienie. Mam 17lat uważam że dużo przeżyłam, ale nie tyle co ty. Pragnę dobra dla ludzi, pocieszam smutnych. Pomagam. I tak jak ty dużo razy byłam skrzywdzona przez drugą osobę mimo to i tak ufam ludziom..
Gdy to pisałam jeszcze pare razy wracałam do twoich wpisów, chciałabym się uśmiechnąć, i pomóc Ci jakoś. Nie Wiem jak. Wiem tylko że jesteś Ziemskim Aniołem. I dowodem na to że Bóg istnieje. ;)

Sortuj wg