Witam!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam!

przez Rita_tita 03 maja 2010, 16:31
Witam wszystkich!
Mam na imię Rita.W mojej głowie tkwi wiele pytań,pozostawionych bez odpowiedzi.
Coś o sobie,tak? Hmm...Jestem osobą pesymistyczną. Mam dużo obsesji i lęków-nie kryję tego. Boję się życia i śmierci. Rzadko się uśmiecham...ale nikt tego ode mnie nie wymaga,poza tym nie lubie tego.Nie raz od śmierci dzieliły mnie sekundy...
Mam nerwicę natręctw,fobię społeczną i depresję. Okaleczam się-dzieki temu czuje,że panuje nad problemami. Nie umiem bez tego żyć! Lubię być smutna-dobijam się często muzyką. On wpędza mnie w taki jakby trans.
Jak narazie chodzę do psychologa,ale on juz jakiś czas twierdzi ze potrzebny mi psychiatra. Ja nie chce! A moze poprostu się boję? Nie wiem co sie dzieje w mojej głowie!!!!!! Nie umiem tego wytłumaczyć!
:(
Pozdrawiam!

Re: Witam!

przez Goldielocks 03 maja 2010, 16:33
Witaj na forum Rita.

Marsz do psychiatry! :mrgreen:
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez K. 03 maja 2010, 16:34
Witaj,

A więc jeśli nie wiesz co dzieje się w Twojej głowie, może pozwól spróbować innym, którzy wiedzą na ten temat więcej ...
Czego się boisz u psychiatry ?
To, że do niego pójdziesz nie oznacza od razu czegoś złego, wstydliwego.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rita_tita 03 maja 2010, 16:37
K. napisał(a):Czego się boisz u psychiatry ?

Boję się,bo nie wiem co mnie u niego czekam. Boję się,że da mi jakies leki i bede po nich jakby bez uczuć..:(
Może ktoś z podobnymi przypadłościami opisze mi taka wizyte u psychiatry?

przez Goldielocks 03 maja 2010, 16:38
Jakby nie leki, to już dawno wąchałabym kwiatki od spodu. Więc, nie ma się czego bać. :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

przez K. 03 maja 2010, 16:40
K. napisał(a):Czego się boisz u psychiatry ?

Boję się,bo nie wiem co mnie u niego czekam.

Jak będziesz szczera i powiesz wszystko, to nic złego Cię nie czeka.
Taki człowiek ma za zadanie Tobie pomóc.

Boję się,że da mi jakies leki i bede po nich jakby bez uczuć..:(

Bez uczuć ? Tu nie chodzi o to w lekach.
Leki mają Cię uspokajać, odsuwać strach jaki Tobie towarzyszy, pozwalać chociaż w jakiś stopniu na lepsze, normalniejsze życie/funkcjonowanie.

Może ktoś z podobnymi przypadłościami opisze mi taka wizyte u psychiatry?

Zaufaj mi - nie będzie tak źle.
Jeśli jednak będziesz czuła, że coś nie jest po Twojej myśli, zwyczajnie powiedz o tym lekarzowi.
Musi się liczyć z Twoim zdaniem, bo to o Ciebie chodzi.
Ostatnio edytowano 03 maja 2010, 16:41 przez K., łącznie edytowano 1 raz
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez Goldielocks 03 maja 2010, 16:40
Wizyta - wchodzisz, witasz się, opowiadasz, płaczesz (JA), rozmawiasz, dostajesz receptę, bierzesz leki, oooo natręctwa się zmniejszają, lęki słabną, dzięki Bogu za leki! XD :mrgreen:

przez Majster 03 maja 2010, 18:46
Rita_tita napisał(a):Mam nerwicę natręctw,fobię społeczną i depresję. Okaleczam się-dzieki temu czuje,że panuje nad problemami.
... Jak narazie chodzę do psychologa,ale on juz jakiś czas twierdzi ze potrzebny mi psychiatra. Ja nie chce! A moze poprostu się boję? Nie wiem co sie dzieje w mojej głowie!!!!!! Nie umiem tego wytłumaczyć!
Ja mysle chyba dalej: boisz sie, ze diagnoza sie nie powtorzy. Myslisz, ze cos jeszcze Ci wykryją, nawet przeczuwasz, co to takiego, ale nie chcesz dowiedziec sie, wolisz niepewną nieswiadomosc..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Rita_tita 04 maja 2010, 07:14
W sumie moze jest w tym co napisałeś troche racji...:(
No ale w sumie jak tak sie głebiej zstanowic to co jeszce moga mi wykryc?
Jeeej...bez sensu to wszystko :cry:

[Dodane po edycji:]

Poza tym jak mam sie zwierzać osobie,której nawet nie znam? :( To jest dla mnie strasznie krępujące...Strasznie!

przez autumnal depression 04 maja 2010, 08:58
Rita_tita, HELL-O!!!
Alprox 1mg
Trittico Cr 75mg
Promazin 100mg
Tegretol CR 800mg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...stracić można tak łatwo-odejść można tak prosto, można w ogóle nie żyć-czas zabija wątpliwości...

przez K. 04 maja 2010, 10:55
Poza tym jak mam sie zwierzać osobie,której nawet nie znam? To jest dla mnie strasznie krępujące...Strasznie!

Ale to może mieć i dobre strony - nikt nigdy niczego nie wypomni w złości, jak to czasem robią znane osoby.
Ktoś obcy jest też bardziej obiektywny i nie rządzą nim emocje.
K.

przez Rita_tita 04 maja 2010, 18:13
No niby masz racje...Ale....To i tak mnie przeraża:(

A wiecie co jest nagorsze? Bo mój psycholog powiedział mojej mamie co u mnie hmm.."wykrył" a ona sie tylko wydarła na mnie i stwierdziła,że udaje...I w ogóle-tak mi przyrko z tego powodu:( Nawet nie umiem opisać jakie uczucia to we mnie wzbudza...
Przepraszam :cry:

przez K. 04 maja 2010, 18:16
Bo mój psycholog powiedział mojej mamie co u mnie hmm.."wykrył" a ona sie tylko wydarła na mnie i stwierdziła,że udaje..

Powiedziałaś mu o tym, co Twoja mama zrobiła z tą informacją, jak zareagowała ?
Może powinnaś Mamie na spokojnie wytłumaczyć ...
K.

przez Rita_tita 04 maja 2010, 18:35
Ale wiesz ja jej tłumaczyłam,a ona i tak swoje....:( Naprawde,starałam sie jak mogłam i wiesz im bardziej ja jej tłmaczyłam to co ona zorbiła? Zaczeła się śmiać ze mną,mi prosto w twarz!
:(

Sortuj wg