Czy kupujecie ubezpiezcenie turystyczne jak lecicie na wakac

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez ivo34 06 kwi 2015, 10:33
Jak to nie pokryje? Alkohol jest dla ludzi. Jak wszystko. Czy jeżeli ktoś pali papierosy i coś mu się stanie, to również nie jest hospitalizowany? Pokrętna logika.
A czy ubezpieczenie bagażu się opłaca? Zależy czy jest on wartościowy. Zwykle to dodatkowe 10 zł do ubezpieczenia turystycznego. Zastanów się nad tym.

przez blah! 06 kwi 2015, 10:43
ivo34 napisał(a):Jak to nie pokryje?

Tak to, po prostu - poczytaj regulaminy i warunki ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe wiele zyskują na takich warunkach a mamy kapitalizm więc...;).
Czy jeżeli ktoś pali papierosy i coś mu się stanie, to również nie jest hospitalizowany?

Ale tytoń w odróznieniu od alkoholu nie zmienia stanu świadomości ;). Więc nie porównujmy jednego do drugiego.
A czy ubezpieczenie bagażu się opłaca? Zależy czy jest on wartościowy. Zwykle to dodatkowe 10 zł do ubezpieczenia turystycznego. Zastanów się nad tym.

Hmm...ciekawe co wartościowego może być w walizce poza ciuchami (?) a w jaki sposób ciuchy mogą ulec zniszczeniu? 10PLN - chyba za dzień ;). Ale skoro tak, to proszę podać jakieś źródło tej informacji cenowej.
blah!

przez delka 06 kwi 2015, 11:53
W sumie masz rację . Po prostu warto jest sobie kupować tańsze walizki bo i tak tego na lotniskach nie szanują. Swoją drogą to moja siostra cioteczna, która jest zaprawioną podróżniczką mówiła kiedyś,że lepiej na lotniskach szanowane są zwykle torby a nie walizki .Nie rzucają tak nimi. Jeszcze dopytam się doradcy. O ten alkohol też ( i tak dużo nie piję...). Ale to już jutro.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 06 kwi 2015, 12:56
delka, obezpieczenie bagażu objemuje wypłatę w razie: zagubienia bagażu, kradzieży lub zniszczenia.
Zaczynając od zniszczenia: to, że walizka zostanie poturbowana lekko i tak nie upoważnia Cię do uzyskania odszkodowania bo na wstępie musisz i tak udowodnić, że uszkodzenia wyniknęły podczas odprawy i transportu a nie np. wcześniej.
Kradzież - o to trudno, na prawdę - jeśli bagaż zginie między odprawą a lotem to i tak odpowiedzialne są za to linie lotnicze. A małe są szanse, że ktoś już na lotnisku Tobie bagaż ukradnie bo puszczane na taśmę one są dopiero po tym, jak wszyscy pasażerowie opuszczą pokład samolotu.
Zagubienie - za to też odpowiedzialne są linie lotnicze. Co innego zagubienie bagażu poza obrębem zamknietej sterefy ale co to za filozofia pilnować sobie swoich rzeczy ;).
Ja tam latam bardzo dużo i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby jakakolwiek z powyższych sytuacji miała miejsce ;).
Ale to kwestia indywidualnego podejścia.
blah!

przez delka 07 kwi 2015, 08:23
Właśnie widzę,że dużo latasz bo masz naprawdę dużą wiedzę w tych wszystkich tematach :) My w sumie lecimy pierwszy raz, człowiek jest trochę zestresowany i o wszystko się dopytuje.
A i jeszcze jedno pytanie. Siostra mnie straszy,że przy pierwszym locie bardzo boli głowa? Ona często lata i mówi,że teraz jej nie boli ale jak leciała pierwszy raz to tragedia, nie była w stanie wytrzymać.

przez blah! 07 kwi 2015, 09:30
Co do fizycznego odczuwania lotu to zalezy od organizmu. Zmiana csnienia roznie wplywa, zesli Twoj organizm ciezko nosi zmiany cisnienia to lot mose byc uciazliwy - wlasciwie to start i ladowanie. Z takich banalnych rzeczy to mozesz zoc gume podczas lotu albo jakies cukierki ssac. Jesli nie masz zbyt duzego problemu to powinno pomoc. No ale roznie to byla, ja nigdy zadnych prpbpemow nie mialam wiec to zalezy od organizmu.
blah!

przez ala1983 07 kwi 2015, 10:55
Ja korzystam z EKUZ.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez blah! 07 kwi 2015, 11:09
ala1983, EKUZ nie wszędzie działa ;). Tam gdzie autorka leci akurat nie działa ;).
blah!

przez ala1983 07 kwi 2015, 11:17
blah! napisał(a):ala1983, EKUZ nie wszędzie działa ;). Tam gdzie autorka leci akurat nie działa ;).

Nie wiem, nie znam sie. Odpowiadam tylko na pytanie postawione w watku ;)
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez blah! 07 kwi 2015, 11:21
Czasem warto również przeczytać pierwszy post w danym wątku ;).
blah!

przez Dassert 30 wrz 2015, 00:16
Ja wykupuję nawet w krajach, gdzie ekuz obowiązuje, on i tak 100% zwrotu nie daje. Zresztą jeżdżę autem i potrzebuje assistance'u również.

Sortuj wg