Zjednoczone Stany Lękowe

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:16
Marcin2013, aaa no ale to jak recepta to znaczy, ze to psychiatra, tak? No to chyba inna historia :) Psychiatrzy jedna wolą dawac leki i nei bawią sie w gadanie z pacjentem. W sumie tylko jednego psychiatre spotkalam, na terapii grupowej, ktory byl bardziej w terapie wkrecony i powiedzial, zeby leki brac tylko jesli mam mysli samobojcze. Jak nie to odstawic i na terapie - bo wtedy szybciej zadziala.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Faraway 08 sty 2014, 14:16
u mnie ciągle jest pytanie "z czym przychodzisz?" - niecierpie tego. Dlatego też od niedawna pyta mnie "co tam?" :D
Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez hania33 08 sty 2014, 14:16
nerwa, mi sie wydaje , ze wszystkich nie da sie wyleczyć.. :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:19
hania33, to jakas naprawde beznadziejna ta teraputka... jak mozna mowic, ze komus ciezko pomoc? Ok, ludzie sa po roznych przejsciach, czesto faktycznie bardzo ciezkich, no ale zawsze da sie wyjsc ze wszystkiego. Bez sensu Ci powiedziala...
To tak jak ten pseudo-doktor ostatnio na jednym wątku. Ok, rozumiem jak ktos ma amputowaną noge i lekarz mowi, ze no ciezko, nie da sie nic zrobic zeby odrosla (chociaz wtedy tez, są protezy przeciez itp.), ale w takich psychicznych problemach to kurde! ciezko nie cięzko - czasem moze byc po prostu krotsza droga a czasem dluzsza i ciezsza, ale bez przesady... szkoda, ze tak trafilas Hania :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Marcin2013 08 sty 2014, 14:19
Hania a teraz jest lepiej ?

Zjednoczone Stany Lękowe

przez gosiulek 08 sty 2014, 14:20
haniu33 a mi się wydaje,że przy odpowiednich warunkach i zaangażowaniu obydwu stron jest możliwe,zmianie życia...jeszcze mam tą iskierkę nadziei,że dla człowieka nie ma nic straconego... :roll:
Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:20
Faraway, no to ja na "co slychac?" mowilam "aaa w sumie to nic nowego" :D hehehe
Ale wasciwie tez wpsolczuje tym terapeuta... bo wlasciwie to co maja pytac? wlasnie tu chodzi o to, zeby pacjent sam zaczal mowic, bo to co powie, to znaczy, ze wazne jest dla niego. A pacjenci sie wkurzaja na to :P heheh

hania33, no ok, ale w takim razie dlaczego kogos nie dalo by sie wyleczyc. Z jakiego powodu?

Zjednoczone Stany Lękowe

przez hania33 08 sty 2014, 14:20
nerwa, Czym rozni sie terapeuta od psychologa?

Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Faraway 08 sty 2014, 14:21
nerwa, to ja odpowiadałam, że nie wiem co mam powiedzieć hahaha :P
Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez hania33 08 sty 2014, 14:22
nerwa, stwierdziła , ze to co przeszłam...bylo zbyt okropne..

Obrazek

Zjednoczone Stany Lękowe

przez platek rozy 08 sty 2014, 14:22
Kolezanka zapomniala zamknac drzwi na zamek i wlazl mi do mieszkania jakis pijak :shock: tak sie wystraszylam ze wpadlam w panike i dostalam puls 143 , :why: :why: ja dochodze do wniosku ze mam dot ego wszytskiego nerwice serca bo znow sie dusze od niego.
Wzielam krople i kawalek afka . Masakra!
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Zjednoczone Stany Lękowe

przez nerwa 08 sty 2014, 14:24
gosiulek, dokladnie - potrzebny jest po pierwsze dobry terapeuta (bo pacjent sam nic nie zrobi przeciez), po drugie, determinacja i zaangazowanie pacjenta (i chec do zmiany!) no bo chociazby terpauta byl super-extra, to nic nie zrobi na sile, bez checi czlowieka. No a potem potrzebny jest czas... jedna osoba moze przepracowac pewne rzeczy szybciej, druga wolniej, trzecia w ogole potrzebuje duzo czasu, zeby dojsc do pewnych rzeczy i je odkryc. No roznie to niestety bywa. Ktos kto mial spokojniejsze zycie, moze tez szybciej wszystko ogarnac, inny wolniej. No ale wszystko jest do zrobienia.

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Marcin2013 08 sty 2014, 14:24
Faraway, co tam :) witam tak nerwka to psychiatria

Zjednoczone Stany Lękowe

przez Zupapomidorowa 08 sty 2014, 14:25
platek rozy, nic dziwnego, że się wystraszyłaś. Kiedyś spędzałam wakacje na działce ze swoim chłopakiem i ktoś się wdarł nam na podwórze. Chłopak dał mi nóż do ręki ale zaczęłam nim tak trząść, że musiał mi go odebrać mówiąc - jeszcze sobie coś zrobisz XD

By the way - czytaliście "Lęk" Antoniego Kępińskiego? Wczoraj zakupiłam.
Dawniej Luktar

Sortuj wg