Fantastyka.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Fantastyka.

przez Sorrow 10 wrz 2013, 17:16
nomorewords43 napisał(a):A co do książek na podstawie gier to zgadzam się, że są zwykle kiepskie, choć od czegoś trzeba zacząć przygodę z czytaniem. I ważne tylko, by np. Fargotten Realms było stacją początkową a nie końcową w naszej podróży z sci-fi.

Chyba że to jest napisane przez kogoś kto jest już ustalonym pisarzem fantasy/sci-fi. Np. taki Space Marine Iana Watsona jest jedną z lepszych książek science-fantasy jakie czytałem.
Ian Watson trochę przypomina mi Philipa K. Dicka.

Fantastyka.

przez deader 10 wrz 2013, 19:14
nomorewords43 napisał(a):A co do książek na podstawie gier to zgadzam się, że są zwykle kiepskie, choć od czegoś trzeba zacząć przygodę z czytaniem.

Oh, proszę, przygodę z czytaniem to się zaczyna od Plastusia. Przygodę z "prawdziwym czytaniem" lepiej już zaś rozpocząć nawet od Harrego Pottera niż od drugo- czy wręcz trzeciorzędnych trucheł fantasy.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Fantastyka.

przez nomorewords43 12 wrz 2013, 13:32
przygodę z czytaniem to się zaczyna od Plastusia

Plastusiowy pamiętnik? Ryjąca neurony propaganda o zmiennokształtnym alienie żyjącym w mini statku "pencil case" ?
Tom, w którym plastuś zwiększa objętość i pożera po kolei wszystkie dzieci, namnażając się w tysiące zmiennokształtnych klonów, które stopniowo przejmują kontrolę na planetą został ocenzurowany i nie ukazał się w druku, ale miałem dostęp do rękopisu. (Żart) A teraz serio. Kiedy Terry Pratchett w książce "Ruchomy obrazki" zabił psa imieniem laddie ( wzorowany na lassie) obraziłem się na okrucieństwo Pratcheta i przestałem czytać całkiem. Zacząłem czytać ponownie właśnie od książek z Harrym Potterem. Jak w kolejnych tomach zamordowano Szalonookiego Woodego i Lupusa, to przestałem czytać Harry Pottera. I bardzo dobrze, bo wielu uzależniło się od sagi o Potterze i kiedy zabrakło kolejnych tomów mają tzw. syndrom odstawienny . Serio. Biedni Potteroholicy.
nomorewords43

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fantastyka.

przez deader 12 wrz 2013, 13:47
nomorewords43 napisał(a):Plastusiowy pamiętnik? Ryjąca neurony propaganda o zmiennokształtnym alienie żyjącym w mini statku "pencil case" ?
Tom, w którym plastuś zwiększa objętość i pożera po kolei wszystkie dzieci, namnażając się w tysiące zmiennokształtnych klonów, które stopniowo przejmują kontrolę na planetą został ocenzurowany i nie ukazał się w druku, ale miałem dostęp do rękopisu.

Mlehehe dobree :D

nomorewords43 napisał(a):wielu uzależniło się od sagi o Potterze i kiedy zabrakło kolejnych tomów mają tzw. syndrom odstawienny . Serio. Biedni Potteroholicy.

To i tak nic w porównaniu do fanów Gwiezdnych Wojen, którzy wiedzą że powstaną kolejne części ale boją się tego jak będą wyglądać :P

A nawiasem mówiąc - ja doświadczyłem czegoś podobnego z Diuną, żałuję że Herbert napisał tylko kilka tomów. Te kontynuacje pisane przez jego syna to już "nie to".

Fantastyka.

przez gofer1 13 wrz 2013, 12:23
Jacek Piekara jest moim mistrzem, a "Sługa Boży" ulubioną książką
fuck MCdonand!

Fantastyka.

przez lukk79 24 lut 2014, 20:43
jak wam sie podoba nowy Wiedźmin ?
Pierwszy Romantyk Forum

Fantastyka.

przez wiejskifilozof 04 mar 2014, 21:37
Stronnicze to będzie,Sezon Burz bardzo mi się podoba.Mam na półce i jestem zadowolony z zakupu.

Czytam drugi tom Pan Lodowego Ogrodu,co sądzicie o tej książce ? Mam takie mniemanie,że to dark fantasty ( w paru momentach ) :smile:

Fantastyka.

przez lukk79 22 cze 2014, 01:51
detektywmonk, czemu stronnicze ? :smile: Pytam o opinię tych co czytali, mnie też się podobał, słownik Sapka z tą jego częściową staropolszczyzną jest świetny. A lubicie Lema ? ja od niedawna czytam i rozkłada mnie, on był chyba kosmitą, ludzie tak nie piszą...

nomorewords43 napisał(a):No tak tu fantasy i bieganie z meczem w celach smoko bójczych, tam infantylne podróże, w czasie, ale jeśli idzie o wizje innych światów to strasznie są atropomorficzne,i trójwymiarowe. Trudno spotkać książkę o cywilizacji z inną biologią, fizyką czy choćby innym systemem społecznym. Tzn. w sprawie systemu społecznego i biologii to Orson Scott Card trochę poszedł do przodu w "Mówca" umarłych" i "Ksenocyd", gdzie opisał naszych przyjaciół: prosiaczki , robale i cyberJane, ale to dalej trójwymiarowy świat z ziemską fizyką + próba skoków w czasoprzestrzeni. Gdzie jest solidnie opisany wrzechświat z solidnymi zasadami społecznymi, jakąś etyką, biologią i fizyką alternatywną? Znacie coś takiego? Może być niszowe i nie nagradzane niczym i tak bardzo chętnie poczytam.

ja myślę, że "Szpital Kosmiczny" James'a White'a to może być coś co Cię zainteresuje nomorewords43, zacząłem czytać i jest świetne..
Pierwszy Romantyk Forum

Fantastyka.

przez wiejskifilozof 22 cze 2014, 09:09
Słownik znam,a kto lubi Davida Webera ?

Fantastyka.

przez lukk79 23 cze 2014, 11:51
jaki Słownik ?
a kto już czytał nowy cykl Pratchetta ?
Webera nie znam
Pierwszy Romantyk Forum

Fantastyka.

przez deader 23 cze 2014, 17:44
lukk79 napisał(a):a kto już czytał nowy cykl Pratchetta ?

Ja jeszcze nie bo dopiero po twoim poście się o nim dowiedziałem, ale mogę z pewnością powiedzieć że niedługo będę już mógł mówić że czytałem 8)

Fantastyka.

przez wiejskifilozof 23 cze 2014, 18:41
Z pana Pratchetta najlepiej lubię cykl o Straży Miejskiej.

Sortuj wg