Chemia i Trucizny w żywnośći !!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez _asia_ 23 maja 2011, 14:57
grusia, dużo zależy od organizmu. ja przez moje różne przejścia i choroby nie toleruję żadnej chemii, więc nie łykam, nawet jakbym chciała. :pirate: po zwykłej B complex tak mi się odbija i mam taką zgagę, że szok. pewnie właśnie przez te różne wypełniacze. ludzie raczej nie reagują tak jak ja na syntetyczne witaminy, ale za bardzo to one się im też nie przyswajają... :roll:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Agasaya 23 maja 2011, 14:58
grusia, nie znam preparatu witaral ale możliwe że Twój organizm sam się doprowadził do ładu.
mg+B6 też zależy jakie to witaminy... jeśli chodzi o te z grupy B to polecam kupić w aptece drożdże piwowarskie, są niedrogie a bogate w witaminy z grupy B
Agasaya

przez grusia 23 maja 2011, 15:03
Lady_Beznadzieja napisał(a):grusia, nie znam preparatu witaral ale możliwe że Twój organizm sam się doprowadził do ładu.
mg+B6 też zależy jakie to witaminy... jeśli chodzi o te z grupy B to polecam kupić w aptece drożdże piwowarskie, są niedrogie a bogate w witaminy z grupy B

one polecały vitaral i tylko vitaral, nie żaden centrum czy coś. może miały kontrakt :P
bardziej zależy mi na magnezie niż na witaminach B :) łykam NeoMag forte, napisane jest że tabletka zawiera: 100mg jonów magnezu i 6mg wit B6 i dodatkowo: węglan magnezu, celulozę mikrokrystliczną (substancja wypełniająca), chlorowodorek pirydoksyny, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca). aż mi się odechciało :P hahah
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 23 maja 2011, 15:09
grusia, może Chela-Mag-B6 firmy Olimp? albo coś z Solgara? ja teraz łykam magnez+wapń właśnie Solgara.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez grusia 23 maja 2011, 15:17
_asia_, bez recepty? a drogie? :) sprobuje. wielkie dzięki!
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

przez _asia_ 23 maja 2011, 15:32
grusia, bez recepty. :)
chela-mag-b6 olimpu ok. 15 zł
magnez+wapń solgara - ok. 80 zł
różnica jest niby duża, ale też jest różnica w ilości tabletek ;) bo olimp ma 30 tabletek a solgar 100.
solgar ma w swojej ofercie chyba też kombinację magnezu z b6 i jeszcze coś innego...
nie w każdej aptece są produkty tej firmy, ale naprawdę polecam
Ostatnio edytowano 23 maja 2011, 15:33 przez _asia_, łącznie edytowano 1 raz

Helen Keller

przez Adamo 23 maja 2011, 15:32
Marek77 napisał(a):Wchłanialnosc ich jest na poziomie kilku promili... wit C w aptekach jest prawoskrętna -jej wchłanialnosc jest na poziomie 2-3 % ,lewoskrętnej w aptekach w zasadzie brak a to ona wystepuje w produktach naturalnych...przykłady mozna mnozyc .

Wynikałoby z tego, że syntetycznych witamin nie da się przedawkować... Zastanów się.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Agasaya 23 maja 2011, 15:45
da się przedawkować syntetyczne witaminy i to właśnie dlatego że są syntetyczne i nie przyswajają się. Owszem wchłaniają się a potem się odkładają w organizmie wraz z całą chemią jaka im towarzyszy
Agasaya

przez Adamo 23 maja 2011, 16:23
No, po takiej ciekawej odpowiedzi to już nie wiem co odpowiedzieć... Odpadam z dyskusji ;)
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Agasaya 23 maja 2011, 16:26
Adamo, :bezradny: ale taka prawda...
Agasaya

przez Pinkii 23 maja 2011, 18:00
Temat trochę z dupy bo teraz jest wszystko trujące, a to, że będzie się jeść zdrowo nie uchroni przed rakiem itd, to brednie. Ale zawsze lepiej jeść jedzenie eko, chociaż i ono nie jest w pełni dobre. Jak chcecie jeść zdrowo to sobie kupcie działkę w środku lasów gdzieś w Ameryce Południowej i sobie tam sadzcie warzywka :P

Co ja jem i mogę polecić?

Konfitura eko- http://www.biovert.pl/product_info.php?products_id=2570

Chleb bezglutenowy lub ciemny- http://www.edziecko.pl/jedzenie/2,79376 ... EPISY.html

Mleko ryżowe- http://livingfood.pl/do-picia/mleko/nap ... bio-natumi

Wędlina sojowa- http://www.wegetarianie.pl/modules.php? ... e&sid=1862

Makaron bezglutenowy lub ciemny- http://www.sklep-bezglutenowy.pl/oferta ... enowe.html

Musli- http://www.sklep-bezglutenowy.pl/oferta ... kaski.html

Kaszka- http://www.zdroweznatury.pl/kaszka-ryzo ... a-eko.html

Olej oregano- http://www.natura24.pl/go/_info/?user_id=1289&lang=pl

Olej lniany- http://zlotopolskie.pl/oleje/olej-lniany-10stopniowy/
Obrazek
zbanowany

przez Rafalo 23 maja 2011, 19:58
Ja od jakiegoś czasu biorę jeszcze prócz innych suplementów witaminy Bodymax plus.Rozumię że przeciwnicy witamin aptecznych zaraz mnie uświadomią że nie ma on żadnego wpływu na organizm ... :) Wcześniej brałem jeszcze witaminy chelatowe a dokładnie "Super Mega 50" bo podobno wchłaniają się szybciej i w całości w przeciwieństwie do zwykłych witamin.Mają bogaty skład , w opakowaniu znajduje sie 90 pigułek wielkich jak mój kciuk :P i tak jak mówił kolega faktycznie te kosztują powyżej 100 zł.Opakowanie starcza na 3 miechy ale że po tych 3 miechach mimo iż nie odczułem widoczniej poprawy stanu mojej cery i włosów wróciłem do bodymax plus.A wy co uważacie na temat witamin chelatowych ? warto czy nie warto...

przez linka 23 maja 2011, 20:26
Pinkii, Ta wędlina "sojowa" to też taka sojowa nie jest bo białka sojowego w niej ledwo 12,5 procent...... co do glutenu, to o ile wiem zdrowe osoby nie muszą się go specjalnie wystrzegać. Najfajniej jest mieszkać sobie na wsi wtedy można samemu wyhodować warzywa i mięsko bez chemii, pewnie będzie "brzydsze" i mniejsze - ale za to zdrowe.
Ważne w zdrowej diecie jest ograniczanie wszystkiego co przetworzone - lubimy np. spaghetti - zróbmy sami sos, i mięsko zmielmy w domu - ten syf ze słoików faktycznie powala ilością chemii. Zamiast w spermarkecie - iść na lokalny targ, tam też nie ma gwarancji że jest super ekologicznie, ale przynajmniej wiadomo, że to krajowe ...... posiadając rodzinę, dżó taniej jest zakupić sobie raz na jakiś czas od chłopa ze wsi np. ćwiartkę świnki, czy króliki itd - niż przetwory z nich, e sklepu....

Natomiast powiedziałabym, ze na równi z wchłanianymi z pokarmem substancjami chemicznymi stoją na równi detergenty, kosmetyki, środki chemiczne - które często niezwykle łatwo zastąpić jest naturalnymi środkami.
Np. w domu, zamiast całej baterii cilitów, domestosów itp. wystarczy zainwestować w myjkę parową i zakupić sobie ocet spirytusowy. w szamponach, żelach można wystrzegać się SLS i parabenów, w odżywkach do włosów silikonów - kosmetyki bez tych substancji nie są wcale drogie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez marcja 23 maja 2011, 21:22
linka napisał(a):Ważne w zdrowej diecie jest ograniczanie wszystkiego co przetworzone - lubimy np. spaghetti - zróbmy sami sos, i mięsko zmielmy w domu - ten syf ze słoików faktycznie powala ilością chemii.

Dokladnie tak! Zeby tylko jeszcze chcialo sie chciec... :mrgreen: ;)

Sortuj wg