Akrofobia - jest tu jakiś cwaniak ??

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Niesia 26 mar 2011, 16:15
:shock: Aż mi się słabo zrobiło. Nie obejrzałam całego.
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

— Marilyn Monroe

przez Sabaidee 26 mar 2011, 16:39
linka napisał(a):Moim "marzeniem" jest bungee - ale to też moje "przekleństwo" obiecałam sobie że kiedyś się przełamię - a jak na razie stosuje "oswajacze" z wysokością.

Swoje 50-te urodziny spędziłem w Nepalu. Znajomi, z którymi byłem dali mi do wyboru prezent: albo skok na bungee albo kremacja w Waranasi. Wybrałem skok. Jeśli już skakać to na pewno nie z dźwigu do sadzawki. Porcja adrenaliny jest naprawdę duża. Najtrudniejszy moment to moment decyzji. Pamiętam, że obejrzałem się za siebie i w oczach faceta, który stał za mną wyczytałem: "skaczesz pan, czy mam pana zepchnąć?". Później to już jest bajka. Leci się na pysk z wiszącego mostu do wąwozu ponad 90 metrów całą wieczność. Przez cała drogę myślałem "na razie nie jest źle, na razie nie jest źle..." W gruncie rzeczy w skoku na bungee jest tak jak w życiu: nieważne jak się leci, ważne jak się ląduje.
Sabaidee

przez Ahmed 26 mar 2011, 17:08
Niesia napisał(a)::shock: Aż mi się słabo zrobiło. Nie obejrzałam całego.

dawaj do końca.....na końcu jest najlepsze :D
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 26 mar 2011, 17:15
:shock: posrałabym się ze strachu ........ obejrzałam do końca.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Niesia 26 mar 2011, 18:58
Allah napisał(a):
Niesia napisał(a)::shock: Aż mi się słabo zrobiło. Nie obejrzałam całego.

dawaj do końca.....na końcu jest najlepsze :D

Dzisiejszym fundatorem ataku paniki jest Allah :mrgreen:
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

— Marilyn Monroe

przez Ahmed 26 mar 2011, 20:15
i głównym sponsorem nagród = 1 tableta Afobamu :D
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez fobia 27 mar 2011, 01:53
linka, ja mam podobnie- też staram się walczyć z miom lękiem wysokości ( w londynie wlazłam na london eye- było ciężko, ale przeżyłam :mrgreen: ) chociaż są rzeczy na które chyba w zyciu sobie nie pozwolę bo chyba umrę ze strachu - wlasnie bungee, wszelkie karuzele, kolejki górskie itp. ;)

przez Ziemniak 26 lip 2011, 20:08
Lęk przed jazdą windą

Witam!
Mam pewien problem związany z lękiem, mianowicie boję się jeździć windą. Rzadko mam na to okazję, ale pamiętam, że jako mały chłopiec bardzo lubiłem jazdę windą, a potem coś sobie wbiłem do głowy, że windy są niebezpieczne.
A oto jak wygląda u mnie przykładowa jazda:
Kiedy wiem, że będę jechał windą, to ostatnie kilkadziesiąt minut przed tym jestem cały spięty. Staram się tego nie okazywać i wsiadam do windy jak gdyby nigdy nic. Podczas jazdy nie jest tak źle, napięcie jest mniejsze. Po wjeździe czuję ulgę, bo szczęśliwie dojechałem. Kiedy mam wsiąść, żeby zjechać, jest już w miarę dobrze. Po zjeździe jest już całkowita ulga, bo mam już to za sobą.
To przykładowa sytuacja, jednak kiedyś nie udało mi się przezwyciężyć lęku i zrezygnowałem z wjazdu na wieżę widokową, a schodami nie było możliwości wejść. Może gdybym wiedział, że ta winda jedzie na górę tylko kilkanaście sekund, to bym wsiadł, no a tak straciłem fajną atrakcję.
Ja nie boję się samej jazdy, tylko tego, żeby winda się po drodze nie zacięła i żebym nie został w niej uwięziony. Myślę, że to nie klaustrofobia, bo jak jestem w jakimś małym pomieszczeniu to nie odczuwam lęku i wiem, że w każdej chwili mogę stamtąd wyjść.
Czy wiecie jak pokonać ten lęk?
Może ktoś z Was ma podobnie?
Ostatnio edytowano 26 lip 2011, 21:47 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

przez *Monika* 26 lip 2011, 21:48
Ziemniak, Poprzeglądaj proszę ten wątek.
Obrazek
Główny Moderator

przez Ziemniak 26 lip 2011, 21:59
Monika1974, ja na pewno nie mam lęku wysokości. Byłem wiele razy na latarniach morskich i widok z nich mnie fascynuje i nie odczuwam tam żadnego lęku. Gdyby na wspomnianą w moim poprzenim poście wieżę można było wejść schodami, to na pewno bym wszedł.

przez *Monika* 26 lip 2011, 22:10
Ziemniak napisał(a):Ja nie boję się samej jazdy, tylko tego, żeby winda się po drodze nie zacięła i żebym nie został w niej uwięziony. Myślę, że to nie klaustrofobia, bo jak jestem w jakimś małym pomieszczeniu to nie odczuwam lęku i wiem, że w każdej chwili mogę stamtąd wyjść.

Ja myślę,że nieświadomie strach wynika z faktu,że w windzie jesteś zamknięty, a z małego pomieszczenia zawsze możesz wyjść. Więc to może jednak klaustrofobia?
A gdyby zaistniała sytuacja, że przebywając w małym pomieszczeniu byłbyś zamkniety na 4 spusty? Lękałbyś się?
Obrazek
Główny Moderator

przez Ziemniak 27 lip 2011, 14:15
A gdyby zaistniała sytuacja, że przebywając w małym pomieszczeniu byłbyś zamkniety na 4 spusty? Lękałbyś się?

Myślę, że w takiej sytuacji nie odczuwałbym lęku, tylko byłbym po prostu wkurzony, że ktoś mi zrobił taki głupi żart i mnie zamknął, i że nie mogę stamtąd wyjść. Wydaje mi się, że takie coś odczuwałbym też będąc zamkniętym w dużym pomieszczeniu.

przez _asia_ 27 lip 2011, 14:20
Ziemniak, a gdyby to było małe pomieszczenie ale bez żadnego okna, lufciku itd.?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Ziemniak 27 lip 2011, 14:24
Ziemniak, a gdyby to było małe pomieszczenie ale bez żadnego okna, lufciku itd.?

Na pewno czułbym się tam gorzej niż w pomieszczeniu z oknem, ale czekałbym w miarę spokojnie, aż wreszcie mi ktoś otworzy.

Sortuj wg