Lubicie owoce morza?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Lubicie owoce morza?

przez *Wiola* 01 gru 2010, 14:11
Pluto,
Gdzie Ty znalazłeś olej z pestek winogron za 25 zł? Ja u siebie w wiejskim sklepiku chyba po 14 kupowałam, ale nie litr. On jest fajny bo taki rzadki i bez smaku- akurat na słonecznikowy to bym nie polecała zamiany. Natomiast białe wino wytrawne to już za 8 zł kupisz - więc bez przesady.
Moderator

przez LitrMaślanki 01 gru 2010, 14:12
linka, jak rozgrzejesz oliwę do granic możliwość to się da :) chodzi o to żeby nie smażyć poniżej 140 stopni na oliwie .

A oliwa wytrzymuje przed zapłonem do 210. Wiec można nawet smażyć powyżej 160 .Szybciej zamyka pory i nie wchłania zapachu .
Dodatkowo na zapach dobre jest skropienie świeżo usmażonego cytryna lub pomarańczem .
Ostatnio edytowano 01 gru 2010, 14:14 przez LitrMaślanki, łącznie edytowano 1 raz
LitrMaślanki

przez linka 01 gru 2010, 14:14
LitrMaśalanki, no tak, racja - ale wiesz, dla niewprawionych - spalić - łatwizna :D

U mnie w domu zawsze jest i z oliwek i z pestek, używamy do sałatek wiec jedna flacha starcza na bardzo dłuugo, poza tym niedługo święta - nie wiem czy u was też jest taka tradycja ale u mnie w regionie pojawi się olej rzepakowy tłoczony na zimno, bardzo gęsty zielony o bardzo intensywnym smaku, zapachu - uwielbiam go :105:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 01 gru 2010, 14:15
linka, no to prawda butelka z pestek .jak od czasu do czasu używana to prawie i na rok wystarczy .
Wiec to wcale nie tak dotkliwe finansowo.
LitrMaślanki

przez *Wiola* 01 gru 2010, 14:18
linka, Nie widziałam nigdzie tego rzepakowego , o którym piszesz , ciekawie brzmi. Miałam za to kiedyś ze wschodu taki gęsty słonecznikowy- ale jak dla mnie był za intensywny, zmieniał smak potraw.
Moderator

przez wovacuum 01 gru 2010, 14:34
ja uzywam oliwy z oliwek,juz siè przyzwyczailam;ale czasem lubiè jakies zmiany i smazè na roznych olejach.Chociaz krewety calkiem inaczej smakujà na oleju z pestek dyni niz na oliwie.Oliwa zmienia delikatnie smak potraw. i zawsze przed smazeniem skrapiam cytrynà ryby i owoce morza!!to podstawa-tak slyszalam.
wovacuum

przez fobia 02 gru 2010, 01:26
zrobiłam paluszki krabowe z przepisu linki - palce lizać :lol:

przez Pluto 16 gru 2010, 16:15
Kupiłem mrożone pierścionki kalmarów - fu jak to śmierdzi! Śmierdzi męskim kiblem publicznym.
Na szczęście nie smakują tak jak śmierdzą - smak podobny do krewetek i były trochę gumiaste a smażyłem 3 minuty.

Wie ktoś dlaczego cała mąka zlazła podczas smażenia?

Kupiłem też ośmiorniczki po galicyjsku i kalmary w sosie amerykańskim - ciekawe jak to smakuje ale do ośmiornic trochę nie mogę się przemóc.

[Dodane po edycji:]

Te kalmary z puszki smakują jak ryba z puszki ;)
Pluto

przez Ahmed 17 gru 2010, 12:23
Pluto napisał(a):Te kalmary z puszki smakują jak ryba z puszki ;)

pewnie dla tego że wszystko co jest z puszki smakuje puszką ;)
zalewy do ryb robią najczęściej takie same jak do innych owoców morza wiec to musi tak samo smakować
prawie każda gatunek ryb w oleju czy w sosie pomidorowym smakuje tak samo !
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

Sortuj wg