Automaniak

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Automaniak

przez Magdaa 12 lip 2010, 18:34
XJ6 :great: :brawo:
Ja też jestem automaniaczką. Przez kilka lat byłam pilotem i sędzią na rajdach samochodowych (raz nawet był ze mną wywiad w TVN Turbo :oops: :mrgreen: ). Jezdziłam na zloty samochodowe po całej Europie :smile: Moja mama startowała całą młodość w rajdach jako kierowca, więc mam to chyba po niej- benzynę we krwi.
Od wielu lat jestem fanką marki BMW i tak już pewnie zostanie. Na co dzień jeżdżę Oplem i BMW właśnie (na razie 735iA, 3,5l, 211km, benzyna +gaz na blosie, ale mamy plan zamienić na nowsze i większe bmw 750 albo 740d).
Poza tym kocham motory :roll: :smile:
Także motoryzacja to moje klocki :smile:
Magdaa

przez Zenonek 12 lip 2010, 18:37
Zmieniasz na BMW 750 ? Przeciez to kosztuje majatek :), wygralas w totka :):) ??

W jakim programie byl ten wywiad ?

przez Korba 12 lip 2010, 19:01
dla mnie nr 1 to 630i, 645i, 650i - moja miłość od wielu lat. piękne, szybkie, eleganckie i zwinne. mrrr - bestia.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anonymous 12 lip 2010, 19:05
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez Zenonek 12 lip 2010, 19:08
No 750 mozna kupic za 50 k pewnie, ale zalezy jaki rocznik...
A palic ? Pewnie bedzie kolo 20 L/100 km :).

przez Magdaa 12 lip 2010, 19:24
Zenonek e38 750 kosztuje majątek? :smile: No co Ty. Planuję kupić taką za ok 15-20tys. Mam na myśli e38 a nie e65 chociaż e65 też można już dość tanio kupić, ale mi się za bardzo nie podoba :smile:

Korba- no tak, szósteczki to miód malina :roll: :uklon: :great: Ale na razie nie stać mnie na taką :-| Ale fakt, ślinka cieknie na sam widok... Choć ja jestem fanką serii 7, kocham limuzyny.

Esprit- no trochę pali, ale te 3,5l już tyle pali że te półtora litra już nie zrobi wielkiej różnicy... :hide: Zresztą, radość z jazdy jest najważniejsza :D
Magdaa

przez LukLuk 12 lip 2010, 19:42
"Zenonek"

Jak najbardziej odradzam Lancie Thesis.
Nie mówię tego złośliwie, ale jako były mechanik w serwisie Fiat.
Samochód faktycznie piękny, dobrze wyposażony i tani jak na Swoją klase, ale znam ludzi co pozbywali się tych aut. Potrafi wyssać ostatni gorsz z portfela. :p
a i osobiście znam gościa co odwiedzał ASO kilka razy w miesiącu ..

przez Magdaa 12 lip 2010, 20:42
Magdaa

przez Zenonek 13 lip 2010, 11:12
Zadne z tych aut nie ma takiego wykonczenia wnetrza jak w Thesis. Chyba najlepiej wykonczone wnetrze w swojej klasie.

Z zewnatrz tez piekny samochod.

Czy jest awaryjny ? hmmm zalezy jak sie trafi. Mozna kupic Volvo i tez sie bedzie sypalo jak sie bedzie mialo pecha.

Obecnie rozwazam :

- Lancia Thesis
- Volvo S80
- Passat 2,0 TDI 170 km
- Audi Allroad

Co jeszcze polecicie do 60K i max 6- letnie ?

przez Magdaa 13 lip 2010, 11:48
Niezbyt podoba mi się wnętrze tej Lancii, takie z deka tandetne i zbyt opływowe jak dla mnie. To bmw słynie z najlepszych wnętrz- duża ilość drewna, najwygodniejsze fotele na świecie i świetna jakość (w aucie 20 letnim wyglądają jak nowe). Wg mnie nie ma lepszych wnętrz i nie piszę tego z miłości do tej marki, tylko tak obiektywnie.

Co do 60k i max 6 letnie? A myślałeś o Audi?

http://allegro.pl/item1137470418_2005_a ... kazja.html

http://allegro.pl/item1147166659_audi_a ... cznie.html

Wiesz, to też zależy na co najbardziej zwracasz uwagę- na awaryjność, wnętrze, cenę, osiągi... ?
Magdaa

przez Zenonek 13 lip 2010, 12:26
Siedzialem w Lanci, w klasie E i w BMW 5 i w Maserati Quatroprte.

Lancia ma materialy i wykonczenie jak w Maseratii. Prawdziwe orzechowe drewno, cala deska obita prawdziwa skora, jakosc itp kosmos - nawet dziennikarze zwrocili uwage na to, ze to najlepiej wykonane wnetrze w klasie wyzszej (lepiej wykonane nawet niz 5 czy E klasa).

Ale oczywiscie rozwazam tez inne propozycje.

Aha zatem tak :

- koszt maks 60k
- maks 6 lat (chyba, ze sie trafi cos extra starszego)
- silnik najlepiej benzyna
- duza moc od 180-250 km
- limuzyna (klasa srednia czy wyzsza- obecnie juz sie to w zasadzie zatarlo, wiec nie ma to znaczenia)
- nie bardzo wysokie koszty utrzymania (wiec Merc I BMW odpadaja niestety)
- niewysoka awaryjnosc

:) dzieki za propzycje, potrzebuje wiecej :)

[Dodane po edycji:]

Aha i musi byc Automat.

lol 5-letnia A6 z heblem 220km z automatem za 60k, tos mi zabila klina :)....

przez Magdaa 13 lip 2010, 20:36
No co, nie podoba Ci się a6? :smile: Tylko nie wiem jak jest z awaryjnością- mój tata w swojej zmieniał wahacze, zaraz potem wiatrak, a jak teraz zrobił wiatrak to siadła pompa... Ale może po prostu ma pecha.
Wg mnie najlepsze wykończenie wnętrza ma bmw z racji tego, że patrząc na to co stoi u mnie pod domem i czym jeżdżę, mogę śmiało napisać że to mistrzowski standard jak na jej wiek (a bmw jak kobieta, wiekiem się nie chwali, ale jest ... znaczny ;) ). I po tylu latach ciągłego użytkowania wnętrze ma w stanie idealnym- akurat drewienko plus welur, oczywiście pełna elektronika plus podgrzewane fotele, no i słuszne 211KM na co widzę też patrzysz (ja też :smile: ).
Natomiast co jeszcze do 60k... Hm no skoro bmw i Mercedes odpadają to chyba skupiłabym się na Audi, ewentualnie Volvo... Innym markom jakoś nie ufam. Wiesz, ciężko kupić dobrą limuzynę dobrej marki ale nie awaryjną itd... Ponoć to Mercedesy nie są awaryjne, tutaj tylko nie bronię bmw- każdy wie jak jest.
Magdaa

przez Zenonek 15 lip 2010, 14:55
Magdaa,

Audi A6 jest masakra fura, to prawda.

Natomiast nie ma co sie zamykac na jedynie "sluszne" marki w kategorii aut prestizowych.

Alfa Romeo np to sa piekne i bardzo dobre auta, ale niestety za delikatne na nasze drogi.

Thesis jak na klase tego auta kosztuje pare groszy.

Najwazniejsza sprawa jest to, zeby nie kupowac kota w worku.

Auto musi byc dobrze sprawdzone na stacji diagnostycznej, takze zanim sie trafi na cos fajnego to mozna pare stow juz wydac na rzeczoznawcow...

A6 jest swietnie wykonane, prestizowe i klasyczne auto- jednak jest smutne, nudne i przygnebiajace w srodku. Siedzialem np w Passacie ostatnio i wykonanie jest na takim samym poziomie jak w A6, ale wnetrze jest troche bardziej wesole, aczkolwiek i tak gustowne jak w THesis.

Sam nie wiem co kupic juz teraz....

Moze jakiego "japońca" ?

przez Shadowmere 15 lip 2010, 15:11
Alfa Romeo :105:
W zalożeniach to mialo byc moje pierwsze auto,potem xj6,a na końcu cudowne żółte lamborghini :twisted:
Shadowmere

Sortuj wg