Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Natascha 19 maja 2010, 15:33
Oczywiście, że wypisuję swoje opinie. Ponieważ potrafię samodzielnie myśleć, zamiast ślepo powtarzać czyjeś wypowiedzi(w Twoim przypadku pana JKM).
O nieregulowanej, dzikiej gospodarce pisałam wcześniej np. Ameryki łacińskiej- po co mam się powtarzać?
Nie wiem skąd u Ciebie zdanie, ze mam lewicowe lub prawicowe poglądy. Prawda jest taka, ze nie popieram do końca żadnego kierunku bo oba maja wady i zalety. Jak pisałam wcześniej wybieram to, co w danej chwili wydaje mi się być mniejszym złem i bardziej korzystne dla mnie.

Nie czuję do Ciebie żadnej niechęci. Raczej do twojego kandydata. Nie uprzedzam się do ludzi wyłącznie dlatego, że wyznają( specjalnie użyłam tego określenia, gdyż twoje, bezkrytyczne poparcie dla UPR-u zakrawa na fanatyzm ofiary sekty religijnej) inne poglądy polityczne niż ja.

Jeszcze raz życzę miłego dnia(szczerze- bez ironii).
Natascha

przez yans 19 maja 2010, 16:20
Wybacz, ale swoje poglądy na politykę i gospodarkę buduję na podstawie różnych źródeł, pisałem już kiedyś w jakimś innym temacie o swoich inspiracjach: bardzo lubię Ron Paul'a, jednego z kandydatów republikanów na prezydenta USA, lubię Michalkiewicza, Rajcę. Prowadzą świetne blogi, czytuję też ich teksty w prasie. Moje poglądy na gospodarkę i ekonomię zrewolucjonizował Newsweek i tamtejsze artykuły Gwiazdowskiego na ten temat. Korwin-Mikke to tylko jeden z wielu moich autorytetów w tych dziedzinach, który tak się składa że akurat kandyduje na stanowisko prezydenta, dlatego na niego głosuję. Po raz kolejny odwracasz kota ogonem, próbując tym razem zarzucić mi brak intelektu, a jedynie małpowanie. Jak zwykle więc - nie podejmujesz rękawicy, tylko próbujesz umniejszyć mój wkład - obrażając mnie przy tym. Po raz kolejny nie ustosunkowałaś się zaś do moich wypowiedzi. Nie podałaś kontrargumentów, nie wykazałaś gdzie w moim rozumowaniu pojawia się błąd.
Moją dobrą opinię o UPR zburzyły ostatnie afery w partii i typowe, polskie piekiełko, które było zupełnie niepotrzebne (JKM nie kandyduje zresztą z ramienia tej partii - tak przy okazji). Pomimo że nadal popieram program tej partii, straciłem do nich zaufanie i stałem się dużo bardziej krytyczny, niż wcześniej. Bo krytyczny staram się być zawsze (wbrew Twojej bezpodstawnej opinii - znowu krzywdzącej dla mnie, ale nie krzywdzącej samych argumentów, które podałem). Parę lat temu myślałem podobnie jak Ty - po prostu za dużo rzeczy na pozór logicznych wydawało mi się nie trzymać do końca kupy - więc dążyłem do ich wyjaśnienia. Gdy spoglądam na siebie z tamtych lat, nie uważam że byłem niezdolny samodzielnie myśleć. Dlatego nie myślę tak o Tobie. Szkoda, że nie mogę w dyskusji liczyć na podobny szacunek z Twojej strony.

Dziękuję za życzenia - faktycznie dzień zaliczam do udanych - z rana ucieszył mnie e-mail z wyrazami uznania (sic!) od zadowolonego z mojej pracy klienta, a niedawno wróciłem z przyjemnego spacerku z przyjaciółką i jej fajowym psiakiem :D (nie rozmawialiśmy o polityce, nie jest to główny temat moich rozmów). Dotknięty jednak tonem Twoich wypowiedzi i rozczarowany brakiem rzeczowych argumentów - pozwolę sobie nadal nie życzyć tego samego Tobie :D (i tak, masz prawo odebrać to jako wyraz mojej niechęci - wyraźnie podałem w tym poście czym umotywowany ;))
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Natascha 19 maja 2010, 17:09
Przykro mi, że poczułeś się tak nieszanowany, że aż nabrałeś do mnie niechęci ;) Gdybym Cię uważała za osobę nieinteligentną- nie wdawałabym się z Tobą w dyskusję.
Ton moich postów? Cóż, jestem osobą agresywną z natury :roll:
Szanuję twoje przekonania mimo, ze się z nimi nie zgadzam.
To wszystko co mam w tym temacie.

Ok. tym razem nie pozdrawiam i nie życzę niczego dobrego ;)
Natascha

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez resumo 19 maja 2010, 17:13
Natascha napisał(a):(...)
Taki ''Bronek''czy inny Tusk nie byli np. w stanie przewidzieć, ze wybuchnie światowy kryzys, który dzięki polityce tych panów obszedł się z nami dość łagodnie.(...)

Chętnie przeczytam co masz do powiedzenia w tym temacie skoro już o tym wspomniałaś (razem z argumentami). Póki co kompletnie z ciekawości.

Swoją drogą zwróćcie uwagę jaką ilością jadu atakują kobiety w tym temacie ;). Nie będę pisał które, ponieważ doskonale to widać. Zacytuję kontrowersyjnego JKM: "Jak wiadomo kobieta potrafi zrobić z niczego trzy rzeczy: kapelusz, sałatkę i awanturę."
resumo

przez yans 19 maja 2010, 18:04
Ja też żyłem nadzieją, że doczekam się komentarza czy to w sprawie prawicowości PO czy słuszności działań rządów państw w kwestii kryzysu. Nie doczekałem się również komentarza w sprawie niespełnionych obietnic przedwyborczych Tuska. Nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Ciche przyznanie mi racji? Raczej nie... Mógłbym oczywiście iść drogą Nataschy i zasugerować - że ślepo wierzy w czyjeś słowa, nie potrafi samoistnie myśleć i tylko powtarza co zasłyszy (jak to sugerowała mnie). Ale to też jest mało prawdopodobne - przecież gdyby było prawdą, pogrążyło by ją poważnie - no bo jak wygląda człowiek dostrzegający drzazgę w oku bliźniego, a nie widzący belki we własnym? Więc to też nie to... zagadkowa kobieta jednym słowem. A teraz już całkiem zamilkła...
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez MOCca 19 maja 2010, 18:40
bunny_wrrr, :P

Nie wydaje Wam się, że powinni wprowadzić stan wyjątkowy w Polsce?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez yans 19 maja 2010, 18:44
ja proponuję Stan Tymiński!
Frederic Bastiat

przez MOCca 19 maja 2010, 19:08
Nie pamiętam dobrze tamtych czasów, byłam malutka. :) Czy wtedy popularne było powiedzenie precz z cebulą?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Ridllic 20 maja 2010, 00:31
ktoś przegrać musi żeby wygrał ktoś , dlaczego jeśli było tak wspaniale za rządów PIs, rozwiązali parlament i rozpisali wybory ??? no i oczywiście skoro był prezydent z Pis tak super to powinnien zastąpić go któś kto bedzie kontynułował jego prezydenture ,zobaczymy jak się opowie spoleczeństwo no ale jak głosować na kandydata na prezydenta ktory sie ukrywa i wysyła wszedzie tego świetego Poncyljusza :D
jeszcze tak prowadzonej kampani swiat nie widział :mrgreen:

i odpowiedzcie mi kim jest ten kandydat z Pisu bo jak narazie to widze tylko Pana Pawła Poncyljusza to on kandyduje ? :mrgreen:
Ridllic

przez the grove unlimited 20 maja 2010, 01:33
Magdaa napisał(a):Witajcie Moi Drodzy. Zbliżają się wielkimi krokami wybory prezydencie. I chciałam Was zapytać, czy macie w związku z tym jakieś refleksje? Wiem, że głosowanie jest tajne, ale mam nadzieję że będziemy mogli tak lużno sobie podyskutować (z kulturą naturalnie).

Podzielicie się ze mną swoimi przemyśleniami? Tylko błagam, KULTURNIE ;)

Pozdrawiam.

odpowiadam kulturalnie: wali mnie "polska", czy się rozleci czy spłonie, czy spłynie z wodą. A każdy polityk to kanalia, niezależnie od opcji, więc nie ma sensu porządnym ludziom mieszać się z kanaliami i motłochem pędzącym do koryta.
Wyjedź z polski, znajdź sobie swoje miejsce, spokojne, bez polityki, rano kawka w ulubionej kafejce, ciastko, gazetka, można popatrzeć na ulicę, modę, ładne ciałka, a noż ktoś wróci ze mną do chatki na bara bara....
i tak miło zaczynać lubię ładne dni....byle z dala od polityki i pytań na kogo tak, na kogo nie, a czemu na niego a czemu na tamtego...
Kochana. I tak będzie to samo, niezależnie czy pójdziesz do urny i na kogo zagłosujesz. No chyba, że wybierzesz urnę innego rodzaju :), tzn ostateczną; ale chyba nie jesteś jeszcze na tym etapie?
Proszę na moje posty odpowiedać merytorycznie, na osobiste złośiwe, itp uwagi nie odpowiadam i nie reaguję.
Jak ktoś chce, to zapraszam na maila, ale nie na pw. Nie odpowiadam na pw w ogóle!!!
medicine@op.pl

przez Magdaa 20 maja 2010, 11:10
The grove unlimited- heh, fajne masz życie :mrgreen: ;) Całkiem zachęcająco brzmi taka opcja, nawet kiedyś myślałam żeby stąd wyjechać, ale nie wytrzymałabym długo bez rodziny i polskiego morza. Ale kto wie, może kiedyś?
Póki co pójdę do urny- ale nie tej ostatecznej, jeszcze jakoś się trzymam :P
Wiesz, a w innych krajach też jest polityka. Wszędzie chcą się nachapać z koryta.

A co ciekawego możecie mi powiedzieć o Olechowskim?
Magdaa

przez Ridllic 20 maja 2010, 11:55
the grove unlimited, Daremny jesteś człowieku ,to ,że mieszkasz sobie w UK czy gdzie Ci tam pasuje , nie usprawiedliwia Cię przed nie szanowaniem wlasnego kraju . Przykro patrzeć jak My Polacy złapiąc pare funciaków lub eurosów stajemy się cwaniakami i tymi ponad wszystko . żal facet , a jeśli jesteś jeszcze dzieciakiem to pozostaw takie osobiste odczucia dla siebie ,bo potrafisz zirytowac innych .

Ps. Po co używasz języka ,korzystasz z Polskojezycznych serwisów nie lepiej całkowicie poczuć sie Brytyjczykiem i korzystać z ich serwisów ? czyli chyba nie dokonca Cie tak wali :)
Ridllic

przez yans 20 maja 2010, 12:00
odpowiadam kulturalnie: wali mnie "polska", czy się rozleci czy spłonie, czy spłynie z wodą. A każdy polityk to kanalia, niezależnie od opcji, więc nie ma sensu porządnym ludziom mieszać się z kanaliami i motłochem pędzącym do koryta.
Wyjedź z polski, znajdź sobie swoje miejsce, spokojne, bez polityki, rano kawka w ulubionej kafejce, ciastko, gazetka, można popatrzeć na ulicę, modę, ładne ciałka, a noż ktoś wróci ze mną do chatki na bara bara....
i tak miło zaczynać lubię ładne dni....byle z dala od polityki i pytań na kogo tak, na kogo nie, a czemu na niego a czemu na tamtego...
Kochana. I tak będzie to samo, niezależnie czy pójdziesz do urny i na kogo zagłosujesz. No chyba, że wybierzesz urnę innego rodzaju :), tzn ostateczną; ale chyba nie jesteś jeszcze na tym etapie?

Ridllic, spokojnie ;). Jak tylko socjalistyczne rządy w parlamencie (ich ukochana Partia Pracy), rozdmuchany budżet i rosnące roszczenia społeczeństwa Zjednoczonego Królestwa względem utrzymania zasiłków, zapomóg i dotacji itd zaczną chylącą się już gospodarkę UK wpędzać na drogę bankructwa, to nagromadzone za czasów kapitalizmu bogactwo zacznie się wyczerpywać. A to kapitalizm był potęgą UK, która jak wiadomo - pozbawiona kolonii - nie ma żadnych bogactw naturalnych, które mogłyby przesunąć w przyszłość to, co nieuchronne. Wówczas może i nadal będzie się wygodnie siedziało w kafejce z gazetką, ale już gorzej z wystawieniem głowy na ulicę - bo na emigrantów "zabierających pracę uczciwym Anglikom/Szkotom/Walijczykom" skierują nienawiść tłumów politycy, którzy Anglię - tak samo jak nasi Polskę - chcą doprowadzić do ruiny. I albo się kamulcem po główce oberwie, albo sztachetą z płotu po plerach dostanie. I nawet nie będzie można skryć się w kościele, bo już same meczety tam będą ;) Wtedy emigracja zarobkowa wróci do kraju - a nasz lewacki rząd - nie martw się przyjacielu - już was porządnie opodatkuje na 10 różnych sposobów.
Pewnie że jak kto się nie zna kompletnie na polityce, to może i lepiej że nie idzie do urn, bo pewnie bez namysłu odda głos na socjalistów (ale mi się rymnęło hehe). Ale ślepa wiara, "że będzie dobrze, bo jest dobrze" już wielu sprowadziła na manowce.
Inna sprawa, że nikomu źle nie życzę, i oby moje słowa w gówno się obróciły, jak mawiała moja babcia. Ciągle jest nadzieja w Brytyjczykach, że nie zapomnieli jak się robi prawdziwy pieniądz.
Frederic Bastiat

przez Ridllic 20 maja 2010, 12:10
przepraszam irytują mnie osoby które nie szanują naszego kraju ,
Ridllic

Sortuj wg