Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Magdaa 21 maja 2010, 00:14
The grove unlimited - Ty (a właściwie może Pan, jestem sporo młodsza :? ) handlujesz lekami czy mi się tylko tak wydaje?
Sorki za OT.

Nikt mi nie napisał jeszcze co myślicie o Olechowskim ???

[Dodane po edycji:]

I czemu Jarek ma aż 50% Waszych głosów? :why:
Magdaa

przez the grove unlimited 21 maja 2010, 00:31
Magdaa napisał(a):The grove unlimited - Ty (a właściwie może Pan, jestem sporo młodsza :? ) handlujesz lekami czy mi się tylko tak wydaje?
Sorki za OT.

Nikt mi nie napisał jeszcze co myślicie o Olechowskim ???

I czemu Jarek ma aż 50% Waszych głosów? :why:

skarbie, ja chyba już pisałem o olechowskim, osobiście nie lubiłem go nigdy, bo był śliski, razem z piskorskim robili jakieś lewe interesy, ogólnie to gość w stylu "nie wiadomo o co chodzi". Z pewnością jest elokwentny, ale nie na tyle :)
Co do reszty, to pewnie ci się zdawało. I nie ma za co przepraszać, niech przepraszają ci, którzy mają nierówno pod sufitem i obrzucają błotem, bo im się wydaje, że są najmądrzejsi niczym polscy politycy :) jeden mądrzejszy od drugiego :) a tak naprawdę to tylko przygłupy. Do prawdziwych polityków brakuje im tyle, co polsce do krajów wysoko rozwiniętych, czyli bardzo głęboka przepaść.

Magdaa napisał(a):Błagam Was, Jarek to jest ostatnia osoba w tym kraju która powinna zostać prezydentem! Naprawdę chcecie mieć państwo Rydzykowskie? :pirate: Omg... Nie bądzcie moherami, ludzie.

Ja nie głosuję, więc nie widzę wyników ankiety :), ale jest aż tak źle?
Na pociechę ci powiem, że prezydent w polsce ma bardzo mało do powiedzenia, jest li wyłącznie figurantem z olbrzymimi apanażami. On tobie życia nie poprawi, od tego jest sejm, samorządowcy, to takimi wyborami możesz się interesować, o ile ci zależy, żeby tobie czy komuś innemu w polsce było dobrze lub lepiej.
Proszę na moje posty odpowiedać merytorycznie, na osobiste złośiwe, itp uwagi nie odpowiadam i nie reaguję.
Jak ktoś chce, to zapraszam na maila, ale nie na pw. Nie odpowiadam na pw w ogóle!!!
medicine@op.pl

przez Ridllic 21 maja 2010, 00:53
the grove unlimited napisał(a):
Nie zniżę się do Twojego poziomu i nie powiem kim ty jesteś facet, słowo daremny w każdym razie jest niczym wobec tego, jakie pasuje do ciebie.
Polska ci się marzy? Nie chcesz się irytować? Mam do wynajęcia lokal na Kazimierza Wielkiego w Krakowie, 1500 czynsz+opłaty, zaraz koło stacji benzynowej, nie daleko do delikatesów na Rydla, pod nosem sklepik z winami. Dasz 5000 kaucji i możesz mieszkać i być polakiem, nawet w liczbie mnogiej :) I patriotą. No bo, jak ty chcesz się realizować jako polak, skoro siedzisz gdzieś poza polską? I na miejscu będziesz miał polskości tyle, ile dusza zapragnie. Bezstresowe życie, tylko żebyś mi płacił, czynsz w terminie. Mam nadzieję, że miejsce na realizację twojego patriotyzmu jest w sam raz, w końcu to centrum miasta, wszędzie o rzut beretem, nawet do siedziby partii, UMK, na franciszkańską, gdzie tylko twoja dusza zapragnie.
A tak na marginesie, nie ty będziesz decydował z jakich serwisów korzystam, czy z polskich czy innych. Trochę wyobraźni facet, luzu, widać, że fixujesz, tylko nie rozumiem czemu tu jesteś moderatorem? To jest zagadka. Ale tak poza tym, to mnie to wali. Interesuje się tylko sobą. No i kasą za moje flaty w polsce.
Już parę mieszkań wynająłem to mam ostatnie, więc, jak chcesz, to się decyduj, na pw czekam.

ale po co mi Twoje mieszkanie na Kazimierzu za 1500 zł skoro mam własny dom na zacisznym i miłym osiedlu , z ktorego pisze wlasnie ,mieszkam na stale w Polsce dokladnie w Krakowie to ,że mam rodzinne i drugie obywatelstwo nie uprawnia mnie do gnojenia Polski , Nawet się przyznam ,że składając podanie do pracy w Wojsku pominołem ten fakt <zataiłem> traktuje to jako rzecz wygodną w podrozowniu .Całe życie czulem się Polakiem i napewno nim pozostane ,może jestem przewrażliwiony może to przez to ,że rodzina wpoila mi jakieś wartości , może to dlatego że składalem przysięge bronić kraju ble ble ble wszystko może ,a może poprostu nie wypada obrażać żadnej nacji oraz terytorium z powodów politycznych czy kulturowych . Ciesze się ,że Ci się powodzi ja wręcz przeciwnie nie interesuje mnie tylko ja i moja kasa , rozoumiem ludzi którzy jadą zarobić kase to naturalne rozumiem takich którzy odnajdują miejsca na swiecie gdzie się osiedlają ale nie potrafie zrozumiec tych którzy palają swego rodzaju nienawiścia do byłej ojczyzny no jak mozna napisać "wali mnie polska" dla mnie to nie do pomyślenia

Sprawa druga ja Cie nie przeprosze nie czuje potrzeby ,przykro mi to tak jak bym przepraszal za to ,że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem . co do tego dlaczego jestem moderatorem zapytaj admina przecież wymieniasz z nim informacje na moj temat ;) i na koniec sprostuj to kłamstwo o usunieciu Twojego postu przez moja osobe bo w logach nie ma dzisiaj wczoraj informacji żebym jaki kolwiek post skasował , tym bardziej ,że do takiego poziomu bym się nie zniżył żeby Cie cenzurować a samemu pisać nie miłe posty w kierunku Ciebie napisalem Ci szczerze Ty piszesz również szczerze i jest good . Dla mnie możesz mnie przeklnoć w każdym tematcie przykro mi mam swoje zdania swoje zasady i według nich żyje ,Ty jesteś inna osobą masz swoje z którymi nie wszyscy się muszą zgadzac, udzielając takiego zdania na forum publicznym musisz się liczyć z tym ,że ktoś się zirytuje i o wiele bardziej i w dosadniejszych słowach Ci powie co o tym myśli . Pozdrawiam a i pozatym jeśli to nie kawalerka to się podnieś bo raczej tak tanio to tam od razu byś miał klienta do najmu .
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yans 21 maja 2010, 00:57
Tak czytam ludzie Wasze wypowiedzi i dostrzegam dwie ciekawe sprawy - po pierwsze - pojedynek frazesów i sloganów. Pojawia się tu mnóstwo utartych opinii, które krążą z ust do ust od tak dawna, że już nikt kto je wypowiada nie zastanawia się ile w nich prawdy i czy mają one jakiś sens. Drugie zaś spostrzeżenie - które mocno mnie dziwi - główną oś obrony/ataku stanowią dla większości z Was kwestie, które tak naprawdę nie dotyczą Was osobiście - przeszłość, której już się nie da zmienić, prawa gejów, którymi nie jesteście, kwestie wspólnych kont czy znajomości lekkich narkotyków - czyli coś osobistego, nie wpływającego specjalnie na np. budżet państwa ;). Osobiście jestem przeciwnikiem demokracji jako że uważam ją za ustrój wadliwy, zagrażający wolności człowieka i prowadzący nieuchronnie do socjalizmu - który prowadzi wprost do upadku całego państwa. Ale nawet mnie uczono w szkole, że do urn idę zagłosować na swojego reprezentanta. Czemuż więc najważniejszym okazuje się, czy dany kandydat pija herbatkę z Rydzykiem czy z Jaruzelem, a przestaje się liczyć co chce zrobić dla mnie, dla Linki, dla montechristo i reszty? Może mi ktoś to wytłumaczyć?
A wracając do pierwszej uwagi - te rzucane jako argumenty w dyskusji opinie, rodzą masę moich pytań:
linka napisał(a):(Polska) Nie była, nie jest i nie będzie, jesteśmy biednym, małym państwem, w niczym się nie wyróżniającym (...)

Skąd taki wniosek? Na czym się opiera? Rzucając okiem wstecz - mieliśmy takie momenty, kiedy byliśmy liczącą się potęgą w Europie. Ba, nawet na tron carski w Rosji wepchnęliśmy "swojego" - ino się nie utrzymał (szkoda, nie? ale by było...). A dziś - biedni? Wg. danych z 2008 PKB per capita dał nam 50te miejsce na świecie, ze 180 państw - nie jest tak źle ;) Daleko nam do żebraków. Jest nas 40mln - wciągamy nosem małe państewka europejskie jak Czechy, Dania, Portugalia pod względem liczby ludności - a więc jesteśmy liczącym się rynkiem zbytu. Gdy wstępowaliśmy do Mumii (tak nazywam Unię - bo to już trup, jeno nadal podłączony do respiratora) byliśmy najsilniejszą gospodarką spośród dołączających krajów - stawiali nam warunki, ale tak naprawdę Bruksela ostrzyła sobie na nas (i naszą kasę) zęby od dawna. Światu Daliśmy Chopina, Kopernika, Skłodowską - wyróżniamy się jak cholera i powinniśmy być z siebie dumni a nie żyć w ciągłych kompleksach :D Nawet dziś mamy wielkich ludzi, mimo że Hitler i Stalin przetrzebili zdrowo naszą inteligencję.
soulfly89 napisał(a):Siła kraju to głównie gospodarka, a takiej nie można mieć bez ścisłej współpracy z innymi państwami, czasem także bez ustępstw.

A to Ci dopiero - skąd ten pomysł? Tzn, skąd niby ta nieugięta pewność, że bez ścisłej współpracy ani rusz? Bo tak mówią komisarze z Brukseli? Czy Ameryka zbudowała swoją potęgę dzięki współpracy z jakimś innym państwem? A malutka Japonia? A RFN zniszczone i rozdarte na pół, które w 5 lat po wojnie wyprzedziło gospodarkę UK? Współpracowało z kimś? (Może z UK? ;)) Gospodarkę - silną i niezależną można sobie zbudować bez współpracy z innymi państwami. Ba! Lepiej, żeby sąsiad nie widział jak sobie człowiek tę gospodarkę buduje - bo jeszcze zacznie z uśmiechem na twarzy szkodzić nam za plecami. Jak mawia stare powiedzenie - państwo jest silne słabością swoich sąsiadów. Jedyne co potrzeba - to łatwy handel z sąsiadami - żeby kupować surowce i technologie, których się nie ma (którą to łatwość w Europie gwarantowało EWG - nie trzeba zaraz Mumii, parlamentu europejskiego i całej machiny biurokratycznej). Tyle że jak to w handlu - próbujesz sprzedać najdrożej a kupujesz najtaniej. Więc trudno to nazwać współpracą - raczej rywalizacją, konkurencją.
montechristo napisał(a):(...) ponieważ wierzę że chce dobrze dla Polski.

eee... że niby Jarek to patriota? Tzn, może nie wypada oceniać człowieka po czynach brata bliźniaka, ale brat Lech 9 kwietnia 2008 jako prezydent Polski złożył podpis pod Traktatem Lizbońskim, czym pozbawił Polskę suwerenności - złamał przy tym Konstytucję, ale co tam - w nagrodę za ten jakże patriotyczny czyn pochowali go na Wawelu. Wybaczcie, mam na ś.p. prezydenta wiele epitetów, ale nigdy go nie nazwę patriotą (kiedyś słyszałem opinię, ze był, bo się przed podpisaniem wzbraniał - śmiech na sali). Jeśli Jarek to taki sam patriota jak Lech, to aż strach co podpisze za swojej kadencji! (proponuję rozbiór Polski - rodacy i tak nie zauważą ;)) I znowuż - ile trzeba sprytu i przebiegłości, by tak patriotycznie gadać przed kamerami, że nikt nie zauważył że się właśnie Ojczyźnie wbiło nóż w plecy!

Magdo - Olechowskiego słabo znam (mam na myśli tak jego życiorys jak i program) ale dwie sprawy powinny dać Ci do myślenia:
1) Zwerbowali go jako "szpiega" za komuny, gospodarczego czy nie - mniejsza o to. Co prawda sam się nie przyznał - ale nie o chodzi mi tutaj o jego moralność, ale raczej o to, że nie mamy pewności co Michniki i inne szare eminencje w kraju mają jeszcze na tego człowieka. Chcesz za prezydenta faceta, który nagle wypcha się na swoje obietnice względem Ciebie, bo go w kuluarach zaczepili "koledzy" i pogrozili, że jak będzie podskakiwał to go obsmarują w prasie i straci poparcie (tak, jak to się stało za pierwszym razem, gdy wyszło że wyjeżdżał za granicę w zamian za "współpracę")?
2) Kręcił się kiedyś przy BBWR Wałęsy, potem przy Unii Wolności, zakładał PO, wychodził z niego, żeby być niby w Stronnictwie Demokratycznym - ale nie jest - zdaję się że to raczej sprytna "rybka" co się stara dobrze ustawić - jego "niezależność" nie polega na tym, że kategorycznie odcina się od innych partii bo ma "coś szczególnego", innego do zaoferowania wyborcom - raczej ma pewien potencjał ale nie potrafi go wykorzystać jak jego koledzy po fachu (Tusk) więc chce zdobyć wysoką pozycję i będzie czekał, co mu wtedy zaproponują - sprawia wrażenie konkretnego, twardego - ale to raczej "człowiek-chorągiewka".
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez the grove unlimited 21 maja 2010, 01:11
Ridllic napisał(a):
the grove unlimited napisał(a):
Nie zniżę się do Twojego poziomu i nie powiem kim ty jesteś facet, słowo daremny w każdym razie jest niczym wobec tego, jakie pasuje do ciebie.
Polska ci się marzy? Nie chcesz się irytować? Mam do wynajęcia lokal na Kazimierza Wielkiego w Krakowie, 1500 czynsz+opłaty, zaraz koło stacji benzynowej, nie daleko do delikatesów na Rydla, pod nosem sklepik z winami. Dasz 5000 kaucji i możesz mieszkać i być polakiem, nawet w liczbie mnogiej :) I patriotą. No bo, jak ty chcesz się realizować jako polak, skoro siedzisz gdzieś poza polską? I na miejscu będziesz miał polskości tyle, ile dusza zapragnie. Bezstresowe życie, tylko żebyś mi płacił, czynsz w terminie. Mam nadzieję, że miejsce na realizację twojego patriotyzmu jest w sam raz, w końcu to centrum miasta, wszędzie o rzut beretem, nawet do siedziby partii, UMK, na franciszkańską, gdzie tylko twoja dusza zapragnie.
A tak na marginesie, nie ty będziesz decydował z jakich serwisów korzystam, czy z polskich czy innych. Trochę wyobraźni facet, luzu, widać, że fixujesz, tylko nie rozumiem czemu tu jesteś moderatorem? To jest zagadka. Ale tak poza tym, to mnie to wali. Interesuje się tylko sobą. No i kasą za moje flaty w polsce.
Już parę mieszkań wynająłem to mam ostatnie, więc, jak chcesz, to się decyduj, na pw czekam.

ale po co mi Twoje mieszkanie na Kazimierzu za 1500 zł skoro mam własny dom na zacisznym i miłym osiedlu , z ktorego pisze wlasnie ,mieszkam na stale w Polsce dokladnie w Krakowie to ,że mam rodzinne i drugie obywatelstwo nie uprawnia mnie do gnojenia Polski , Nawet się przyznam ,że składając podanie do pracy w Wojsku pominołem ten fakt <zataiłem> traktuje to jako rzecz wygodną w podrozowniu .Całe życie czulem się Polakiem i napewno nim pozostane ,może jestem przewrażliwiony może to przez to ,że rodzina wpoila mi jakieś wartości , może to dlatego że składalem przysięge bronić kraju ble ble ble wszystko może ,a może poprostu nie wypada obrażać żadnej nacji oraz terytorium z powodów politycznych czy kulturowych . Ciesze się ,że Ci się powodzi ja wręcz przeciwnie nie interesuje mnie tylko ja i moja kasa , rozoumiem ludzi którzy jadą zarobić kase to naturalne rozumiem takich którzy odnajdują miejsca na swiecie gdzie się osiedlają ale nie potrafie zrozumiec tych którzy palają swego rodzaju nienawiścia do byłej ojczyzny no jak mozna napisać "wali mnie polska" dla mnie to nie do pomyślenia

Sprawa druga ja Cie nie przeprosze nie czuje potrzeby ,przykro mi to tak jak bym przepraszal za to ,że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem . co do tego dlaczego jestem moderatorem zapytaj admina przecież wymieniasz z nim informacje na moj temat ;) i na koniec sprostuj to kłamstwo o usunieciu Twojego postu przez moja osobe bo w logach nie ma dzisiaj wczoraj informacji żebym jaki kolwiek post skasował , tym bardziej ,że do takiego poziomu bym się nie zniżył żeby Cie cenzurować a samemu pisać nie miłe posty w kierunku Ciebie napisalem Ci szczerze Ty piszesz również szczerze i jest good . Dla mnie możesz mnie przeklnoć w każdym tematcie przykro mi mam swoje zdania swoje zasady i według nich żyje ,Ty jesteś inna osobą masz swoje z którymi nie wszyscy się muszą zgadzac, udzielając takiego zdania na forum publicznym musisz się liczyć z tym ,że ktoś się zirytuje i o wiele bardziej i w dosadniejszych słowach Ci powie co o tym myśli . Pozdrawiam a i pozatym jeśli to nie kawalerka to się podnieś bo raczej tak tanio to tam od razu byś miał klienta do najmu .

uśmiałem się do łez ::)) twoje zaangażowanie w pisaninę jest boskie, poza tym pomyliłeś dzielnicę kazimierz z ulicą kazimierza wielkiego, drobna różnica, nie ma o czym mówić.
Ty chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz? mam nadzieję, choć mówią, że nadzieja jest matkę głupich.
Lokalik więc odpada, a nie myśl, że to byle co, full nówka, w nowym bloku, nie badziewie. Domu bym nie chciał, bo problem z wynajmem, trzeba konesera szukać, poza tym koszenie trawnika, nawożenie, opryski....no chyba, że się chce mieć gnój zamiast ogrodu. Ja mam widok z okna na alpy, w szwajcarii, teren nie mój, chata też nie, ale mam w tej chacie mieszkanko, moje z bajecznym widokiem. Wierz mi, że żaden widok polski nie zastąpi mojego.

ps
to że jesteś inną osobą, zauważyłem od razu, trudno cię nie dostrzec, szczególnie jak się popatrzy na profil i człowiek się zastanawia skąd go znam. Ale, choć nie przypomniałem sobie spotkania, to musiało ono być niemiłe, bo mam negatywne odczucie patrząc na twoje foto.
Proszę na moje posty odpowiedać merytorycznie, na osobiste złośiwe, itp uwagi nie odpowiadam i nie reaguję.
Jak ktoś chce, to zapraszam na maila, ale nie na pw. Nie odpowiadam na pw w ogóle!!!
medicine@op.pl

przez Ridllic 21 maja 2010, 01:24
przykro mi że masz niemiłe odczucia na moj widok , Jesteś dorosłą osobą a argumentujesz wszystko własną kasą powtarzam Ci świetnie cieszę się że Alpy ,widoki ,mieszkania ale pozwól mi zadać Ci pytanie napisałeś ,że interesuje Cię tylko własna osoba i Twoje pieniądze więc skoro to masz i z tego co piszesz napewno jesteś zamożna osobą to co spowodowało że jesteś na takim forum ?? może jednak Ty i Twoje pieniadze to nie wszystko ?? śmiej się do łez niech Ci to na zdrowie wyjdzie a czy wierze skoro tak napisałem więc wierze .
Ridllic

przez linka 21 maja 2010, 07:18
yans, tiaaa porównaj sobie nasze PKB i stan bezrobocia do tych innych państw w mumii :roll: i wtedy mi powiesz jacy to jesteśmy wielcy i ogromni (dodaj stan infrastruktury drogowej :mrgreen: )....tylko dlaczego ten Chopin, i ta Curie- Skłodowska jakoś w Polsce nie mieszkali...... :roll:
Dumni...hmmm, w poszanowaniu spuścizny, ale nie dumni - nie dodałeś Mickiewicza i Słowackiego, a kochać ich trzeba bo wielkimi poetami byli..... ;)

Polecam lekturę np Trans-Atlantyku Gombrowicza - właśnie tam Polak na uchodźstwie który najmniejszego zamiaru nie ma wracać do okupowanej Polski wyjaśnia i tłumaczy, jak bardzo ma dość polskiej mentalności.

ps. Przeca nam nawet to Euro odbiorą jak tak dalej pójdzie......

W ogóle pisze to osoba która z racji tego, że narzeka - nie ma zamiaru z Bolszy wyjeżdżać. Jest kijowo i wstrętnie - ale do momentu, aż nie przydusi mnie maksymalny brak pieniądza zostaję tutaj. Tu mam przyjaciół, rodzinę, moje ukochane jedzonko i język (który notabene studiuję). No i choc przecudownie jest w takiej Szwecji, spędziłam tam troszku czasu, ciotka mieszka tam od 20 lat, to chyba z własnej woli bym tam nie wytrzymała.......ja jestem za gorąca krew dla tych powolnych i zimnych swenssonów ;)
Poza tym oni jedzą wątróbkę z dżemem :why:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez rober6666 21 maja 2010, 10:04
....nienawidzę polityki i jej wyznawców ,którzy dzięki niej na naszych plecach robia sobie z życia szybkie El Dorado. Dlatego kompletnie sie tym bagnem nie interesuję.
Ale z racji posiadania telewizora jestem zmuszony od czasu do czasu cos usłyszec tudzież zobaczyc...
Przede wszystkim jestem za całkowitym rozdzieleniem Państwa od Kościoła...Nie życzę sobie Państwa wyznaniowego.
Dlatego każdy ,tylko nie Jarosław Kaczyński. To religijny fundamentalista. Ni życzę sobie spasionych czarnych w mediach , zabierających glos na każdy temat, przekonanych o swej nieomylności z racji mandatu otrzymanego od samego Boga.
Nie chce aby w czasie , gdy w kraju jest totalny burdel gospodarczy, tematem naczelnym były aborcje, konkordaty, zapłodnienia in Vitro, zakazy koncertów rockowych, i posądzanie każdego niewygodnego o satanizm.
Kościół to Kościół a Państwo to Państwo.
Jarosław Kaczyński tego podziału nie zauważa.
Nie mam nic do Kościoła Powszechnego, takiego za rogiem, gdzie sie albo chodzi albo nie. Bo jest wybor
Natomiast czarno-fioletowi którzy dzierżą zakulisową władzę w kraju doprowadzaja mnie do agresji
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez isabella_28 21 maja 2010, 10:17
Na pociechę ci powiem, że prezydent w polsce ma bardzo mało do powiedzenia, jest li wyłącznie figurantem z olbrzymimi apanażam
Na figuranta to On tym bardziej sie nie nadaje hoho.Smiech na sali :why:
Ani wygladu,zero jezyka,wiec tym bardziej po co?Przeciez to wstyd!

rober6666, popieram Ciebie w 100%!!!
isabella_28

przez yans 21 maja 2010, 10:49
Linko! Przecież nie twierdzę żeśmy pierwsza liga - po prostu nazywanie nas biedakami co nie mają nic do powiedzenia to takie nasze polskie samobiczowanie a często i usprawiedliwienie dla naszych nieudolnych działań na arenie międzynarodowej. Nas zastopował komunizm, nie dziw że nie dorastamy bogactwem do Niemiec czy UK - ale tempo wzrostu mamy szybsze - gdyby tendencję utrzymać - to kto wie? (no ale i tak zbankrutujemy bo dług narodowy rośnie na potęgę ;))
Celowo nie podałem Julka i Adasia - może i wielcy poeci, ale dla nas - nie dla Niemca, Francuza czy Amerykanina. Co miałaby im dać lektura "Pana Tadeusza"? Chodziło mi właśnie o Polaków - z których możemy być dumni przed innymi narodami. A trudno nie tworzyć na obczyźnie - jak kraj pod rozbiorami.
Co do euro - Ty piszesz serio? Linko - nie widzisz co się dzieje? Nie widzisz jak się Bruksela wije i zadłuża, żeby ratować Grecję - po to by udzielić jej pożyczek, których wiadomo że Hellada nie spłaci (ich eksperci sami to "po cichu" przyznają)? Że Grecji nikt kasy nie chce dać, dlatego Bruksela się zapożycza żeby potem pożyczyć Grekom? Nie słyszysz jak Niemcy psioczą na euro i marzą o powrocie do marki - bo przynajmniej sami by odpowiadali za wartość swojej waluty - a tak ich walutę obniża jakaś Grecja? Której jeszcze muszą - dzięki kochanej pani Merkel - dać ze swojej kieszeni ponad 100mln euro? Wreszcie - nie czytałaś, że nikt nie chce kasy Mumii pożyczyć, więc się już przygotowują do dodrukowania eurasów żeby pomóc Grekom - a dodruk pieniądza zawsze zaniża jego wartość? Chciałabyś mieć w Polsce euro - żeby za rok lub dwa - gdy to co spotkało Grecję stanie się w Hiszpanii i Portugalii (jak przewidują eksperci) - Ty, ze swojej kieszeni - miast na drogi i szkoły w PL płaciła na ratowanie socjalizmu w tych krajach? Euro nam nie odbiorą - sami go nie powinniśmy tykać nawet przez rękawiczkę! A myślisz że czemu oni tak tą Grecję chcą uratować? Wcale nie z dobroci serca (choć tak pewnie mówią w tv). Raz, że mają z nią wspólną walutę i Grek ich ciągnie w dół, a dwa - że przykład Hellady jest kolejnym dowodem na porażkę socjalizmu - a oni nie mogą sobie pozwolić na to, by jakiś europejczyk - np. Polak - dodał sobie fakty w głowie i zamiast na Bronka czy Jarka - oddał w czerwcu głos na jedynego przeciwnika socjalizmu - Korwina-Mikkego. Potem by już poszło jak lawina - i nie udałoby się zbudować Nowego Wspaniałego Świata ;)
Rober - masz całkowitą słuszność. Przypominam tylko - choćby Magdzie ( :D ) że JKM jest konserwatywnym LIBERAŁEM co oznacza - liberalne poglądy względem wyznania obywateli oraz konserwatyzm zupełnie odmienny od tego prezentowanego przez Jarka - jest to konserwatyzm względem podwalin naszej łacińskiej cywilizacji - konserwatyzm względem prawa i wolności. Konserwatyzm zaś Jarka to przede wszystkim przywiązanie do Kościoła oraz - niestety -wiara w idee socjalistyczne (które zrodziły się niespełna 200lat temu i cywilizację łacińską doprowadzają właśnie do rozpadu - nie rozkwitu ;))
Zaś do słów izabelli ustosunkowałem się już wcześniej - więc tylko powtórzę. Prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, możliwość stopowania kuriozalnych ustaw (które potem trzeba przegłosować jeszcze raz, 2/3 głosów co jest trudniejsze), ma wpływ na politykę międzynarodową i kontakt - wpływ - na wyborców (zorganizuje orędzie i już - wszyscy wiedzą co ma mądrego - albo głupiego - do powiedzenia). To ważna osoba w państwie - nie warto wyborów prezydenckich bagatelizować.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez paradoksy 21 maja 2010, 11:26
drodzy Użytkownicy, przypominam że temat dotyczy wyborów prezydenckich, a nie kwestii ksenofobicznych czy patriotycznych.
bez odbioru. ;)
paradoksy

przez Sorrow 21 maja 2010, 11:45
linka napisał(a):yans, tiaaa porównaj sobie nasze PKB i stan bezrobocia do tych innych państw w mumii :roll: i wtedy mi powiesz jacy to jesteśmy wielcy i ogromni (dodaj stan infrastruktury drogowej :mrgreen: )....

Czyli jak mamy gospodarkę słabszą niż państwa, które mają kilkadziesiąt lat przewagi czasowej i dostąły ogromną pomoc gospodarczą z USA po WWII, to jesteśmy biedni?
Proponuję przyjrzeć się Indiom i krajom Afrykańskim. To co oni mają to jest bieda. To co my mamy to umiarkowane bogactwo.

yans napisał(a):Co do euro - Ty piszesz serio?

Chyba jej chodziło o to drugie Euro.

No, ale niezła jazda jest z tą Grecją. Podobno tam też robią niesamowite numery z przetargami.

przez resumo 21 maja 2010, 12:20
resumo

przez Magdaa 21 maja 2010, 12:51
http://www.youtube.com/watch?v=fk1qCvG7 ... re=related - dlaczego JKM powinien zostać prezydentem?

Przekonuje mnie ten facet. Szczególnie że sama jestem młodym przedsiębiorcą a on chce takowych wspierać. Tylko ciężko mi zrozumieć co on mówi, bo mówi za szybko i straszliwie niewyrażnie :? Poza tym te jego plany o wolności wydają mi się być trochę za idealne... no ale skoro ma taki plan...

A co myślicie o Napieralskim? Ja wiem tylko tyle, że jest z mojego miasta 8)
Magdaa

Sortuj wg