Na czym według Was polega kobiecość?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Na czym według Was polega kobiecość?

przez isj 02 kwi 2009, 23:21
O tak, tu jednoznacza zgoda. Kobieta, która ma swój styl przyciąga. Tyle że niewiele niewiast go ma.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez betty_boo 03 kwi 2009, 13:43
ok, rozumiem już o co chodzi, pasowałoby chyba to do tej osoby jeszcze jedno słowo: inspirująca. mężczyżni tez powinni być inspirujący.

przez IceMan 03 kwi 2009, 15:13
Zgadzam się. BTW... Pogoda zainspirowała mnie do jeszcze jednego stwierdzenia: wprowadzająca między karty szarego życia coś świeżego, niczym powiew wiosny ;)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 03 kwi 2009, 17:51
Osobiście znam tylko jednego inspirującego mężczyznę, a dzisiaj ma na sobie wyjątkowo inspirującą koszulę............................ :twisted:
Korba

przez betty_boo 03 kwi 2009, 19:10
oj korba, z niecierpliwością czekam jak to sie dalej rozwinie.czuje ze bedzie to material na dobra powiesc;)

przez LucidMan 03 kwi 2009, 20:12
Dodam swoje trzy grosze do tego jakże inspirującego tematu.

Moim skromnym zdaniem, każda kobieta ma swoją, unikalną "kobiecość", bez wyjątku. Sprowadzanie tej płci do pewnego z góry założonego, wyidealizowanego wzoru, jest z góry skazane na niepowodzenie. Któż takie pojęcie jak "kobiecość" definiuje? Na pewno nie Międzynarodowy Układ Jednostek Miar .. Robi to każdy/a z nas. Tyle ile ludzi, tyle "kobiecości".

Poco stwarzać problemy? Powołując do życia "kobiecość", automatycznie rodzi się "nie kobiecość". Następnie dochodzi do porównań, później osądy (pani x z okładki jest kobieca, a Ty droga żono, NIE!), a na końcu utożsamienie (jestem nie kobieca/ kobieca). Problem na problemie, ze zwykłego abstrakcyjnego słówka wymyślonego przez społeczeństwo...

Odpowiadam pytaniem na pytanie postawione w temacie: a jakie to ma znaczenie? :D
"Kobiecość" nie istnieje ! Wszystkie (kobiety) jesteście piękne ;) (to że piękno też nie istnieje, to może innym razem :roll: )

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez betty_boo 03 kwi 2009, 21:04
och, LucidManie ty zawsze potrafisz dorobic taka filozofie do wszystkiego:) chociaz akurat platon zakładal istnienie modeli idealnych...

idąc tym tokiem rozumowania nie bylibysmy w stanie mówic o żadnych pojeciach bo wszystko byłoby względne, to jakis fenomenalizm chyba?:)

przez Korba 03 kwi 2009, 21:23
betty_boo napisał(a):oj korba, z niecierpliwością czekam jak to sie dalej rozwinie.czuje ze bedzie to material na dobra powiesc;)

mam wątpliwości jak to się rozwinie, właśnie mi powiedział, że nie jestem normalna.... chyba coś zaczyna do niego docierać :mrgreen: :mrgreen: ;)
na powieść to może nie, ale na harlequina to się nada na pewno :mrgreen:

[*EDIT*]

LucidMan, kobiecość zdecydowanie istnieje, i czasem wcale nie idzie w parze z ładnym wyglądem. Znam dziewczyny, które wyglądają atrakcyjnie, a kobiecości nie mają w sobie za grosz, bo ta kobiecość musi też trochę z wnętrza wypływać...
Korba

przez betty_boo 03 kwi 2009, 22:37
dobry harlequin tez moze byc porywający;)

przez IceMan 03 kwi 2009, 22:44
LucidMan, do połowy Twojej wypowiedzi się z Tobą kompletnie zgadzam. Dlatego pisałem o subiektywnym, a nawet skrajnie subiektywnym opisie kobiecości, bo może ona przybierać bardzo wiele form i sam nie zawężam własnej oceny do tego opisu, raczej przytoczyłem jeden przykład. Ale zaprzeczać istnieniu kobiecości? O zdecydowanie nie :mrgreen: I te "idealnie" szczupłe, "idealnie" umalowane panie o "idealnej" urodzie widoczne na okładkach większości gazet w ogóle wbrew opiniom niektórych ludzi z kobiecością się nie równają. To wyłącznie trend, który na szkodę przypisaniu go w ramy kobiecości jest okrutnie pospolity i mi osobiście się kompletnie opatrzył. W sumie po chwili namysłu wydaje mi się, że zmierzam ku jednemu. A mianowicie: Każda kobieta jest wyjątkowa, jednak żadna nie powinna zamykać się w ramach obecnej mody, trendów, ale właśnie odwrotnie - poznać siebie i odnaleźć w sobie swoją właściwą kobiecość, która na swój indywidualny sposób wyróżni ją z szarego tłumu.

betty_boo, harleqiny są zdecydowanie za krótkie - o wiele lepsza długa, szczęśliwa i wesoła powieść :smile:
Przyjaciel forum

przez Korba 03 kwi 2009, 22:54
skoro się wszystko dobrze kończy to nie ma o czym pisać hehe ;)

u nas trzeba by opisać trwające od wielu miesięcy flirty i podchody, wszyscy by pomarli z nudów, chociaż mnie osobiście to nieustannie kręci :P
Korba

przez LucidMan 04 kwi 2009, 00:15
Hehe :D , nie do końca mnie zrozumieliście :P

"Kobiecość" oczywiście istnieje, ale jako pojęcie w naszych głowach.. i TYLKO w naszych głowach :D Natomiast nie istnieje w rzeczywistości :P

Nie tyle zależało mi na głoszeniu, że "kobiecość" nie istnieje, co na problemach, jakie z niej mogą wyniknąć. A dokładniej na przywiązaniu do pojęcia !!
Posługiwanie się takim pojęciem może być dobre i złe, bo nasza główka zawsze rodzi dualność.

Czy ja głoszę fenomenalizm? Jeśli tak, nawet o tym nie wiem :D Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Od filozofii to jest isj :D Ja jestem informatykiem bez tytułu, czyli w sumie nikim nie jestem ;)
Widzę kobietę, to nie pakuję jej do szufladki: "kobieca"/"nie kobieca", "materiał na dziewczynę"/"materiał na koleżankę", "lubi mecze"/"nie lubi meczy". Albo akceptujesz co przynosi rzeczywistość, albo masz problem. Ale to Twój problem nie mój :P

Jeszcze 2 lata temu jakby ktoś mi napisał jak ja teraz, to bym mu wzór na "kobiecość" podał nawet. Powiem więcej, starałbym się napisać program, który na podstawie pytań skierowanych do kobiet, stwierdza stopień "kobiecości" :D
Cóż.. mój 4-letni związek, uważany z zewnątrz za wręcz idealny, posypał się jak domek z kart, oczywiście przeze mnie. Brnąłem w ocenach, sądach, porównaniach aż do końca .... Nie mówiąc już o nasilonej nerwicy... Dobra strona końca związku, to początek psychoterapii. Nie przesadzę, jeśli powiem, że to był moment przełomowy w moim życiu.

To o czym piszę to moja filozofia życia, która się znacząco zmieniła ostatnimi czasy (2 lata). Jak widać nie biorę jej ni z dupy ni z kapy. Z życia biorę, nie Platona, nie Stalina czy innego guru, lecz ze swojego (poparte nieco teorią książkową :P ). Nie polecam jej nikomu.. Nie dlatego, że jest zła czy dobra, tylko każdy musi odnaleźć swoją drogę.
Rodzi się pytanie, poco to wszystko piszę? Żeby zachęcić do patrzenia na rzeczy trochę z innej strony niż nauczyło nas tego społeczeństwo, religia czy nawet rodzina ;)

Reasumując: Nie patrz na "kobiecość", patrz na kobietę!

Znowu się rozpisałem, a miałem spać !!

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez IceMan 04 kwi 2009, 01:58
Dobrze piszesz, kolego po fachu ;) w tym znaczeniu to, co napisałeś nabrało sensu... nie no, nie powstrzymam się przed dodaniem swoich 3 groszy :mrgreen:
LucidMan napisał(a):Nie patrz na "kobiecość", patrz na kobietę!

... i staraj się odszukać jej prawdziwe, schowane pod codzienną maską "ja", bo w nim będzie ukryte to, co przyciąga - to, co nazwano kobiecością :smile:
Przyjaciel forum

przez betty_boo 04 kwi 2009, 16:22
korba mnie tez by krecilo wiec pisz juz tego harlequina, ja jestem zainteresowana!

Sortuj wg