Czy jestem uzalezniony od alkoholu?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez ktochcesz 28 sie 2015, 16:06
Witam wiem ze to trudne zeby ktos odpowiedzial mi czy jestem uzalezniony ale jakis wniosek z tego musi byc.Zaczynałem pic jak miałem 17 lat i piłem codziennie do 22 lat wyliczyłem ze równo to jest 4 lata spozywania alkoholu byly to zawsze tylko same piwa.Wódki nie piłem.A wypijałem tych piw codziennie 4-6 zdazyło sie do 8 max tak raz na miesiac.Zawsze piłem o tej samej godzinie od 17 godziny.Nigdy z rana nie piłem tzw ze zle sie czułem i od razu piwko.Kac zawsze objawiał sie silnym stresem,niepokojem i przygnebieniem,wymiotami,zmeczniem,oslabienien.Nic innego sie nie przydazyło ze jakies schizy czy cos w tym stylu.Padaczki nie dostałem.Aktualnie skonczyłem pic 1 stycznia 2015.Nie piłem wcale do lipca(6miechow) jak wyjechalem na wakacje tam piłem przez 14dni tez same piwa(mialem to zaplanowane), mija miesiac i znów nie pije.Tzw mam kontrole nad tym ze umiem przestać pic kiedy ja chce.Jak skonczyłem pic potych 4 latach zrobiłem sobie badania i wszystkie badania sa w porzadku. tomografia głowy i eeg idealne,usg brzucha,serca,morofologia tez idealne,ekg,cisnienie itp.Wiec ze patologi zdrowotnej z alkoholu nie ma.A pisze to poto bo wkrecam sobie jazdy ze jestem uzalezniony i ze do konca zycia juz nie moge pić..I jak patrze na osoby ktore sa uzaleznieni a na mnie to inaczej to wszystko wyglada. bo widze jak moi sasadzi upijaja sie z rana stoja pod sklepem kombinuja zeby miec pieniadze na alko,chodza o 13 do domu pijani.A ja jestem inny od nich i lubie tylko w towarzystwie sie napic np o tej 17.A nie zeby komibnowac pieniadze zeby sie napic.Inni uzaleznieni nie dbaja o higiene zycie a ja znow dbalem zawsze o wszystko.No ale jakby nie bylo piłem codziennie piwa przez 4 lata od młodosci ale przestalem sam nie bylem na detoxie,odwyku,terapi.Tylko ze jakby piwo stało sie moim lekiem na moje objawy np stres,niepokoj i depresje i chyba przez to codziennie piłem zeby "czuć sie normalnym" pozdrawiam wszystkich

przez Kontrast 28 sie 2015, 16:23
Prawdopodobnie jesteś. Masz taki model picia jak ja w zasadzie, ja miałem teraz rok przerwy od picia ale jak się napije to lubię sie ,,zrelaksować'' pare dni:D Potem kace, nie kace. Normalni ludzie tak nie pija.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez wiejskifilozof 28 sie 2015, 18:09
I jak jeszcze.Tyle co pijesz to to jest już coś poważnego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez byleniesam 28 sie 2015, 20:55
ktochcesz napisał(a):Witam wiem ze to trudne zeby ktos odpowiedzial mi czy jestem uzalezniony ale jakis wniosek z tego musi byc.Zaczynałem pic jak miałem 17 lat i piłem codziennie do 22 lat wyliczyłem ze równo to jest 4 lata spozywania alkoholu byly to zawsze tylko same piwa.Wódki nie piłem.A wypijałem tych piw codziennie 4-6 zdazyło sie do 8 max tak raz na miesiac.Zawsze piłem o tej samej godzinie od 17 godziny.Nigdy z rana nie piłem tzw ze zle sie czułem i od razu piwko.Kac zawsze objawiał sie silnym stresem,niepokojem i przygnebieniem,wymiotami,zmeczniem,oslabienien.Nic innego sie nie przydazyło ze jakies schizy czy cos w tym stylu.Padaczki nie dostałem.Aktualnie skonczyłem pic 1 stycznia 2015.Nie piłem wcale do lipca(6miechow) jak wyjechalem na wakacje tam piłem przez 14dni tez same piwa(mialem to zaplanowane), mija miesiac i znów nie pije.Tzw mam kontrole nad tym ze umiem przestać pic kiedy ja chce.Jak skonczyłem pic potych 4 latach zrobiłem sobie badania i wszystkie badania sa w porzadku. tomografia głowy i eeg idealne,usg brzucha,serca,morofologia tez idealne,ekg,cisnienie itp.Wiec ze patologi zdrowotnej z alkoholu nie ma.A pisze to poto bo wkrecam sobie jazdy ze jestem uzalezniony i ze do konca zycia juz nie moge pić..I jak patrze na osoby ktore sa uzaleznieni a na mnie to inaczej to wszystko wyglada. bo widze jak moi sasadzi upijaja sie z rana stoja pod sklepem kombinuja zeby miec pieniadze na alko,chodza o 13 do domu pijani.A ja jestem inny od nich i lubie tylko w towarzystwie sie napic np o tej 17.A nie zeby komibnowac pieniadze zeby sie napic.Inni uzaleznieni nie dbaja o higiene zycie a ja znow dbalem zawsze o wszystko.No ale jakby nie bylo piłem codziennie piwa przez 4 lata od młodosci ale przestalem sam nie bylem na detoxie,odwyku,terapi.Tylko ze jakby piwo stało sie moim lekiem na moje objawy np stres,niepokoj i depresje i chyba przez to codziennie piłem zeby "czuć sie normalnym" pozdrawiam wszystkich

Jesteś uzależniony jak stąd do wieczności, ale nie myśl o tym ciągle tylko zgłoś się po pomoc do psychologa/terapeuty.

przez zima 28 sie 2015, 21:43
ktochcesz, oczywiscie ze NIE jestes. zawsze jednak stres mozesz rozladowac wycieńczajacym sportem.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez ktochcesz 29 sie 2015, 13:03
W zasadzie nie rozumiem mechanizmu uzaleznienia od alkoholu.Ja moge np pić raz na 2 tygodnie i to jeden dzień i na drugi dzien nie pije.Gadalem kiedys z osoba uzalezniona po detoxie i na terapie chodzi to powiedzial mi tak.Nie pije rok ten koles,ale jesli raz sie napije ma zamiar wypic dwa piwa to wypija 10 piw i film mu sie urywa ze jakby traci kontrole nad tym,i juz pije codziennie z miesiac bo nie umie przestac,i pozniej detox bo sam nie umie przestac.Ze t u chodzi lecza sie osoby te ktore nie umia przestac pic ze alkohol rzadzi nimi,i ze nawet nie piją 2 tygodnie a sie raz napija to pija kolejne 2 tygodnie i tak ciagle.Ja wczoraj wypiłem 2 piwa po 25dniach nie picia :) Wiecej nie chcialem ale mialem ochote ale powiedzialem sobie ze nie moge.

przez ktochcesz 29 sie 2015, 13:07
detektywmonk dlaczego tak sadzisz? Mozesz cos wiecej powiedzec.Jesli sadzisz ze jestem silnie uzalezniony to dlaczego przestalem sam pić,nie piłem pół roku,nie bylem na detoxie i bez terapi dalem rade 6 miechow nie pic?

przez Kontrast 29 sie 2015, 14:38
Spokojnie jestes jeszcze mlody, masz troche zmienioną chemie mozgu, dojdzie patologiczne picie nie martw sie. Nikt od razu nie ma wyksztalconego przymusu picia, trzeba troche pic, miec zrypany lebek i wyksztalcony mechanizm, ze na kaca pomoze alko. Powiedz teraz komus, ze ma pic po przez 4 lata po piec piw dziennie, to bedzie jak kara nie? No wlasnie, a ty piles, juz masz ciagotki ale jeszcze bardziej subtelne. W polsce sporo osob ma problemy z alkoholem, 2 piwka to sie pije do humoru( animusz dodany do humoru) 6sc to juz sie pije aby alko udezylo do glowki( wytworca humoru chemiczny) i nawet jak tego humoru nie ma to sie zrobi wlasniepo tych 4 rech czy ilus. Kazdy ma inny model picia ale na pewno jestes w grupie ryzyka, zastanawiasz sie nad tym to duzo mowi. Nie musisz stac pod sklepem, wystarcza te wakacje, zamiast doswiadczac na wakacjach, nabierac nowej energi ty po prostu sie poiles, bo wtedy mogles, nalezalo ci sie.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Stakatela 29 sie 2015, 16:53
Kontrast zgadzam się z Tobą. [b]ktochcesz[/b, uważam, że masz problem z alkoholem - za bardzo to wszystko wyliczasz i przeliczasz, np. że nie piłeś 25 dni, że raz czy drugi wypiłeś tyle czy tyle i za bardzo szukasz dla siebie usprawiedliwienia, porównując swoje zachowanie z innymi pijącymi. Jeśli nie mam problemu, piję okazyjnie, to nie analizuję, ile dni temu ostatnio piłam i jakie ilości. Jeszcze inaczej - co o tym sądzą twoi niepijacy znajomi i rodzina ? Oni Cię znają na co dzień, im łatwiej ocenić.

przez ktochcesz 29 sie 2015, 19:46
Tylko ze ja tym piwem leczyłem stany lekowe codziennie jakby ktos mial stres to by tez codziennie pił.I jesli ktos by mial stres i by mu dawali pic codziennie 5 piw zeby nie mial tego stresu bo przez to cierpi to by byl w raju zeby te piwo dostac i nie odczuwac stresu.Ja pilem te 4 lata i nie ze nie umialem przestac pic tylko jak mowie pilem przez to ze bylem przygnebiony i stresy mialem ciagle.Ja z rana to ze stresu wymiotywalem,balem sie z domu wychodzic wypilem te dwa piwa i juz moglem.

przez ktochcesz 29 sie 2015, 19:48
I nie pilem 6 piw bo mialem jakis glod alkoholy.I nie dosyc tego piwa tylko 2 pilem i mialem juz bez stresu to nastepne 2 calkowicie stres znikal, a nastepne 2 dawal euforie ze czulem sie szesliwy.Tzw leczyłem swoje stany piwem.I tutaj jest calkiem inaczej bo wlasnie terapeuta mi moze wmowic ze jestem uzalezniony bo mialem stresy i ze to z alko i ze alkoholicy tak maja a ja mam np nerwice i tylko zapijalem ją,mija 8 miechow od nie picia jakby i ciagle czuje sie tak samo jak na kacu stres,bezsennosc,przygnebienie itp.Wiec idzie powiedziec ze ja nawet nie mialem kaca po tych piwach.

przez byleniesam 29 sie 2015, 19:52
ktochcesz napisał(a):Tylko ze ja tym piwem leczyłem stany lekowe codziennie jakby ktos mial stres to by tez codziennie pił.I jesli ktos by mial stres i by mu dawali pic codziennie 5 piw zeby nie mial tego stresu bo przez to cierpi to by byl w raju zeby te piwo dostac i nie odczuwac stresu.Ja pilem te 4 lata i nie ze nie umialem przestac pic tylko jak mowie pilem przez to ze bylem przygnebiony i stresy mialem ciagle.Ja z rana to ze stresu wymiotywalem,balem sie z domu wychodzic wypilem te dwa piwa i juz moglem.

Alkohol na pewno nie jest od leczenia stanów lękowych! Mechanizm uzależnienia właśnie tak działa. Miałeś kontakt z marihuaną, etc.?

przez Stakatela 29 sie 2015, 20:49
ktochcesz napisał(a):Tylko ze ja tym piwem leczyłem stany lekowe codziennie jakby ktos mial stres to by tez codziennie pił.I jesli ktos by mial stres i by mu dawali pic codziennie 5 piw zeby nie mial tego stresu bo przez to cierpi to by byl w raju zeby te piwo dostac i nie odczuwac stresu.Ja pilem te 4 lata i nie ze nie umialem przestac pic tylko jak mowie pilem przez to ze bylem przygnebiony i stresy mialem ciagle.Ja z rana to ze stresu wymiotywalem,balem sie z domu wychodzic wypilem te dwa piwa i juz moglem.

Sorry, ale co to za teoria ? Wiesz co, miałam pare lat temu taki okres w życiu b. stresujący, ale ja mam uraz do alkoholu i zaczęłam kolekcjonować figurki i to mnie relaksowało, ale ja jestem kobietą, a panowie często na stres to zaraz piwo.

przez kaja123 29 sie 2015, 21:13
ktochcesz napisał(a):Jak skonczyłem pic potych 4 latach zrobiłem sobie badania i wszystkie badania sa w porzadku. tomografia głowy i eeg idealne,usg brzucha,serca,morofologia tez idealne,ekg,cisnienie itp.Wiec ze patologi zdrowotnej z alkoholu nie ma.A pisze to poto bo wkrecam sobie jazdy ze jestem uzalezniony i ze do konca zycia juz nie moge pić..I jak patrze na osoby ktore sa uzaleznieni a na mnie to inaczej to wszystko wyglada. bo widze jak moi sasadzi upijaja sie z rana stoja pod sklepem kombinuja zeby miec pieniadze na alko,chodza o 13 do domu pijani.A ja jestem inny od nich i lubie tylko w towarzystwie sie napic np o tej 17.A nie zeby komibnowac pieniadze zeby sie napic.Inni uzaleznieni nie dbaja o higiene zycie a ja znow dbalem zawsze o wszystko.

a co ma TK, EEG, USG, Echo morfologia, ciśnienie do uzaleznienia od alkoholu? ? ? ewentualne odchylenia to w ostatnim stadium kolego ;)
Mylisz się myśląc że alkoholik musi być brudny, nie dba o higienę, kombinować itd. Taki co pije po 17, jest czyściutki, ma pracę i wywiązuje się z obowiazków jest w czarnej du...ie bo się usprawiedliwia , że cały dzień funkcjonuje a no jeszcze potrafi kilka dni nie pić. Jesteś taki młody i już 4 lata pijesz ... skoro się zastanawiasz i Ci to przeszkadza i widzisz problem to połowa sukcesu. a to czy jesteś uzalezniony czy nie nikt nie stwierdzi przez komputer. Jest sygnał że nad tym myslisz więc to na plus.

Sortuj wg