Mak lekarski (oraz pochodne)

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Michuj 19 kwi 2011, 19:28
Jakieś doświadczenia z tą naturalną substancją? :twisted: :P
Michuj

Mak lekarski

przez Shadowmere 19 kwi 2011, 19:35
A jakie właściwości lecznicze ma mak lekarski?
Oprocz tego,że jest używany do wytwarzania wszelakich opioidów-czyli generalnie groźnych substancji uzależniających :?:
Shadowmere

Mak lekarski

przez Michuj 19 kwi 2011, 19:38
oczywiście chodzi o leczenie przewlekłego bólu :P
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mak lekarski

przez rober6666 19 kwi 2011, 19:40
Miałem kiedyś kolegę.
Moje doświadczenie z makiem a właściwie jego główką polegało na tym ,że raz widziałem jak z mleczka robił specyfik , który następnie wprowadził do żyły za pomocą strzykawki........więcej go nie widziałem po tym wydarzeniu.....dopiero po roku na Jego pogrzebie......właściwości lecznicze okazały się za mocne...
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Mak lekarski

przez Shadowmere 19 kwi 2011, 19:41
mhm...a co Cię boli :?:
Shadowmere

Mak lekarski

przez Michuj 19 kwi 2011, 19:42
no tak. Czasem skutki uboczne mogą być dosyć brutalne :P
Michuj

Mak lekarski

przez Shadowmere 19 kwi 2011, 19:46
Rozumiem,że nic.Temat o używaniu rekreacyjnym ?hmm..
Shadowmere

Mak lekarski

przez Michuj 19 kwi 2011, 19:48
Widziałem temat o dziurawcu lekarskim, to założyłem temat o substancji też lekarskiej.

A co mnie boli? Życie ;)
Michuj

Mak lekarski

przez Shadowmere 19 kwi 2011, 19:53
Substancją lekarską jest również kokaina,a jednak mam wrażenie,że dyskusje o niej, na takim forum są niestosowne z przyczyn obiektywnych.. :?
Shadowmere

Mak lekarski

przez Michuj 19 kwi 2011, 19:55
No ok. Temat - żart.Każdy wie o co chodzi. ;)
Michuj

przez CichoCiemny 20 kwi 2011, 00:27
Ale o co chodzi? W sieci masz pełno opisów jak przygotować opium do "spożycia", jak potem robić acetylację morfiny, heroiny, itd.

rober6666, widocznie Twój kolega nie czytał wcześniej tych przydatnych opisów.
Jak już ćpać to z głową.

-- Śr, 20 kwi 2011, 01:29 --

Aha, nie doczytałem...

Michuj napisał(a):A co mnie boli? Życie ;)

Mnie też to boli, ale staram się trzymać z dala od opiatów i ogólnie opioidów, bo jestem zbyt podatny na uzależnienia. Kiedyś prawie sobie spróbowałem kodeiny (tabletki można kupić w aptece bez recepty, ekstrakcja jest bardzo prosta, w domowych warunkach), w ostatniej chwili zrezygnowałem, bo na pewno nie byłby to "pierwszy i jedyny raz" i po prostu popłynąłbym dalej wpierdalając się w niezły syf. I tak mi już wystarczy, że jak nie mam trawy albo syntetyków to się źle czuję.
Wybór należy od Ciebie i tak, ale powiem Ci, że są fajniejsze rzeczy, żeby się na chwilę oderwać i jednocześnie nie niosą z sobą takiego ryzyka uzależnienia fizycznego.
CichoCiemny

przez pol90 25 cze 2011, 04:51
Kiedyś prawie sobie spróbowałem kodeiny (tabletki można kupić w aptece bez recepty, ekstrakcja jest bardzo prosta, w domowych warunkach), w ostatniej chwili zrezygnowałem, bo na pewno nie byłby to "pierwszy i jedyny raz" i po prostu popłynąłbym dalej wpierdalając się w niezły syf. I tak mi już wystarczy, że jak nie mam trawy albo syntetyków to się źle czuję.

To ty uważasz, że marihuana jest zdrowsza od kodeiny ?

przez CichoCiemny 25 cze 2011, 05:16
pol90, "zdrowsza" to pojęcie względne, ale na pewno "bezpieczniejsza", chociaż jak wiadomo, wszystko w nadmiarze szkodzi, więc warto sobie jednak znaleźć umiar.
Pisałem ten post już dosyć dawno, od tamtego czasu wiele się zmieniło w moim życiu i ogólnie już bardzo rzadko sięgam po substancje psychoaktywne, może z wyjątkiem alkoholu, ale że mój organizm źle znosi duże ilości to się kontroluję. Mimo to uważam, że marihuana wyrządza najmniejsze szkody, jeżeli tylko pali się odpowiedzialnie i nie za często. Alkohol pod tym względem jest dużo gorszy, a opiaty/opioidy to już w ogóle.
CichoCiemny

przez pol90 25 cze 2011, 16:11
Mimo to uważam, że marihuana wyrządza najmniejsze szkody, jeżeli tylko pali się odpowiedzialnie i nie za często. Alkohol pod tym względem jest dużo gorszy, a opiaty/opioidy to już w ogóle.

Czym dłużej żyje tym zdaje sobie sprawę, że wszystko ma swoje wady i zalety.

Opiaty akurat wyrządzają najmniejsze szkody, zależy jeszcze jakie bo każdy organizm inaczej reaguje, tylko wadą opiatów jest to, że uzależniają fizycznie i silnie psychicznie, a uzależnienie fizyczne to pikuś w porównaniu z uzależnieniem psychicznym.

A można się np. szybciej psychicznie uzależnić od trawy niż np. kodeiny gdyż o gustach się nie dyskutuje.

Sortuj wg