"zimny drań"

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

"zimny drań"

przez ona* 01 maja 2013, 22:55
Hans napisał(a):O tym to już chyba Eugeniusz Bodo śpiewał. :)

Zimny drań, choć nie każdy, zanim stał się zimnym draniem trafił na sukę, tak było ze mną.

Podobno nie bylo by zimnych drani gdyby nie kobiety, ktore chca tworzyc z nimi pary...

"zimny drań"

przez monk.2000 01 maja 2013, 22:55
Odpiszę jutro.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

"zimny drań"

przez bittersweet 01 maja 2013, 23:00
ona*, ja właśnie pochodzę z rozbitej patologicznej rodziny i mam z.o. Na terapii zorientowałam się, że odgrywam własnie konflikty z dzieciństwa.
Można z tego wyjść w jeden sposób, zmieniając siebie i swoje podejście. Zastanów się, co Cię w nich pociąga ? czy jest jakiś schemat w tych związkach, jeśli tak to jaki ? w jaki sposób sie kończyły i dlaczego ?
Pisałaś, ze ten koleś "ma na uwadze tylko swoje dobro" jesli to zauważyłaś, to co przy nim robiśz ? czemu nie zerwiesz ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

"zimny drań"

przez ona* 01 maja 2013, 23:03
Mushroom napisał(a):
Czy taki czlowiek moze sie w ogole zmienic ?

Raczej nie, ale i tak nie posłuchasz bo nie jest to odpowiedź jakiej oczekujesz. Idź i zmarnuj sobie życie próbując takiego zmienić.

Wlasnie dzieki zdrowemu rozsadkowi zerwalam juz 3 znajomosc z tego typu czlowiekiem. Podobno czlowiek moze sie zmienic dzieki drugiej osobie czy milosc moze czlowieka zmienic, podobno...Mysle, ze do takiego faceta potrzebna jest osoba silna psychicznie, ktora niejako go "ustawi", w jakims sensie nim potrzasnie.

-- 01 maja 2013, 23:07 --

bittersweet napisał(a):ona*, ja właśnie pochodzę z rozbitej patologicznej rodziny i mam z.o. Na terapii zorientowałam się, że odgrywam własnie konflikty z dzieciństwa.
Można z tego wyjść w jeden sposób, zmieniając siebie i swoje podejście. Zastanów się, co Cię w nich pociąga ? czy jest jakiś schemat w tych związkach, jeśli tak to jaki ? w jaki sposób sie kończyły i dlaczego ?
Pisałaś, ze ten koleś "ma na uwadze tylko swoje dobro" jesli to zauważyłaś, to co przy nim robiśz ? czemu nie zerwiesz ?

Bo naiwnie wierze, ze skoro jednoczesnie mi mowi, ze kocha to zmieni swoje zachowanie. Mi sie w pale nie miesci, ze mozna mowic kocham i jednoczesnie robic cos zupelnie innego, przeciwnego. Nie ogarniam tej sytuacji i dlatego nie umiem sie z niej wyplatac

"zimny drań"

przez bittersweet 01 maja 2013, 23:11
Podobno czlowiek moze sie zmienic dzieki drugiej osobie czy milosc moze czlowieka zmienic, podobno...Mysle, ze do takiego faceta potrzebna jest osoba silna psychicznie, ktora niejako go "ustawi", w jakims sensie nim potrzasnie.
I co "ustawiłaś" kogoś? Z takiem podejsciem, będziesz cały czas celowac w popaprańców, których swoja miłościa rzekomo "naprawisz". Zapewniam Cię: nikogo nie zmienisz, nikogo nie naprawisz, nikogo nie uratujesz.... możesz tylko zadbac o siebie. Jak to zrozumiesz, zaczniesz zwracac uwage na normalnych facetów, którzy nie potrzebują żadnych zmian.

"zimny drań"

przez ona* 01 maja 2013, 23:11
Łapa, Moze sie oplacac ale tylko na poczatku, wczesniej czy pozniej to sie wysypie, wtedy koniec takiej relacji jest nieunikniony. Czy taki facet w ogole potrafi kochac? Ja poznalam takiego, ktory koniecznie szuka kogos "na stale" najlepiej z jak najszybszymi zareczynami bo lata leca itp..Jak tu sie zareczac z takim czlowiekiem, ktory ma na uwadze tylko swoje dobro i najgorsze, ze albo udaje albo naprawde nie zdaje sobie sprawy ze swojego zachowania

-- 01 maja 2013, 23:15 --

bittersweet, staram sie zrozumiec ale ciezko jest. dzieki za wskazowki. Nie, nikogo nie 'ustawilam" , jest tak, ze jade na andytepresantach podczas gdy zainteresowany zapewne gdzies sie buja na imprezie majowkowej :?

"zimny drań"

przez bittersweet 01 maja 2013, 23:18
Bo naiwnie wierze, ze skoro jednoczesnie mi mowi, ze kocha to zmieni swoje zachowanie. Mi sie w pale nie miesci, ze mozna mowic kocham i jednoczesnie robic cos zupelnie innego, przeciwnego. Nie ogarniam tej sytuacji i dlatego nie umiem sie z niej wyplatac
A myślisz że patologiczny rodzic nie kocha swojego dziecka ? Że alkoholik nie kocha żony, którą bije ? każdy kocha na swoja miarę.....
Kolejna sprawia, Ty nie musisz niczego ogarniać ani rozkminiać, dlaczego partner jest toksyczny, to nie Twoja sprawa ! Nie jestes psychiatra ani psychologiem, zeby go rozpracowywac i leczyć. Jest Ci z nim źle, i to jest powód do odejścia, chociaż on może Cie kochać najmocniej na świecie. Ale to Twoje uczucia powinny być ważniejsze dla Ciebie.

"zimny drań"

przez Pieprz 01 maja 2013, 23:41
Podobno czlowiek moze sie zmienic dzieki drugiej osobie czy milosc moze czlowieka zmienic, podobno...Mysle, ze do takiego faceta potrzebna jest osoba silna psychicznie, ktora niejako go "ustawi", w jakims sensie nim potrzasnie.

Może bo wiem po sobie. Tylko jest jeden zasadniczy warunek który musi być spełniony - ta osoba musi chcieć się zmienić, i to musi chcieć bardzo mocno. Bez tego to tylko mrzonki.

-- 01 maja 2013, 23:43 --

.Mysle, ze do takiego faceta potrzebna jest osoba silna psychicznie, ktora niejako go "ustawi", w jakims sensie nim potrzasnie.

To już lepiej przestań myśleć.

-- 01 maja 2013, 23:43 --

Bo naiwnie wierze,

Naiwni ludzie w życiu cierpią.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

"zimny drań"

przez Candy14 01 maja 2013, 23:58

To prawda tylko facet musi miec swiadomosc ze cos z nim nie tak i chciec zmiany. Zazwyczaj jednak jest odwrotnie..jemu jest tak dobrze i caly swiat ma sie zmieniac pod niego
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

"zimny drań"

przez carlosbueno 02 maja 2013, 00:11
monk.2000 napisał(a):Ja myślę, że to wynika z masochizmu i braku szacunku dla samego siebie. Podświadomie taka osoba próbuje się ukarać.

ja myślę że częściowo też z natury ludzkiej, ewolucjonizmu czy nawet atawizmu, silny męski facet nawet nie czuły i skłonny do zdrad był i jest bardziej atrakcyjny od jakiegoś spokojnego, ułożonego. Nawet z własnych obserwacji widze że faceci w typie macho, brutali zawsze są otoczeni wianuszkiem zainteresowanych kobiet, to jakaś podświadomośc, genetyczne uwarunkowania chyba do tego pchają tak samo jak faceci lecą na ładne laski ze sporymi cyckami chociaż moga być głupie i nieznośne.
Największy Forumowy Maruda

"zimny drań"

przez ona* 02 maja 2013, 10:24
Na pewno macie racje, ja to wszystko rozumiem tylko mam kuzwa dysonans miedzy rozumem a sercem. Ciezko jest. Mnie uczono, wychowywano inaczej: zlo dobrem zwyciezaj, nie przekreslaj nigdy czlowieka itp itd. i teraz w doroslym zycie mam problem. I jak to sie ma do reguly, ze w rodzinie nazwijmy to normalnej dziecko jest silne, nie jest skrzywione bo mialo kochajacych sie rodzicow, mialo wsparcie. No coz od reguly jak widac sa wyjatki...

-- 02 maja 2013, 10:28 --

monk.2000 napisał(a):A ty skąd się wzięłaś? Jest popyt, jest podaż.

To nie jest odpowiedz. Taki typ egoistycznej osobowosci to raczej mniejszosc.

-- 02 maja 2013, 10:30 --

monk.2000 napisał(a):Ja myślę, że to wynika z masochizmu i braku szacunku dla samego siebie. Podświadomie taka osoba próbuje się ukarać.

tiaa..i na czym ta kara ma polegac ? to jakis bezsens

"zimny drań"

przez Pieprz 02 maja 2013, 10:55

e tam bzdury gadasz
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

"zimny drań"

przez monk.2000 02 maja 2013, 12:16
Mushroom, no to jaka jest przyczyna?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

"zimny drań"

przez rede 02 maja 2013, 16:42
Nie oceniając, tacy mężczyźni łatwo ,,psują" kobiety, przez co - późniejsi partnerzy albo użerają się z tym, że kobieta jest uprzedzona, nieufna, traktuje z góry albo im pomagają przewartościowując przekonania ;)

Tak jak ktoś wcześniej napisał, że często to jest lep na kobiety. Kobiety, które ,,lubią" oswoić takiego faceta, często je taki typ faceta pociąga, chcą pokazać, jakie są dobre i poradzą sobie nawet i z takim mężczyzną ;)

Zastanów się, znajdź źródło tego dlaczego przyciągasz takich facetów ?

albo podobają Ci się?
psycholog-seksuolog

Sortuj wg