Ataki gniewu

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Ataki gniewu

przez sylvan 02 sie 2012, 11:04
Może pokrótce opiszę mój problem.Chodzi o to,że od jakiegoś czasu mam napady gniewu,co wyładowuje na żonie -przed małżeństwem też mi się to zdarzało,chciałem zaznaczyć że w rodzinnym domu często była nerwowa atmosfera.
Problem polega na tym,że nie chciałbym powielać błędów rodziców,a moje ataki powodują utrudnioną komunikację z żoną i moje wyrzuty.
W takich sytuacjach często sięgam po alkohol,dla odreagowania -a zdarza się też oglądanie zdjęć z gatunku erotycznych,kiedy nikt nie widzi
Chyba się zgodzicie,że nie jest to normalne ?

Ataki gniewu

przez Gods Top 10 02 sie 2012, 17:41
sylvan, wg mnie powinieneś postarać się o terapię dla siebie. Właśnie po to, by oduczyć się powielania zachowań, które miały miejsce w Twoim domu. Chodzi zarówno o sięganie po alko, jak i o odreagowywanie się na żonie, która jest niewinna.
Myślę, że przy okazji wybrania się na terapię, warto poprosić najbliższe Ci osoby o wsparcie w tej walce. :great:
Twoim sukcesem już jest to, że postrzegasz swoje zachowanie jako szkodliwe i to, że chcesz się zmienić! :brawo: Nie ma co zwlekać - lepiej działać, nim szkody wyrządzone najbliższym i Tobie będą jeszcze większe. :roll:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Ataki gniewu

przez sylvan 03 sie 2012, 09:13
Jaką terapię masz na myśli ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ataki gniewu

przez Gods Top 10 03 sie 2012, 15:11
sylvan, terapię indywidualną lub grupową. Najlepiej poszukaj jakiegoś, który Ci pomoże w uporaniu się z gniewem, z powielaniem schematów z dzieciństwa.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Ataki gniewu

przez sylvan 10 sie 2012, 15:22
Problem niestety wraca,Gods Top 10 możesz podać namiary na jakaś terapię lub poradnie ?

Ataki gniewu

przez wysłowiona 12 sie 2012, 16:31
hej sylvan, wlasnie przed chwila pisalam w innym temacie o atakach agresji to przy okazji napisze tutaj. poza terapia mozesz sam sprobowac nad soba popracowac. zbieram wlasnie materialy o atakach agresji, staram sie ogarnac temat. jakbys byl zainteresowany literatura to pisz na priv:)

Sortuj wg