Ot, problem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Ot, problem

przez zlasu 14 sty 2012, 05:51
Pewna dziewczyna chyba nabrała nadziei na jakąś bliższą relację ze mną.
Sęk w tym, że ja żadnej inicjatywy nie wykazywałem, ale też nie stawiałem jej wszędzie granic. Niedawno wygadałem się w szerszym gronie, że jadę na ciekawy wyjazd, na co ona się ucieszyła, że też chce jechać.
Denerwuje mnie poczucie, że nie mam wpływu na sytuację i się to skończy jakoś nieprzyjemnie.
Jak się zachować w takiej sytuacji?

Ot, problem

przez *Monika* 15 sty 2012, 01:37
zlasu, Jeśli ta dziewczyna nie jest godna uwagi z Twojej strony, to nie widzę problemu.
Powiedz jej wprost, że planujesz wyjazd w pojedynkę, albo w innym, znanym Tobie gronie. Że zaskoczyła Cię jej reakcja. Że postawiła Cię przed faktem dokonanym.Że nie ma możliwości, żeby pojechała z Tobą.
Jak najbardziej masz wpływ na tą sytuację. A jeśli Twoją trudnością jest nieumiejętność stawiania granic, to czas, żeby nad tym popracować.
Obrazek
Główny Moderator

Ot, problem

przez zlasu 16 sty 2012, 20:18
Dzięki za odpowiedź, *Monika*, teraz przynajmniej mam jakiś punkt odniesienia :0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ot, problem

przez pannaAlicja 17 sty 2012, 00:58
zlasu, przede wszystkim bądź szczery i postępuj wg własnych przekonań. Jeśli czujesz, że zaczynasz włazić w grząski teren, spokojnie z niego wyjdź, najlepiej odwołując się do wcześniejszych słów.
Dobrze by było, gdybyś powiedział dziewczynie w delikatny sposób, że nie odwzajemniasz jej uczuć. TYLKO DELIKATNIE. Wierz mi, zraniona kobieta to wściekła kobieta ;)
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

Sortuj wg