rzucę taki temat-córka "psychiczna", totalna nerwica

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

rzucę taki temat-córka "psychiczna", totalna nerwica

przez realista 06 lis 2009, 20:31
wykańcza rodzinę, przy czym jest dorosła, po 30-tce, nie można jej powiedzieć, żeby poszła do psychiatry, bo jeszcze da w pysk, poza tym na niej mi nie zależy ale chciałbym pomóc schorowanej matce, mam pytanie do Was, mieliście taki przypadek? Jak i czy można skutecznie zadziałać w takiej sytuacji? Przymusowego leczenia dziś już nie ma, chyba że przez sąd, co tu odpada, bo matka jest niepełnosprawna i jakby dała sprawę do sądu toby dopiero miała życie przekichane.
Czekam na ewentualne sugestie.
realista

Re: rzucę taki temat-córka "psychiczna", totalna nerwica

przez magdalenabmw 07 lis 2009, 02:14
Mam taką chrzestną. Po 30-stce. Mieszka z moją babcią która jest od niej zależna i skłóciła ją z całą rodziną. Do tego wkręca babci fazy że ja, czy moja mama to szatany :lol: i że jak mnie spotka to ją duchy nawiedzają potem :lol: Ostatnio moja babcia spaliła na jej prośbę wszystkie moje zdjęcia. Mam dość tej suki, dzięki Bogu mieszka 30km ode mnie, ale żal mi że rozbiła moja rodzinę i też chętnie skierowałabym ją do psychiatry.

A propo- jak byście nazwali osobę która widzi w kimś szatana bo sobie coś ubzdurała?
Dodam, ze w życiu nic złego jej nie zrobiłam, a kiedyś byłam jej ukochanym oczkiem w głowie.
magdalenabmw

przez sebcio 07 lis 2009, 09:42
magdalenabmw, moja babcia tez byla przekonana ze ze zlymi silami sie zprzymiezylem, kazala mi krzyze calowac i klekac :mrgreen:
sebcio

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 07 lis 2009, 12:29
sebcio, no to macie fajne babcie :D moja w karty gra z kolezankami, rowniez wrozy z tych kart,i nalewkè z owocow popija,takà 70% ale ostatnio cos jej siè wszystko miesza w glowie,no coz chyba wiek? realista, a siostra byla kiedykolwiek u psychiatry?
wovacuum

przez magdalenabmw 07 lis 2009, 15:06
Heheh Wovka babcia mojego faceta tak miała, potem już swoich dzieci nie poznawała...

A z tym szatanem to jakie zaburzenie psychiczne? jak to nazwac??? To chore przeciez.
magdalenabmw

przez realista 08 lis 2009, 00:55
wovacuum napisał(a):sebcio, no to macie fajne babcie :D moja w karty gra z kolezankami, rowniez wrozy z tych kart,i nalewkè z owocow popija,takà 70% ale ostatnio cos jej siè wszystko miesza w glowie,no coz chyba wiek? realista, a siostra byla kiedykolwiek u psychiatry?

nie wiem, to nie moja siostra, ale przypuszczam, że nie.
realista

przez agusiaww 08 lis 2009, 00:59
Po 1 ) skoro nie byla u psychiatry, to nie wiadomo czy to jest nerwica, moze byc inne zaburzenie/choroba psychiczna.
Magda jak widzi szatana to moze byc schizofrenia, albo jakas psychoza.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Koturre 08 lis 2009, 10:07
agusiaww napisał(a):Magda jak widzi szatana to moze byc schizofrenia, albo jakas psychoza.

Albo się naczytała religijnych książek i jest już rasowym moherem. Pytanie - czy wszystkie moherowe berety mają schizofrenię albo psychozę? Odnoszę wrażenie, że stare panny swędzi dupa zawsze jak widzą ładną dziewczynę (uchowaj Boże - tfu - modelkę). Babka ma po 30 stce i jest sama. Dziwicie się, że ma jazdy jak jej za przeproszeniem brakuje bolca?

Pozdrawiam.
Koturre

przez linka 08 lis 2009, 10:29
Koturre, a skąd wiesz, że jej brakuje.....bo jest po 30stce i nie ma męza, no bez przesady......nie wiem w ogóle o co chodzi z książkami religijnymi, autor tematu nic nie wspominał na ten temat....
realista, co znaczy: wykańcza rodzinę? Opisz to....bo może to nie żadna choroba zaś tylko wredny charakter :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Koturre 08 lis 2009, 10:58
linka656 napisał(a):Koturre, a skąd wiesz, że jej brakuje.....bo jest po 30stce i nie ma męza, no bez przesady......nie wiem w ogóle o co chodzi z książkami religijnymi, autor tematu nic nie wspominał na ten temat....

Ad vocem,

Linko, pomimo całej sympatii uważam,że niedokładnie przeczytałaś mojego posta :). Na górze mojego posta widać cytat Agusiww, cyt. "Magda jak widzi szatana to moze byc schizofrenia, albo jakas psychoza.". Jest to więc pytanie w związku z odpowiedzią Agusiww, która napisała powyższe (cytowane).

Stąd też, odnosząc się do Twojej wypowiedzi;
1. nie autor - a autorka - z uwagi iż chodziło o Magdę i jej chrzestną

2. nie dlatego że bez męża po 30 stce ale dlatego że mieszka z babcią i jak widać z opisu można domniemywać że jest samotna - stąd konkluzja, że pewnie swędzi ją tu i ówdzie

3. o książkach autorka nie wspominała - zgoda - była to moja nadinterpretacja wynikająca po części ze stwierdzenia Magdy cyt."Do tego wkręca babci fazy że ja, czy moja mama to szatany :lol: i że jak mnie spotka to ją duchy nawiedzają potem :lol: " - sugerującego określony nurt światopoglądowy jej chrzestnej :)

Reasumując, podtrzymuje swoje stanowisko zawarte w poście powyżej.

Pozdrawiam

PS. Przez stwierdzenie "książki religijne" nie miałem na myśli Biblii - sam ją uważam za wielkie dzieło.
Koturre

przez magdalenabmw 08 lis 2009, 14:17
Dokładnie Koturre, jest samotna i NIGDY nie miała chłopa.
Ale żeby zaraz szatana widzieć w kimś, który potem ją atakuje jak spotka tą osobę? :?
magdalenabmw

przez agusiaww 08 lis 2009, 16:14
Kotuure ja tez jestem sama i mam prawie 30 lat i zapewniam Cie, ze mnie nie swedzi. Z takimi pogladami cofasz sie do sredniowiecza, nie kazda samotna kobieta potzrebuje faceta, jak widac co Tobie tylko sie z jednym kojarzy :)

przez Koturre 08 lis 2009, 17:19
agusiaww napisał(a):Kotuure ja tez jestem sama i mam prawie 30 lat i zapewniam Cie, ze mnie nie swedzi. Z takimi pogladami cofasz sie do sredniowiecza, nie kazda samotna kobieta potzrebuje faceta, jak widac co Tobie tylko sie z jednym kojarzy :)

Ad vocem,

1. Jeśli to Ty byłaś na spotkaniu w Qfajce - bo tak się przedstawiła jedna z dziewczyn (jako agusiaww) - to bardzo dobrze wyglądasz jak na prawie 30 lat - ja dałbym Ci góra 24.

2. Agusiaww - W żadnym wypadku nie prosiłem Cię o zapewnienie że Cię coś swędzi, aczkolwiek dziękuje za informację i na pewno będę brał ją pod uwagę przy wyrażaniu swoich opinii:) Podkreślam jednak, że mówiłem konkretnie o tym przypadku, zupełnie nie mając na myśli Ciebie. Zachowujesz się chyba normalnie. Jeśli zaś i Ty zaczniesz widzieć szatana w chrześnicy to: ja - poleciłbym Ci się podrapać "tu i ówdzie" a Ty - wysłałabyś się do pewnie do psychiatry sprawdzić czy nie masz psychozy albo schizofrenii :D

2. Z tym średniowieczem.. Czy moje poglądy cofają mnie do średniowiecza? Raczej nie.. Ba, pokuszę się nawet stwierdzeniu, że średniowieczem bym raczej nazwał pochopne domniemanie, iż ktoś ma schizofrenię albo psychozy i kierowanie go od razu do psychiatry tylko z uwagi na to, że w kimś "widzi szatana" - cyt. "Magda jak widzi szatana to moze byc schizofrenia, albo jakas psychoza." .

3. Irytują mnie przyznaje wprost odpowiedzi na posty w stylu:
Przykładowy post: Rozlałem dziś mleko, czy to może być spowodowane nerwicą?
Odpowiedź na posta: Tak, zgłoś się natychmiast do psychiatry na ostry dyżur, bo możesz mieć skłonności samobójcze albo schizofrenię...

W takich przypadkach wymiękam..

4. Przyznaje, że prawie wszystko mi się z jednym kojarzy ;)

Pozdrawiam.

Ps. Oczywiście podtrzymuje swoje stanowisko co do tego, że w omawianym wyżej (nie Twoim agusiaww) przypadku pani matce chrzestnej brakuje po prostu bolca :mrgreen:
Koturre

przez agusiaww 08 lis 2009, 17:35
Koturre ok, przyjmuje Twoje argumenty do wiadomosci :D Dzieki za komplement, tak to ja bylam :)

Sortuj wg