Jestem strasznie sentymentalna

Inne zaburzenia.

przez Motylka 25 cze 2014, 21:20
Witajcie!

Chciałabym podzielić się z Wami czymś, co mnie często zastanawia...mianowicie jestem cholernie sentymentalna...
Objawia się to częstym wspominaniem dzieciństwa, osób zmarłych, kolekcjonowaniem przedmiotów z dzieciństwa (wszystkie zostały mi wyrzucone więc często odnawiam kolekcje na allegro) głównie książek z ukochanymi bajkami, podręczników, czasopism, czasem zabawek, i to są moje prawdziwe skarby!
Mam nadzieję że kiedys będę czytała je moim dzieciom.
Mam także cały zbiór bajek tv które oglądałam jako dziecko, seriali z lat 60'70'80' czasem 90'
Urodziłam się w roku 1982 więc wielu rzeczy z czasów komuny po prostu nie pamiętam, a mimo to ciągnie mnie do tych czasów, oglądam filmy i seriale, nawet wole je od tego co leci teraz w tv...
Na dodatek mam przeświadczenie, że kiedys jednak było lepiej... że dziś świat schodzi na psy! Kiedy oglądam/słucham/czytam wiadomości nie mogę znieść natłoku tych złych: nie ma dnia żeby nie ucierpiało jakies dziecko, ktoś kogos nie oszukał lub zabił. Chętnie przenioslabym sie na jakis czas spowrotem w lata 80' lub zrobiła sobie w domu kapsułę czasu z tamtych lat.

Za każdym razem kiedy rozpoznaję coś nowego z dawnych lat robi mi się ciepło na sercu, czuje się bezpieczniej.:-)

Nie spotkałam jeszcze drugiej takiej osoby, z wyjątkiem mojego kuzyna który zawsze lubi pogadac o dzieciństwie, większosc ludzi nie jest sentymentalna, nie ma to dla nich znaczenia.

Czy jest tu może ktoś, kto tak samo jak ja lubi powspominać dzieciństwo i szukac w zakamarkach umysłu dawnych wspomnień?

przez Kontrast 25 cze 2014, 21:45
Jesteś urocza:) wracam czasami do dzieciństwa, bo to okres beztroski i wyobraźniowego haju, ale czy bym się chciał przenieść? Pewnie! Kiedy się przenosimy?;d
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Lenka30 25 cze 2014, 22:49
Ja też jestem sentymentalna i cholernie nie rozumiem jak to możliwe żeby z mojego dzieciństwa nie została ani jedna zabawka, nawet moja ulubiona lalka. Moja matka wszystko wyrzuciła. Jest mi też przykro, że nie zachowała się moja ulubiona ksiażka i że nikt nie pamięta tytułu i autora, ani nawet tej historii! I jeszcze jedyna piosenka przy której zalewam się łzami to też taka z dzieciństwa. Ta sercu najbliższa :-) Nie mam pamiątek, ale mam dyktafon w sercu i obrazki w głowie;-)
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Motylka 26 cze 2014, 10:48
Sesto możemy sie przenieść w każdej chwili! :-)

Lenka30 mi moi rodzice też wszystko powyrzucali, pooddawali bez mojej wiedzy :-/
Kolekcje książek mam nową, kupioną na allegro :-) mam nadzieję, że moje dzieci kiedys zainteresują się tym, co było mi drogie w dzieciństwie :-)
Zabawki ciężko odszukać... ja mieszkam za granicą i o dziwo, poł roku temu znalazłam w butiku armii zbawienia ukłądankę z lat 80', taką samą miałam jako dziecko :D

Mam za to całą kolekcje bajek z dzieciństwa, pamiętacie "Bajarz Opowiada"? bajki Jimma Hensona z lalkami-muppetami, oryginalny tytuł "The Storyteller".
Bardzo ciężko mi było przypomnieć sobie tytuły, ale googlowałam do upadłęgo i znalazłam :-)

przez wiejskifilozof 26 cze 2014, 12:14
Ja też czasem to robię.Lecz moje dzieciństwo,nie było sielsko-anielskie.Lat mam 37.

przez Motylka 26 cze 2014, 14:29
ja sie często spotykam z tekstami typu: po co wracać do przeszłości, trzeba żyć przyszłością,było minęło, po co sie katować wspomnieniami, przeszłość jest nieważna...
Moim zdaniem jest bardzo ważna, przeszłość stanowi o naszej przyszłości :-)

przez Kontrast 26 cze 2014, 14:43
Motylka, Kusisz :D
W sumie to wiele mam takich rzeczy, od magazynów ,,ty i ja'' i jakiś czasopism z tego okresu, po mnóstwo jakiś niepotrzebnych gratów, przechowywanych w niewiadomym celu.
Zawsze się to wydaje potrzebne, nawet jak jest wybrakowane i dawno nie spełnia swojej funkcji. Sentymentalizm takiego kalibru jest zły;p

przez Motylka 26 cze 2014, 14:48
o kurcze, ja sobie chciałam ostatnio kupić kilka numerów magazynu "Miś" z lat 80'
masz jakieś skany tego "Ja,Ty,My" ??

przez deader 26 cze 2014, 15:10
Uwielbiam starocia, choćby muzy w domu słucham bardzo rzadko inaczej jak z winyli a filmy czy książki zdecydowanie wolę z poprzedniego stulecia. I też zdarza mi się kupować na Allegro pierdoły które miałem za dzieciaka a "zginęły przy przeprowadzce" :lol: Choć swojej kolekcji kaset magnetofonowych to wiem że już nie odzyskam, eh.
Ostatnio edytowano 26 cze 2014, 15:11 przez deader, łącznie edytowano 1 raz
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Kontrast 26 cze 2014, 15:11
Musze poszukać, bo nawet znalazłem magazyny ,,Rolling Stones'' za gruba kache. ,,Ty i ja'' mam ,,biuletyn'' ,,mis'' poszukam.

przez wiejskifilozof 26 cze 2014, 18:36
Przeszłości nie da się zmienić.

przez deader 26 cze 2014, 18:45
detektywmonk napisał(a):Przeszłości nie da się zmienić.

Orwell by się nie zgodził :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Motylka 26 cze 2014, 20:37
A po co zmieniać przeszłość? Ja nawet bym nie chciała :-/
No może o miesiąc wstecz, bo tydzien temu zmarła mi koleżanka ktora chorowała na raka, a ja nie zdąrzyłam sie pożegnac :-( od kilku dni chodze jak zbity pies bo nie potrafie się pogodzic z jej śmiercią... tym bardziej ze ona kochała życie i do ostatniego dnia była uśmiechnięta, mimo ze choroba wyniszczyła ją tak mocno, że ledwo można było ją poznać :-/

przez wiejskifilozof 27 cze 2014, 09:25
Czy ja bym chciał zmienić swą przeszłość ? Chyba nie.No może troszkę.

Sortuj wg