ogromny lęk przed egzaminem na prawo jazdy, dosłowna panika

Inne zaburzenia.

przez anagram87 17 mar 2013, 03:08
witam
jak w tytule
nie wiem jak mam sobie z tym poradzić
mieszkam w UK
ten stan mam po polskim systemie zdawania- sarkazmie, krzykach i niecierpliwości egzaminatorów
obecnie próbuję zdać tu, w środkowej Anglii
idzie mi świetnie- nawet instruktor to mówi, a ja sam czuję się dość pewnie
chciał przeprowadzić mi- sam o to chciałem go poprosić- tzw. mock examine- symulację testu, i wtedy się zaczęło znów- drżenie dłoni, aż ledwo kierę mogłem utrzymać noga niczym w push the tempo ya mama Fatboy Slima, puls chyba 120 i pot- koszula do wyciśnięcia
uważam to za swój największy problem- klucz do reszty życia
z lęków- cóż zawsze nie miałem dużo znajomych a gadam namiętnie do siebie sam odkąd pamiętam- wydaje mi się, że mam lekką schizofrenię
(powód jak wyżej)
mój stan mieści się coś chyba pomiędzy Zespołem Aspergera (np. obsesyjne zainteresowania)
a Zaburzeniami afektywno dwubiegunowymi- jak zwał- za wiki:
gonitwa myśli (straszna, nie daje mi żyć)
halucynacje lub urojenia (zwłaszcza co do innych osób i wydarzeń)
zahamowanie seksualne (dziewczynę mam niesamowitą, widzę jak się za nią oglądają- i jest chętna!- ja nie mam ochoty- po prostu)
podniecenie psychoruchowe (ze sportów raczej tylko bieganie i ew. cięzary)
przymus mówienia (milczenie jest złotem lecz taśma izolacyjna jest srebrna)
trudności w koncentracji (pkt. 1)
zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań- dopiero póżniej zastanawiam się, że mogłem zginąć jak np. podróż samotnie w Europę bez pieniędzy i jedzenia lub ekstremalna wycieczka nocna w góry bez zastanowienia- do tego dchodzi to, że mam ów chaos sprawia mi wrażenie, że każda czynność jest trudna- np dostałem się na studia w Anglii- zamiast pomyśleć jakie dokumenty i czynności mogą być potrzebne wyobrażałem sobie, że to jest STRASZNA procedura i wyjechałem aby to załatwić do Anglii- niemal nieprzygotowany)

głównie chodzi mi o prawko, czy ktoś może mi poradzić od czego zacząć radzenie aby...zdać?
dziękuję
Stefan
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Little Red Fox 17 mar 2013, 10:25
anagram87, z prawkiem mam ten sam problem, tylko że ja po ostatnim niezdanym egzaminie wpadłam w szał i zaczęłam krzyczeć, że moja noga więcej w "tym głupim WORDzie nie postanie". Trochę szkoda mi tych wszystkich pieniędzy wydanych na kurs, egzaminy, jazdy dodatkowe :roll: jeżdżę, czy raczej jeździłam całkiem nieźle, sprawiało mi to ogromną przyjemność, a jak przyszedł egzamin czułam się totalnie zablokowana, nie byłam w stanie nawet nogą ruszyć, dostawałam drgawek, było mi słabo, a serce kołatało jak szalone. Nie wiem co Ci doradzić, chętnie skorzystam z rady kogoś bardziej odpowiedniego...
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez murphy 17 mar 2013, 18:27
Stefan, jeżeli będziesz skupiał się na objawach to na pewno nie zdasz. Prawda jest taka, że sama umiejętność jazdy samochodem nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Ty boisz się czegoś innego.
Nie wiem jak fatalnie jest z Tobą, bo ciężko to stwierdzić na podstawie samych literek, ale zdecydowanie powinieneś skontaktować się z kimś kto ma kompetencje, żeby Ci pomóc, czy to w formie terapii, czy też w postaci leków. Zacząłbym od tego drugiego (nie lekceważąc pierwszego).

Daj znać jak rozwiążesz problem!
Jeżeli masz wątpliwości – mów prawdę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anagram87 18 mar 2013, 14:04
Calineczka1990 może będziemy wzajemnie wirtualnie się wspierać?

przez vifi 18 mar 2013, 17:36
Powinieneś zgłosić się do specjalisty po diagnozę. Twoje podejrzenia o schizofrenię i zespół aspergera są chyba trochę na wyrost, co do reszty to nie wiem.

Sortuj wg