Czy ja mam nerwice?

Inne zaburzenia.

Czy ja mam nerwice?

przez exodus 02 cze 2011, 22:38
Witam. Na wstępie przepraszam jeśli już kiedyś był taki temat

Jestem młodym 22-letnim studentem. Nigdy nie miałem zdiagnozowanej żadnej nerwicy itp.
Mam od kilku lat dziwne lękii myśli(wmawialem sobie już chyba wszystko: opętanie, zabicie kogoś, pedofilię, schizofrenie) i nie wiem czy to jest nerwica, bo czytając o objawach to żadna praktycznie mi się nie zgadza, nie myślę, że umieram, nie pocą mi się ręce. Jedyne co czasami mam to takie dziwne uczucie w środku, jakby taki chwilowy paraliż, wrażenie utraty świadomości.

Jestem osobą, która dużo rozmyśla. Ostatnimi czasy myślę o tym kim jestem, dlaczego nazywam się tak a nie inaczej, dlaczego znajduję się w danym miejscu...wywołuje to u mnie lęk, bardzo się boję, że kiedyś po prostu zwariuje, nikt mi nie pomoże(szykuje mi się krótki wyjazd za granicę) i bardzo się tego boję. Nie wiem z czego to wynika. Boję się, że kiedyś zwariuje, że stracę świadomość, pamięć

Miałem sporo różnych lęków i jakoś sobie sam z nimi radziłem, ale ten ostatni związany z moją egzystencją jest okropny, mam wrażenie, że już nigdy nie będę funkcjonował jak kiedyś.

Nie wiem czy mój ból szyi nie potęguję tych lęków, po dość dużym wysiłku czuję jakbym był nie w swoim dziele, był obok. To uczucie też jest okropne.

Czy ja mam nerwice?

przez Pasman 02 cze 2011, 23:13
Cześć.
A propo tych rozmyślań kim jestem itd to jest to typowy przykład myślenia nieprawidłowego. Nic dziwnego zatem że za tym pojawiają się lęki.
Te chwilowe utraty świadomości to sprawa warta uwagi jak możesz to opisz to jak najdokładniej.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Czy ja mam nerwice?

przez exodus 02 cze 2011, 23:23
Tzn wiesz co ja sobie tak wmawiam, że to utrata świadomości, takie mam odczucia po prostu. Moim głównym problemem teraz są właśnie te myśli o swoim istnieniu. To jest dla mnie bolączka. Może źle to też nazwałem..często po wysiłku fizycznym mam takie odczucie, że jestem jakby obok, mam taka jakby " ciężką głowę" starsznie cięzko mi to wyjaśnic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy ja mam nerwice?

przez Chomik 02 cze 2011, 23:26
depersonalizacja - paliłeś marihuane?

Czy ja mam nerwice?

przez exodus 02 cze 2011, 23:28
Nie no coś ty, żadnych używek. Bałbym się tego zażywać.

U mnie te myśli zaczęły się miesiąc temu, u mnie tak to działa są takie myśli które mnie "trzymaja" jakiś czas i potem mijają i następują inne...

Czy ja mam nerwice?

przez Pasman 03 cze 2011, 06:19
Obstawiam że wyjazd za granicę jest źródłem lęku. Warto żebyś pogadał ze znajomymi, jak się z nimi skontaktować gdy będziesz za granicą.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Czy ja mam nerwice?

przez exodus 03 cze 2011, 07:51
Sęk w tym, że ja jadę tam ze sporą grupą znajomych:)

No ale myślisz, że lęk przed podróżą wywołał u mnie lęk i myśli o tym kim jestem itp?

Czy ja mam nerwice?

przez Pasman 03 cze 2011, 08:40
Jeśli to twój pierwszy wyjazd w to miejsce, to tak.

Chociaż teraz wczytałem się że masz problemy od kilku lat więc plan wyjazdu mógł wzmocnić nerwicę wynikającą z innych powodów.

Oczywiście to tylko wskazówki, nie jestem psychologiem.

Sortuj wg