nienawidzę swojego ciała

Inne zaburzenia.

nienawidzę swojego ciała

przez Badziak 28 maja 2011, 19:06
Lady_Beznadzieja napisał(a):Ja też nie znoszę swojego ciała w całości... Od rysów twarzy przez rozmiar piersi aż po długość palców u stóp...
Kiedy ktoś mi mówi że jestem ładna, atrakcyjna itp. to nie to że myślę że kłamie ale po prostu nie przyjmuję tego do wiadomości, tak jakbym tego nie brała na poważnie... Ciężko to nazwać ale rozumiem co autorka ma na myśli.
Być może to dysmorfofobia faktycznie.

Podpisuję się pod tym. Nie podobają mi się rysy twarzy, mały biust, krzywe nogi i milion innych rzeczy. Też nie przyjmuję komplementów do wiadomości. Zawsze odpowiadam sobie w głowie "ee, on tylko tak gada". Zbieram na operację plastyczną. ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

nienawidzę swojego ciała

przez Agasaya 28 maja 2011, 19:10
Badziak, Ja bym musiała całe życie pracować 16 godzin dziennie żeby sobie wszystko zoperować i pewnie by mi lat życia zabrakło :mrgreen:
Poza tym moje nielubienie siebie nie jest związane tylko z ciałem więc nie chcę już nic robić w tym kierunku...
Agasaya

nienawidzę swojego ciała

przez carmen1988 28 maja 2011, 19:11
Ja też mam masę kompleksów na punkcie własnego ciała. Nie wiem jak z tym walczyć nawet.
nerwica wegetatywna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nienawidzę swojego ciała

przez amelia83 28 maja 2011, 19:21
och ,rozumiem to,rozumiem,osstatnio mam taki wstręt do swojego ciała,nie moge na siebie patrzeć w lustrze w łazience jak stoje nago,trudne jest dla mnie ,to pewnie dlatego ,ze znow przez nerwice schudłam sporo i taka sylwetka wywołuje u mnie dreszcz"widzę w sobie chorobę",kiedy mocno schudnie mi sie,Nie lubię sie kremowac czy robic tym podobne zabiegi :oops: Ostatnio kilka dni nie myłam się :oops: ,nie mogłam patrzec na swoja nagosć.Chcę nad tym popracować z terapeutką,kilka razy mówiłam o tym na terapii. :?

-- 28 maja 2011, 18:23 --

mały biust, uszy odsające i mało kobieca sylwetka u mnie i duże stopy(nie cierpię ich) :mrgreen:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

nienawidzę swojego ciała

przez carmen1988 28 maja 2011, 19:45
amelia83, ja mam wręcz odwrotny problem, zajadam smutki, tyję i też nie mogę patrzeć na swoje nagie, według mnie pulchne ciało. Dolina! :why:
nerwica wegetatywna

nienawidzę swojego ciała

przez Agasaya 28 maja 2011, 20:42
No ja też uważam że jestem mega gruba i uważam że to obleśne że tak wyglądam... :-|
Czasem kiedy mam na prawdę złą kondycję psychiczną dochodzi do tego że stojąc nago przed lustrem wbijam paznokcie w ciało i drapię do krwi... Chciałabym móc poodcinać sobie te fałdy tłuszczu :(
Agasaya

nienawidzę swojego ciała

przez carmen1988 28 maja 2011, 21:49
Kiedyś chyba sobie liposukcję zrobię. Chociaż póki nie poukładam sobie w głowie to nic takiego nie ma sensu.
nerwica wegetatywna

nienawidzę swojego ciała

przez niespokojny 28 maja 2011, 22:10
Badziak napisał(a): nie przyjmuję komplementów do wiadomości. Zawsze odpowiadam sobie w głowie "ee, on tylko tak gada".

A po co miałby tak gadać? Jeśli chłopak komplementuje dziewczynę, to przeważnie po to, żeby się do niej dobrać, a tego by nie chciał, gdyby naprawdę mu się nie podobała.

nienawidzę swojego ciała

przez Agasaya 28 maja 2011, 22:34
niespokojny, nie rozumiesz bo Ciebie ten problem nie dotyczy... po prostu...
Agasaya

nienawidzę swojego ciała

przez carmen1988 28 maja 2011, 22:37
Jeśli kogoś nie dotyczy ten problem, to zawsze ma trudności w zrozumieniu osoby chorej
nerwica wegetatywna

nienawidzę swojego ciała

przez Agasaya 28 maja 2011, 22:41
carmen1988, niestety
Agasaya

nienawidzę swojego ciała

przez Adamo 28 maja 2011, 22:44
Tak, bo faceci szczególnie zwracają uwagę na duże palce u nóg :roll:.

Liczy się twarz,reszta raczej nie, chyba że kobieta jest otyła.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

nienawidzę swojego ciała

przez Agasaya 28 maja 2011, 22:49
Adamo, ja jestem otyła :roll: a palce u nóg mam akurat krótkie... jak dziecko... trądzik i blizny po trądziku... chyba mam prawo czuć się obrzydliwie??
Agasaya

nienawidzę swojego ciała

przez Adamo 28 maja 2011, 23:05
Nie musisz się wszystkim podobać, no tak jest, że osoby otyłe są tam w jakimś stopniu mniej atrakcyjne.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Sortuj wg