Ludzie gardzą mną.

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Ludzie gardzą mną.

przez mirisan 18 kwi 2013, 21:04
Nie potrafię nawiązać żadnej relacji z ludźmi, gdyż cały czas mam poczucie, że ludzie są do mnie negatywnie nastawieni. Ciągle też mam poczucie, że odstraszam ludzi swoim wyglądem...
Strasznie się też denerwuję kiedy muszę przechodzić obok młodych ludzi, a szczególnie dziewczyn. Widzę uśmieszki i słyszę śmiechy...

Boję się nawiązać również jakichkolwiek kontaktów, również z powodu nieśmiałości oraz lęku przed mówieniem głupot ze zdenerwowania...

Mój psycholog wielce się zdziwił, gdy mu o tym powiedziałem. Twierdzi, że jestem ciekawą :shock: osobą, inteligentną :shock: i atrakcyjną.

Teraz się zastanawiam czy to wszystko urojenia czy psycholog mnie tylko pociesza.

Jak mam poznać prawdę?

Ludzie gardzą mną.

przez nieboszczyk 18 kwi 2013, 21:06
to trzeba zmienic pasję i przerzucić się z ludzi na lotnictwo i balistykę.w samolocie cię nie wyśmieją a karabin nie będzie cię oceniał tylko ty b edziesz nim kierował
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Ludzie gardzą mną.

przez Pieprz 18 kwi 2013, 21:13
Widzę uśmieszki i słyszę śmiechy...

Też tak kiedyś miałem. okazało się że wszystko było w mojej głowie.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ludzie gardzą mną.

przez Saraid 18 kwi 2013, 21:13
mirisan, jak długo uczęszczasz na terapie?
Saraid

Ludzie gardzą mną.

przez Pieprz 18 kwi 2013, 21:14
Nie potrafię nawiązać żadnej relacji z ludźmi, gdyż cały czas mam poczucie, że ludzie są do mnie negatywnie nastawieni.

Myślę że powody są zupełnie gdzie indziej.
Zastanów sie nad tym pytaniem: gdyby ludzie nie byli do ciebie negatywnie nastawieni, umiałbyś nawiązywać relacje z nimi?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Ludzie gardzą mną.

przez Candy14 18 kwi 2013, 21:15
cały czas mam poczucie,

no wlasnie a poczucia bardzo czesto maja niewiele wspolnego z rzeczywistoscia... tym bardziej jak jest sie zakompleksionym
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Ludzie gardzą mną.

przez mirisan 18 kwi 2013, 21:38
jak długo uczęszczasz na terapie?

Chodzę do tego psychologa może z pół roku.

Mówi, że robię bardzo szybko postępy i nawet psychiatra zauważył znaczną zmianę zachowania(na lepszą).

gdyby ludzie nie byli do ciebie negatywnie nastawieni, umiałbyś nawiązywać relacje z nimi?
Na pewno byłoby mi łatwiej nawiązać kontakt.

Myślę, że to wszystko wzięło się ze wcześniejszych doświadczeń. Kiedyś w liceum mi mówili "jesteś jakiś dziwny" :shock: W tamtym roku kolega przyszedł ze swoim kolegą i po którymś widzeniu dowiedziałem się, że tamten powiedział, że dziwnie się zachowywałem... :roll:

Mój kolega, którego znam parę lat, coraz bardziej się odsuwa ode mnie. Przychodzi już teraz tylko raz na kilka miesięcy na kilka minut i tylko wtedy, gdy coś mu potrzeba i mówi "jutro przyjdę to pogadamy" Przychodzi dopiero po 3 miesiącach...

Mam więc powody.

PS>

Psycholog również się dziwił gdy o tym mówiłem. Nie widzi on we mnie żadnej dziwaczności, a dobrze mnie już zna.
Ostatnio edytowano 18 kwi 2013, 21:41 przez mirisan, łącznie edytowano 1 raz

Ludzie gardzą mną.

przez Candy14 18 kwi 2013, 21:40
Kiedyś w liceum mi mówili "jesteś jakiś dziwny" :shock: W tamtym roku kolega przyszedł ze swoim kolegą i po którymś widzeniu dowiedziałem się, że tamten powiedział, że dziwnie się zachowywałem... :roll:

a Ty jak myslisz? jestes dziwny?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Ludzie gardzą mną.

przez Saraid 18 kwi 2013, 21:44
mirisan, to sam widzisz skoro są postępy z czasem poradzisz sobie z tymi problemami.Kolegą się nie przejmuj cóż ludzie nie rozumieją niektórych problemów.
Saraid

Ludzie gardzą mną.

przez mirisan 18 kwi 2013, 21:46
a Ty jak myslisz? jestes dziwny?

Też się dziwię, że mnie nazywają dziwnym :lol: Myślę, że to głównie wina nieśmiałości. Gdy rozmawiam z kimś nowym, to bardzo się denerwuję. Jednak z każdym kolejnym spotkaniem, nieśmiałość zanika i pojawia się pewność siebie, ale pod warunkiem, że ta druga osoba mi podpasuje. Jeśli kontakty z tą drugą osobą są rzadkie, to następuje u mnie regres i muszę zaczynać wszystko od początku. Być może dlatego tamten kolega powiedział, że dziwnie się zachowywałem.

Mało kto rozumie nieśmiałość.

czasem poradzisz sobie z tymi problemami.
Ale z tej wieloletniej izolacji społecznej, raczej nie uda mi się wydostać. :-|

Ludzie gardzą mną.

przez Candy14 18 kwi 2013, 22:31
mirisan, niesmialym jest trudniej to fakt. Ale pracujesz nad tym ze swoja psycholog wiec za jakis czas bedzie progres :D Zastukam do Ciebie na pw

Ludzie gardzą mną.

przez tahela 18 kwi 2013, 22:55
mirisan,
popracujesz to sie uda, ludzie rzadko sie śmieja z kogos , 99% tego to wymysł głowy
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Ludzie gardzą mną.

przez mark123 20 kwi 2013, 20:07
Do mnie raczej też są wszyscy negatywnie nastawieni i pewnie mają rację. Wiem, że na chwilę obecną jest niemożliwe, by mnie lubił ktokolwiek, kto przebywa/będzie przebywać ze mną w realu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Ludzie gardzą mną.

przez depresyjny86 02 maja 2013, 20:29
no wlasnie a poczucia bardzo czesto maja niewiele wspolnego z rzeczywistoscia...

O,też tak kiedyś myślałem......Niestety moje poczucia miały bardzo dużo wspólnego z rzeczywistością.
:)

Sortuj wg