osobowość typu "wszystko albo nic"

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: osobowość typu "wszystko albo nic"

przez jaaa 20 maja 2008, 22:11
ale wlasnie mi chodzi o ta praktyke-mam dobre oko itd ,chcialabym robic juz pro zdjecia i nie wiem jak w to sie wkrecic staralam sie i nie wyszlo z nie mojej winy- widocznie pecha mam

przez Pstryk 21 maja 2008, 21:22
Pech to wymówka, czasem usprawiedliwienie, często ucieczka ;)
Pstryk

przez jaaa 21 maja 2008, 23:42
pech to pech - ja nie chce uciekac ale rozczarowlam sie i zrezygnowana jestem jak widze ile zabiegac i wystrac sie trzeb aby glupia sesj ez modelami zorganizowac:/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez prosty 23 maja 2008, 10:46
cóż mam(miałem) podabne zainteresowania tyle że trochę inne cele i podejście do tematu.
Cóż w takich zawodach potrzebny jest talent plus praca, wytrwałość i łut szczęścia. Tylko Ty wiesz, które z tych cech masz a czego wiecej potrzebujesz.

przez Sorrow 23 maja 2008, 12:10
prosty napisał(a):tak by mogło wyglądać... ale mamy wolną wolę i to my ponosimy konsekwencje a nie np hipokamf.:)

Nie ma czegoś takiego jak wolna wola. Gdyby istniało coś takiego, to to forum i cała psychiatria i psychologia byłyby niepotrzebne.

przez prosty 23 maja 2008, 23:22
Wtaj Sorrow masz takie zdanie, to Twoja prawda. Napewno masz i powody i argumenty by tak myśleć. Szanuje to, ale mam inne zdanie. Moja wolna wola nie jest w stanie sprawić np żebym latał o własnych siłach, ale mogę nie robić rzeczy których nie chcę robić.

przez jaaa 23 maja 2008, 23:31
prosty napisał(a):cóż mam(miałem) podabne zainteresowania tyle że trochę inne cele i podejście do tematu.
Cóż w takich zawodach potrzebny jest talent plus praca, wytrwałość i łut szczęścia. Tylko Ty wiesz, które z tych cech masz a czego wiecej potrzebujesz.

nie wiem co mam z tych rzeczy ,ale wiem ze pracowac musze... talent chyba mam

przez scrat 24 maja 2008, 17:18
jaaa napisał(a):ale wlasnie mi chodzi o ta praktyke-mam dobre oko itd ,chcialabym robic juz pro zdjecia i nie wiem jak w to sie wkrecic staralam sie i nie wyszlo z nie mojej winy- widocznie pecha mam

Co dokładnie nie wyszło? Sesja z modelkami? W sieci jest pełno ogłoszeń typu "pozowanie za zdjęcia", nawet taka Wikipedia potrzebuje zdjęć do ilustrowania swoich artykułów, są różne microstocki (chociażby Fotolia), są serwisy i fora dla fotografów (canon-board.info, różne grona tematyczne na grono.net), serwisy społecznościowe nakierowane na sztukę (plfoto, digart), trzeba kombinować, czytać, oglądać, uczyć się, poznawać ludzi, wkręcać się :) Potem jeżeli masz szczęście, uchwycisz jakiś fajny moment i uda ci się (samej albo przez agencję) sprzedać zdjęcie jakiejś gazecie, zdobędziesz nowe kontakty, jeżeli myślisz o tym na serio, to możesz nawet pomyśleć o pracy fotoreporterskiej...

A taka sesja plenerowa do Wikipedii poprawia nastrój, czujesz że coś co robisz jest komuś potrzebne.
Przyjaciel forum

przez Sorrow 24 maja 2008, 17:32
prosty napisał(a):Wtaj Sorrow masz takie zdanie, to Twoja prawda. Napewno masz i powody i argumenty by tak myśleć. Szanuje to, ale mam inne zdanie. Moja wolna wola nie jest w stanie sprawić np żebym latał o własnych siłach, ale mogę nie robić rzeczy których nie chcę robić.

Mógłbyś na przykład zjeść dziecko na śniadanie?

przez Azuro 25 maja 2008, 22:54
kojarzy sie to z borderline
opisz cos wiecej masz np problemy z regulacja emocji? czujesz sie bezwartosciowy? angazujesz sie w impulsywne i ryzykowne zachowania np lekkomyślne prowadzenie samochodu, niebezpieczne kontakty seksualne, zażywanie nielegalnych narkotyków, hazard?
czesto zmieniasz prace przyjaciol?
widzisz swiat czarny albo bialy? jednego dnia dana osoba moze byc dla ciebie dobra nastepnego zla? stosujesz autoagresywne lub samobojcze zachowania?
jesli na wiekszosc odpowiesz tak to moznabyloby sie zastanowic nad borderline
pozdrowienia

Sortuj wg