Boje się, że zrobie coś głupiego...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez chyban 12 gru 2014, 20:38
Cześć, nie mam się komu wyżalić, psychologa mam dopiero w nowym roku, więc napiszę tutaj. A problem mój jest bardzo dziwny.
Kiedy miałem 15 lat (teraz mam 24) ściągnąłem przypadkiem 2 filmiki pedofilskie (ściągałem programem emule, było podpisane, jako Shrek, a po wypakowaniu było, co było). Pamiętam, że jak to zobaczyłem, to się przeraziłem i przez 2 tygodnie nie spałem panikując, że policja przyjedzie. 9 lat później, jakieś 3 miesiące temu sprzedałem ten komputer, usunąłem z niego dokumenty, swoje rzeczy itd i tak go sprzedałem. I teraz od tygodnia znów panika, nie umiem żyć. O ile pamiętam, jak się wtedy przestraszyłem i jestem pewien, że na 97% usunąłem to wtedy, to samego momentu usuwania nie pamiętam i co jeśli to tam zostało? Jak sobie pomyśle, że to mogło tam zostać, ktoś to może znaleźć i pomyśleć, że jestem jakimś pedofilem, to po prostu nie mogę. Dzisiaj myśle już o tym, jak się zabić. Nigdy z żadną pedofilią nie miałem nic wspólnego.
Pomóżcie...

przez ekspert_abcZdrowie 12 gru 2014, 20:47
Witaj chyban!

Twoje natrętne myśli i wątpliwości wynikają z silnego lęku, jaki odczuwasz. Czy leczysz się na nerwicę? Czy korzystałeś kiedykolwiek z pomocy psychologa? Niestety, przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale Twoje zachowanie jest dość charakterystyczne dla osób z nerwicą, np. nerwicą natręctw. Bardzo dobrze, że zdecydowałeś się na wizytę u psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez szrama 12 gru 2014, 20:50
Masz identycznie to samo co ja. Też wpadam w panikę, nagle pod jakimś impulsem lub niekoniecznie przychodzą mi na myśl zdarzenia sprzed lat i mówię o boże, a jeśli coś w przyszłości przez to się właśnie stanie. Mam identyczny nerwicowy problem i wiem jak bardzo to męczy. Odnośnie Twojego problemu. Nic nie zrobisz, napewno nikt się w odzyskiwanie danych bawić nie będzie bo nie ma ani umiejętności ani chęci, a policja może sprawidzć w inny sposób niż zawartość hdd co ściągałeś, a że było to 9 lat temu, daj sobie spokój. Wiem jak cię to męczy, czasem aż głowa boli od tego, gdy przypomina ci się coś z przeszłości i rozmyślasz co będzie jeśli to i tamto.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chyban 12 gru 2014, 21:08
Owszem, lecze sie na nerwice kompulsywno jakas tam. Nie pamietam, jak nazwal to lekarz. Bylem juz u psychologa, ale nie wiele mi to dało. Pomaga na chwile, a wracam do domu, zaczynam o tym wszystkim myslec i zaczuna sie od nowa...
Nerwica, teraz to i na prawde nie mam juz sily. Caly czas spie, nie chodzę na zajęcia, nie chce mi sie jeść. Nie wiem ile juz schudłem. Poczytalem jeszcze o ludziach nieslusznie oskarzonych o cos takiego. O tym jak sa pietnowani i odrzuceni mimo, z nic nie zrobili i od razu siebie widze w takiej sytuacji. Masakra.

-- 12 gru 2014, 20:20 --

Ps. Nie boje sie policji, bo przed nia bardzo latwo udowodnilbym niewinność. Boje sie ludzi i jakiejs chorej layki.

-- 12 gru 2014, 20:21 --

Łatki* sorry pisze z telefonu.

przez ekspert_abcZdrowie 12 gru 2014, 21:31
Owszem, lecze sie na nerwice kompulsywno jakas tam. Nie pamietam, jak nazwal to lekarz.

Nerwica natręctw, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Tak podejrzewałam, bo dla nn znamienne są natrętne myśli, obsesje, które wpędzają w poczucie winy i rodzą silny lęk, przypominający wręcz ataki paniki. Moje zapewnienia, że nie masz się czego bać, i tak na nic się zdadzą, bo lęk pojawia się u Ciebie niezależnie od Twojej woli i racjonalnej argumentacji. Mam nadzieję jednak, że leczenie i terapia przyniosą wkrótce oczekiwany efekt. Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Psycholog

przez chyban 12 gru 2014, 23:36
Te ataki paniki są najgorsze, najczęściej zaraz po przebudzeniu. Najgorsze uczucie ze wsztkich. I ten brak motywacji do czegokolwiek...
Na prawdę myśli Pani, że nie mam się czego bać? Przecież ten scenariusz, którego się boje może się spełnić, są małe szanse, ale jednak. A tutaj chodzi o moje życie, które wtedy bym nie będąc winnym stracił...
Pytanie, czy dotrwam do tego leczenia. Myślałem o 112, ale wiem jak wygląda oddział psychiatryczny w miom mieście i to ostatnie miejsce, gdzie chciałbym być.
Trzymajcie kciuki, błagam.
I dziękuję.

-- 13 gru 2014, 22:40 --

Boże, jak mi jest źle dzisiaj :(

-- 28 gru 2014, 15:13 --

Mam problem. Lęk troche zniknął, ale...zupełnie nie chce mi się żyć. Nie mam motywacji na nic, ciągle mógłbym spać. Cokolwiek zaczynam robić, czy się uczyć, to pojawia się myśl: "Po co, skoro zaraz i tak się wszystko spiepszy"... Błędne koło.

przez chyban 27 paź 2015, 10:24
Wróciło. 7 miesięcy było dobrze i wróciło. Dramat, znów mam ochotę wejść pod samochód.

przez agnes89 29 paź 2015, 22:16
Czy przyjmujesz jakieś leki?
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez chyban 31 paź 2015, 17:19
Brałem, przeszło mi wszystko, przestałem brać, było dobrze i wróciło. Od wtorku znów jestem na lekach escitil i łykam benzo po 3 dziennie, żeby się nie zabić.

przez mamjuzdosc92 09 lis 2015, 19:09
Ja mam podobny, ale odwrotny problem. Analizuję wydarzenia z przeszłości i mam lęk, że zrobiłam coś złego. Nie odróżniam w tym lęku rzeczywistych wspomnień od tych fałszywych, które sobie pamięć sama ,,dopowiedziała''. Głowię się i martwię ,, czy napewno to zrobiłam albo nie? A jeśli.... Tzw. ,,false memmories'' fałszywe wspomnienia. Boję się, że mogłam komuś krzywdę zrobić.
mamjuzdosc92

przez agnes89 13 gru 2015, 03:17
chyban napisał(a):Brałem, przeszło mi wszystko, przestałem brać, było dobrze i wróciło. Od wtorku znów jestem na lekach escitil i łykam benzo po 3 dziennie, żeby się nie zabić.

Lepiej nie bierz tyle benzo, chyba wiesz, że uzależniają. Myślę, że warto zmienić leki, a jak nie, to chociaż chwilę poczekać na efekt terapeutyczny esci.

Sortuj wg