23 lata- czy mogę coś jeszcze coś zmienić?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez hamster91 06 wrz 2014, 20:19
Zero kumpli/koleżanek. Przeprowadzka, wszystko zniszczone przez dopalacze. 4 lata w plecy ze studiami. Depresja zimowa itd. Uzależnienie od kofeiny, masturbacji, nikotyny. Zjebana psychika. Straszna dziecinność czuję się lekko zacofany w społeczeństwie. Tępota, głupota i chorobliwa łatwowierność? Zadręcza mnie straszna wylewność i anhedonia.

Nagle spadła mi na łeb poważna praca. Umowa o pracę, szkoła policealna w tym kierunku etc. Czy mając 23 lata mogę coś zmienić? Czy mogę naprostować swoje błędy i wyjść na ludzi? Czy to nie jest za późno? Czy w tym wieku mogę poznać miłość swojego życia i prawdziwych przyjaciół?

Ciągle słucham muzyki, która kojarzy mi się z przeszłością- czasy LO kiedy byłem szczęśliwy, spełniony, bez obowiązków. Czyżby kolejna depresja jesienno-zimowa?

przez Saraid 06 wrz 2014, 21:28
hamster91, Nigdy nie jest za pózno,leczysz się ?terapia ,leki?
Saraid

przez MARIAN1967 06 wrz 2014, 21:43
Cała przyszłość przed Tobą ,jaką stworzysz taka będzie..
Ostatnio edytowano 06 wrz 2014, 21:48 przez MARIAN1967, łącznie edytowano 2 razy
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez goodluck 06 wrz 2014, 21:48
hamster91, życie dopiero Ci się rozpoczyna a Ty gadasz czy warto...
"Rodzimy się, krótko żyjemy i umieramy. Tak się dzieje od dawna" by Steve Jobs

przez zmęczona_wszystkim 06 wrz 2014, 22:43
Jak ktoś w wieku 23 lat mówi, czy warto jeszcze cokolwiek zmieniać w życiu, czy coś mu się uda, czy nie jest za późno, to mam dość brutalne pomysły na to, jak kogoś takiego "naprostować" :pirate:

Masz 23 lata, przed Tobą jeszcze jakieś 44 lata zycia, jeśli pożyjesz tylko do emerytury, albo i dużo więcej, jeśli pociągniesz dłużej. Nawet w tej wersji mniej optymistycznej to prawie dwa razy więcej, niż teraz przeżyłeś. Jeśli uwazasz, ze te KILKADZIESIĄT LAT nie jest warte wprowadzenia zmian, to ich nie wprowadzaj i marudź dalej.

przez depresyjny86 07 wrz 2014, 02:43
Nie może.Tak po prostu.

A tak na serio ro jak masz ochotę to zmieniaj.
:)

przez Zielka 07 wrz 2014, 08:30
Na pewno warto coś zmienić :)
Mogę wszystko, ale nie chce mi się nic... Obrazek

Sortuj wg