Porzucenie pasji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Porzucenie pasji

przez pan26xyz 14 lip 2014, 11:04
Jakiś czas temu pasjonowałem się bardzo fotografią, od ponad pół roku nic nie robię z tym, wszystko przez moją depresję i seksoholizm. Chciałbym wrócić do pasji, która dawała mi bardzo dużo radości. Jednak nie mam pojęcia od czego mam zacząć, jak wrócić do tego. Może wy mi coś podpowiecie, może uda mi się przeprowadzić z wami normalną rozmowę.

Dziękuje.
pan26xyz

Porzucenie pasji

przez na_leśnik 14 lip 2014, 11:27
pan26xyz, może warto by po prostu zacząć robić zdjęcia i umieszczać je na jakichś portalach typu digart, flickr czy plfoto? Ja tak zaczynałem po długiej "odstawce" aparatu i trochę mi to pomogło.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Porzucenie pasji

przez pan26xyz 14 lip 2014, 11:34
A mi jest ciężko bardzo bo nie ma pojęcia od czego zacząć. Mieszkam na wsi i tu nie ma ciekawych tematów, czegoś co by mnie zainspirowało.
pan26xyz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Porzucenie pasji

przez mangiferaindica 14 lip 2014, 11:51
A jest coś, co Cie inspiruje? W czym czujesz jakaś iskierkę? Poszukaj tego, przede wszystkim małe kroczki, nie rób moich błędów - nie wymagaj od siebie od razu w sekundę mistrzostwa.

Porzucenie pasji

przez na_leśnik 14 lip 2014, 11:55
A jest coś, co Cie inspiruje? W czym czujesz jakaś iskierkę? Poszukaj tego, przede wszystkim małe kroczki, nie rób moich błędów - nie wymagaj od siebie od razu w sekundę mistrzostwa.

Świnte słowa.
Może popróbuj na razie z makrofotografią, ewentualnie z krajobrazem? To są takie tematy że dobre zdjęcia można zrobić praktycznie wszędzie. I nauczyć się podstaw kompozycji.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Porzucenie pasji

przez pan26xyz 14 lip 2014, 13:27
Ale właśnie te krzaczki i robaczki jakoś mnie nie pociągają bo ile razy można robić to samo, ten sam kadr, tą samą roślinę.
pan26xyz

Porzucenie pasji

przez na_leśnik 14 lip 2014, 13:29
pan26xyz, to może określ najpierw co cię kręci w fotografii? Jakie tematy?

Porzucenie pasji

przez Ferdynand k 14 lip 2014, 13:30
jeśli masz ten nałóg i depresję
to twój układ dopaminergiczny może się rozregulował
stąd brak zainteresowania
Naczelny Użyszkodnik

Porzucenie pasji

przez monapayne 14 lip 2014, 13:31
No to zrob inny kadr, ściągnij fotoszopa [ żeby nie było, że namawiam do nielegalnego - większość ludzi ma używany, nawet moderatorzy na digarcie, ha, ha, ha ], pobaw się kolorami, zmień w ustawieniach kolory. Dużo kombinacji ustawień jest w lustrzankach, a taki aparat zapewne masz, skoro fotografia to Twoja pasja. Rozwijaj wyobraźnię, łam schematy i zasady w fotografii. Masz się tym bawić, a nie kopiować rzeczywistość.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Porzucenie pasji

przez pan26xyz 14 lip 2014, 14:08
Ferdynand k, Masz chyba rację.

robotnica, Tylko jest taki problem że ja chyba nie potrafię się tym bawić. Nawet określenie tematu jest dla mnie ciężkie.
pan26xyz

Porzucenie pasji

przez Cognac 14 lip 2014, 14:36
pan26xyz, może inna działka, ale mam to samo... Moją pasją było pisanie. Po ok. sześciu latach przerwy kompletnie nie wiem, jak wrócić... To jak nauka czegoś nowego :( Z chęcią również posłucham rad.
Ciężko "wziąć i zacząć", skoro głosiki w głowie mówią: "daj sobie spokój", "to na nic", "to bez sensu", "nigdy nie będziesz pisać, jak kiedyś".
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Porzucenie pasji

przez Kontrast 14 lip 2014, 14:47
Tez tak mam. Kiedyś uciekałem w pasje, kiedy miałem zły humor, aby wrócić do constans, teraz pasja mnie całkowicie nie interesuje. Ogólnie jest to dość dziwne, bo miałem czasami na jej punkcie straszna wkrętkę, mogłem nie jeść, nie pić, siedzieć godzinami, słuchać, czytać, cokolwiek było z nią związane, teraz absolutnie nic.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Porzucenie pasji

przez siostrawiatru 14 lip 2014, 16:05
Kiedyś czytałam książki po 2/3 w tygodniu. Malowałam i rysowałam czym się dało. W każdej wolnej chwili. Łaziłam z wykrywaczem i szukałam "łupów" W końcu najarałam się na fotografię. Kupiłam lustrzankę po czym rzuciłam ją w kont. Teraz nie robię zupełnie nic. Na nic nie mam siły ani chęci. Nie mogę się do niczego zmobilizować. Czuję się jak totalny przygłup bez żadnych zainteresowań. Od kiedy rzuciłam robotę jest jeszcze gorzej. Kotłuję się cały dzień bezsensownie na kanapie.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Porzucenie pasji

przez Cognac 14 lip 2014, 16:26
siostrawiatru napisał(a):Czuję się jak totalny przygłup bez żadnych zainteresowań.

Ja również. Nie pomaga mi też presja ze strony bliskiej osoby, jego naciskanie, bym wróciła do pasji. To straszne, bo widzę w tych oczach rozczarowanie moją osobą...
A ja mam strasznie dużą przekorę, im bardziej ktoś naciska, bym coś robiła, tym bardziej nie potrafię tego robić!
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

Sortuj wg