choroba hashimoto i depresja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez misiek_1 12 cze 2014, 07:59
są tu osoby,które maja te 2 przypadłości razem? po jakim czasie od brania hormonów Wasz stan psychiczny uległ poprawie?

przez Imipramina 12 cze 2014, 09:41
hej
jeśli jesteś w niedoczynności tarczycy i wyrównasz ją to na bank poczujesz się lepiej, może się nawet okazać, że to co było "depresją" okaże się niedoczynnością tarczycy
dopóki nie wyrównasz zaburzeń tarczycy ciężko mówić o tym, że masz depresję

przez misiek_1 12 cze 2014, 15:14
przez ponad 2 miesiące brałam najniższą dawkę hormonów 25 letrox teraz od kilku dni mam podniesioną do 37,5 teraz biore euthyrox. mam nadzieję że teraz coś się poprawi ale antydepresanty dalej biore na dzien aciprex no noc triticco 150mg bez tego nie ma mowy o zaśnieciu. hashimoto zrobiło ze mnie wraka człowieka,wykończyło mnie psychicznie,chociaż endokrynolog twierdzi,że wszystko się wyrówna.w ciągu 2 lat przytyłam 25kg:(mam dość.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 12 cze 2014, 15:36
misiek_1, współczuję. Zanim zdiagnozowano u mnie hashimoto brałam antydepresanty. W pewnym momencie przestały działać bo mnie to choróbsko ścięło. dopiero po roku brania euthyroxu oraz jego zwiekszania dawki tsh bylo w normie, ale zostal problem z prolaktyna ktora zbijalam lekami za 200 zl. W tej chwili zrę dalej euthyrox a problemy z glowa przerabiam na psychoterapii. Musisz byc cierpliwa/y
Dawniej Luktar

przez misiek_1 12 cze 2014, 15:53
Luctar bierzesz teraz jakieś antydepresanty? czy podczas tej choroby cierpiałaś na bezsenność?

przez Zupapomidorowa 12 cze 2014, 21:29
Nie biorę antydepresantów od roku. Lekarz pierwszego kontaktu postraszyła mnie, że problemy z tarczycą mogę mieć po ich braniu. Ale ja bym im nie ufała - lekarze w Radomiu mają złą opinię. Jednak postanowiłam, że nie chce być na lekach, że będę próbowała ratować się psychoterapią. Nie żałuję. Nie jest cudownie ale jest dużo lepiej. No i biorę Euthyrox.

Jak zachorowałam na niedoczynność tarczycy i hashimoto to ciągle spałam. Po prostu nie dawałam rady normalnie funkcjonować. Przesypiałam 16 godz dziennie, codziennie. Po Euthroxie jak ręką odjął - już po pierwszej tabletce :) Przez chorobę przytyłam 10 kg i do tej pory nie mogę zrzucić bo mam słabą motywację do ćwiczeń a stres często zajadam wysokokalorycznymi potrawami.
Dawniej Luktar

przez anak 17 kwi 2015, 13:54
Z pewnością w czasie leczenia choroby depresja minie, warto zrozumiec dokąłdnie jej dzialanie i przebieg, zrozumienie uspokoi i z pewnością też złagodzi niepokój wywołany depresja. tutaj jest fajny artykul o tej chorobie http://bonavita.pl/choroba-hashimoto-przyczyny-objawy-leczenie Także to nie koniec świata, hormony sie uabilizują i powróci uśmiech na twarzy :)

przez mmebovary 25 kwi 2015, 19:26
od dwóch lat leczę niedoczynność i hashimoto, od roku depresję...i stan psychiczny jest dokładnie taki, jak wyglądam. Raz świetnie, wszystko dobrze, chudnę, czuję się całkiem nieźle, żeby zaraz potem spadł nastrój i skoczyła waga...a to wszystko przy raczej niewielkich zmianach tsh...

przez jasaw 25 kwi 2015, 22:59
Ja też mam Hashimoto, ale do końca nie wiem, czy to ona wpędziła mnie w stan sprzed 5 lat, ponieważ mam też inne zaburzenia hormonalne. Ja biorę Euthyrox 88, ostatnio czuję się lepiej-ogólnie. Może to załuga wyrównania niedoczynności, a może coś innego? Nie wiem.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg