Skocz do zawartości
Nerwica.com

chwilowa depresja czy etap ChAD?


Tosiek741

Rekomendowane odpowiedzi

:D Witam. jeetem kobieta, 18 lat, ponad dwa lata temu stwierdzono u mnie nerwice, od 1.5 roku lecze sie u psychologa w mojej szkole (technikum) . jestem jednak chorobliwie niesmiala i po takim czasie nie potrafie wyznac pani psycholog, ze w wieku 13-14 lat maniakalnie cielam na kostkach i rekach. nie potrafie nawiazac dluzszego kontaktu z ludzmi. w wiekszych grupach tak sie denerwuje ze jestem doslownie cala mokra od potu i az mi slabo. mam tez straszna hustawke nastrojow, dzis popoludniu plakalam przez niewiadomo co, bylam sklonna nawet sie zabic, a po godzinie wszystko bylo dobrze. maniakalnie boje sie ludzi, tego, gdy ktos na mnie krzyczy, dostaje histerii nawet gdy ktos powie cos do mnie twardszym tonem. najbardziej jednak boje sie czyjegos dotyku, zwlaszcza gdy mam zablokowane lokcie. zaczynam wtedy krzyczec, rzucac sie, az sama sie boje. po dluzszej analizie mojego zachowania - psycholog naczyla mnie tego nawyku, dzieki temu czasami jedtem w stanie dzieki temu zrozumiec swoje uczucia i dojsc do tego czemu tak wlassciwie sie wsciekam - doszlam do tego, ze moglo to byc spowodowane tym, ze gdy bylam mlodsza, rodzice byli wobec mnie zbyt surowi i czesto nie sprostalam ich wymaganiom,zawsze gdy cos bylo nie tak, mama szarpala mnie za lokiec. mniej wiecej przez brak akceptacji zwlaszza od niej, zaczelam sie ciac.

niekiedy jest lepiej, na kilka tygodni odrywam sie od ponurych mysli o mojej przeszlosci, jednak zaczynaja sie wtedy moje problemy z kontaktami miedzyludzkimi opisane wyzej.

ostatnio jest jednak jeszcze gorzej. potrzafie cos sobie wymyslic w glowie, np przeprowadzic urojona klotnie z kolezanka, a potem byc na nia o to zla. cos w stylu: ''snilo mi sie ze mnie zdradziles, przepros'' :mrgreen:

 

i trraz wysnuwa mi sie pytanie: mam u siebie podejrzewac depresje z chwilowymi poprawami, czy moze ChAD?

 

prosze mi tez nie pisac postow typu idz. do psychologa/psychiatry. - ja to wiem, jestem juz umowiona, po prostu chce byc spokojniejsza co do swojego stanu, bo niepewnosc jeszcze bardziej mnie denerwuje co jak zwykle konczy sie placzem w moim przypadku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×