Śmierć bliskiej osoby

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Śmierć bliskiej osoby

przez mirror 05 kwi 2013, 00:11
Nie potrafię pogodzić się ze śmiercią bardzo bliskiej mi osoby. Tą osobą była moja babcia z którą mieszkałam całe życie która mnie wychowała i była dla mnie jak 2 matka.

Zmarła we wrześniu 2011r.

Po stwierdzeniu u niej nowotworu z przyczyn od nas niezależnych, chociaż starałam się z moją mamą do samego końca żeby tego uniknąć, musiałyśmy umieścić ją w hospicjum. Przebywała tam ok 6 mies. Podczas jej pobytu byłam u niej codziennie. Zrezygnowałam z wakacji, pracy po szkole, przyjaciół, chłopaka, żeby być jak najbliżej niej. Tylko tego jedynego dnia postanowiłam że przyjdę pare godzin później niż zazwyczaj. Chciałam po prostu odpocząć.

O te parę godzin za późno. Odebrałam telefon, że zmarła. A mnie w ten jedyny ostatni dzień nie było przy niej. Ten jeden dzień w którym mnie nie było.

Zawsze chciała i mówiła żebym ją odwiedzała na cmentarzu, gdy umrze. A ja nie potrafie, nie chce pogodzić się z jej śmiercią. MAm wyrzuty sumienia bo wiem że ona by chciała żebym ją tam właśnie odwiedzała.

Śmierć bliskiej osoby

przez Sophia S. 05 kwi 2013, 00:16
mirror, przeżyłam podobną sytuację, gdy byłam w gimnazjum, tyle że zmarł mój Dziadek, który był dla mnie jak ojciec. Też na raka. To wszystko było dla mnie o tyle ciężkie, bo byłam świadkiem czegoś, czego dziecko nie powinno widzieć. Od kilku lat walczę z lękami i wspomnieniem tamtej nocy. Też nie mogę pójść na Jego grób. To wymaga czasu, wsparcia bliskich, którego ja nigdy nie dostałam. I nie miej wyrzutów sumienia. Gdybyś chciała porozmawiać o tym, daj znać.
Sophia S.

Śmierć bliskiej osoby

przez Saraid 05 kwi 2013, 04:41
Przeżyłam śmierc mojego partnera,po ponad dwuletnim związku co mogę napisac?DLugo nie umialam sie z tym uporac nie obyło się bez pomocy psychoterapeuty.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg