Błagam o pomoc...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Błagam o pomoc...

przez Szymo19 02 wrz 2012, 13:53
Witam. Po raz kolejny opiszę przebieg mojej nerwicy i depresji chociaż wiem że nie wielu będzie w stanie mi pomóc. Leczę się od ponad pół roku farmakologicznie, zażywając Fluksoetin 20 mg na dzień oraz Deprexolet 10 mg na noc. Niedługo mam wizytę u psychiatry u którego rozpocząłem leczenie w celu odstawienia leków. Z tym, że leki pomagały przez pierwsze 2-3 miesiące... Teraz z każdym dniem jest coraz gorzej. Coraz bardziej świat staje się nierzeczywisty i oddalony, przestaje powoli się w tym wszystkim odnajdywać. Tracę siebie, sens i wszystko co kiedyś wydawało mi się stałe i niezmienne. Nasiliły się myśli samobójcze i tak myślę że to chyba jedyne słuszne rozwiązanie w mojej sytuacji. Lekarz kiedy mu to wszystko powiem zapewne po raz kolejny zdecyduje się na przedłużenie terapii tymi lekami. Nie zalecił nawet żadnej psychoterapii, powiedział, że leki pomogą na 100% ale niestety się mylił. Naprawdę nie wiem już co z sobą zrobić. Rzeczywistość wydaje się taka rozmazana, nie potrafię odczuwać przyjemności z niczego... Proszę o jakąkolwiek poradę...

Błagam o pomoc...

przez niosaca_radosc 02 wrz 2012, 13:58
Szymo19, a wiesz dlaczego lekarz nie zalecił psychoterapii?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Błagam o pomoc...

przez Szymo19 02 wrz 2012, 16:22
niestety nie poinformował mnie o tym w sposób dostatecznie jasny. Powiedział tylko, tu cytuje "są dwie formy leczenia, farmakologiczne albo psychoterapia z tym, że ta druga trwa dużo dłużej" koniec cytatu. Jego leki jednak nie odnoszą żadnych sukcesów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Błagam o pomoc...

przez Peter_HS 02 wrz 2012, 16:29
Dziwne, działały przez kilka miesięcy, a potem klapa - tak jak przebieg mojej depresji, tylko że bez leków - po wielkim smutku zrobiłem się normalny na ok. 2 miesiące, potem zacząłem doświadczać derealizację i anhedonię, tak jak ty. Te leki albo były placebo, albo - działały - ponieważ były one w pewnym sensie jak narkotyk (bo powodowały zmianę nastroju), jednak depresja zawsze musi przejść cały cykl, i to, co ty teraz doświadczasz jest czymś niekontrolowanym przez te specyficzne leki - więc może teraz jest czas na zmianę leków, bo to już kolejna faza ?

Błagam o pomoc...

przez Margerita32 02 wrz 2012, 16:29
Szymo19, zasięgnij porady innego lekarza

Błagam o pomoc...

przez Peter_HS 02 wrz 2012, 16:31
Pójdź do tego samego lekarza i powiedz co ci się stało, jak pójdziesz do innego lekarza, to on nie będzie za dobrze znał twojej historii, i twoja podróż będzie przedłużona. Ten lekarz nie może być taki zły.

-- 02 wrz 2012, 16:31 --

Pójdź do tego samego lekarza i powiedz co ci się stało, jak pójdziesz do innego lekarza, to on nie będzie za dobrze znał twojej historii, i twoja podróż będzie przedłużona. Ten lekarz nie może być taki zły.

-- 02 wrz 2012, 16:32 --

[quote="Peter_HS"]Pójdź do tego samego lekarza i powiedz co ci się stało, jak pójdziesz do innego lekarza, to on nie będzie za dobrze znał twojej historii, i twoja podróż będzie przedłużona. Ten lekarz nie może być taki zły.

[quote="Peter_HS"]Pójdź do tego samego lekarza i powiedz co ci się stało, jak pójdziesz do innego lekarza, to on nie będzie za dobrze znał twojej historii, i twoja podróż będzie przedłużona. Ten lekarz nie może być taki zły.

Sorry za chaos komp mi świruje

Błagam o pomoc...

przez sleepwalker 02 wrz 2012, 16:45
Moim zdaniem zmiana lekarza nie jest złym pomysłem, bo moi psychiatrzy się przenosili i w sumie miałam trzech różnych w czasie mojego leczenia (od stycznia). Tylko o jednym mogę powiedzieć, że był naprawdę dobry. Z tego co piszesz zmiana leków i psychoterapia (którą w takim przypadku lekarz powinien Ci zalecić nawet bardziej niż leczenie farmakologiczne) jest najlepszym wyjściem. Nie poddawaj się!
Saying all I know is I gotta get away from me.

Błagam o pomoc...

przez aneczka84 02 wrz 2012, 21:46
Szymo19, WITAM.MAM DO CIEBIE PYTANKO BO MAM ZAMIAR WYBRAC SIE DO SPECJALISTY TZN CHYBA PSYCHOLOGA BO NIE WIEM CZY DO PSYCHIATRY BO JESZCZE NIE WIEM DO KONCA JAKI MAM Z SOBA PROBLEM(TZN WIEM ALE NIE WIEM JAKI MI SPECJALISTA POMOZE :) ) .ALE DO RZECZY CHODZI MI O TO GDZIE SZUKAC TAKIEJ POMOCY CZY WYSTARCZY POJSC DO LEKARZA I ON DA NAMIARY,BO MAM JUZ SERDECZNIE DOSYC WSZYSTKIEGO I ZASTANAWIAM SIE CZY JA PRZYPADKIEM NIE POWINNAM BRAC JAKIS LEKOW.

Błagam o pomoc...

przez Candy14 02 wrz 2012, 21:58
"są dwie formy leczenia, farmakologiczne albo psychoterapia

NAajlepsze efekty daja obie te formy razem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Błagam o pomoc...

przez niosaca_radosc 02 wrz 2012, 22:00
Zgadzam się z Candy14. Połączenie obu form daje najlepsze efekty. Bo same leki nie naprawią np. błędów myśleniowych.
Moderator

Błagam o pomoc...

przez aneczka84 02 wrz 2012, 22:07
A MOZECIE MI POWIEDZIEC GDZIE MAM ZACZAC SZUKAC POMOCY CHODZI MI GLOWNIE O TO ZEBY NIE ISC PRYWATNIE BO NA CHWILE OBECNA NIE STAC MNIE NA PRYWATNYCH PSYCHOLOGOW

Błagam o pomoc...

przez niosaca_radosc 02 wrz 2012, 22:10
aneczka84, poszukaj Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście i tam zasięgnij porady.
Ps. Wyłącz CapsLock
Moderator

Błagam o pomoc...

przez AderBromm 02 wrz 2012, 22:20
aneczka84,W poradni dostęp do psychologa jest za darmo tylko termin może być dość odległy.

Błagam o pomoc...

przez Ferdynand k 02 wrz 2012, 22:22
Może większa dawka + psychoterapia+ jakiś dodatkowy lek co można mieszać.
Ale decyzja jest twoja i lekarza oczywiście.
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg