"Dobre rady"

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: "Dobre rady"

przez Marcinekk 24 gru 2009, 14:12
- bedzie dobrze.
- zycie jest piekne, jeszcze nie jadną spotkasz.
- kazdy to przezyl (ale ja nie jesem kazdy)
'Amerykański sen który się ziścił. Ale sny lubią zamieniać się w koszmary, gdy tylko odwrócisz wzrok.'

przez al_bundy123 25 gru 2009, 12:43
"jak z tego nie wyjdziesz to będzie mi Ciebie żal" i to powiedziała osoba z wyleczoną depresją jeśli to miała być mobilizacja to trochę wątpliwa :?
Pozdrawiam G
al_bundy123

przez Gringo 25 gru 2009, 12:54
"Żal mi ciebie" - tego zwrotu juz chyba od dawna nie mozna uznac za wyrazy wspolczucia, tylko pogardy.
Gringo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alienated 25 gru 2009, 13:13
No tak, weźmy jednak pod uwagę, że jak to już zostało powiedziane we wstępie tego rodzaju rady otrzymujemy od osób nie mających pojęcia o mechanizmach działania choroby, ani też nie posiadających żadnych własnych doświadczeń w tym względzie. Często w dobrej wierze serwują nam one podobne banały, bo przecież coś powiedzieć wypada. Jest to ich uproszczony sposób odniesienia się do sytuacji, której zrozumieć nie potrafią. Są sprawy, o których z większością ludzi nie ma sensu w ogóle dyskutować ponieważ jest to po prostu bezcelowe...
Z własnego poletka dorzucę przykład pewnej pani doktor -specjalizacja: psychiatria, która na będące efektem nerwicy zaburzenia krążenia zaproponowała mi... wkładanie rąk pod ciepłą wodę :shock: Dodam, że była to dla mnie wówczas jedna z na tyle intensywnych somatyzacji, że w zasadzie kompletnie uniemożliwiała normalne funkcjonowanie. No cóż, wypada pogratulować poczucia humoru albo... współczuć tak rażącego braku kompetencji...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez *Wiola* 25 gru 2009, 23:24
Niedawno, miałam napad paniki w miejscu publicznym, od osoby ,która niby wie , co mi jest usłyszałam "weź apap"
Moderator

przez madame butterfly 25 gru 2009, 23:31
-Ty masz chyba za duzo czasu na myslenie i Ci glupoty do głowy przychodzą- to o moich natretnych myslach
madame butterfly

przez Donkey 26 gru 2009, 14:44
,, Wez apap'' - rada roku! Alem się uśmiałam!

przez beatrix 26 gru 2009, 16:12
ja najczęściej słyszę 'idź się utop'
szczerze mówiąc, takie 'dobre rady' nie robią na mnie wrażenia już od dawna
beatrix

Sortuj wg