Problem z żoną - czy to depresja czy nerwica?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problem z żoną - czy to depresja czy nerwica?

przez dawidp 15 lis 2009, 12:06
Witam. W ostatnich 2 dnich moja żona miała objawy: płakała praktycznie z błachych powodów (płacz do tego stopnia że było słychać ze nie potrafi nawet powietrza nabrać do płuc- praktycznie się dusiła, byłą skulona, odcięta od innych, kiwała tylko główą). Dwa dni później miała podobną rzecz tylko tym razem jak zasnęła w łóżku to się zsikała podczas snu, próbując ją obudzić rozmawiało się z nią jak by była po jakiś środkach psychotropowych, narkotykach.

Jak ją ukierunkować do psychologa aby chciała tam iść??? Aktualnie ona uparcie twierdzi że jest w pełni zdrowa i nie potrzebuje psychologa - wręcz mówi ze to ja potrzebuje - zaproponowałem że pójdę nawet z nią - nie chce się zgodzić

Re: Problem z żoną - czy to depresja czy nerwica?

przez linka 15 lis 2009, 12:42
dawidp, 2 dni? Wiesz po 2 dniach to ani nerwicy ani depresji nie zdiagnozujesz....ja bym raczej jej podpytała co się dzieje...poza tym, skoro to twoja małżonka - to chyba wiesz co się dzieje w jej życiu, ostatnio miała jakieś problemy, stresy, dziwne sytuacje?

Jak takie sytuacje będą się powtarzać to zalecałabym najpierw wizytę u psychiatry.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dawidp 15 lis 2009, 12:55
problem w tym iż cokolwiek sie jej powie nie po jej mysli to od razu placz :|, nawet niechce zemna o tym gadać mowi mi że powinienem wiedzieć o co chodzi a jak nie wiem to się mam domyśleć - tyle słysze od niej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 15 lis 2009, 13:03
dawidp, słuchaj w takim razie to nie koniecznie żadna depresja czy nerwica.....coś się stało....nie wiem, domyśl się, popytaj jej mamę, koleżnakę, nie zachowywała się dziwnie? Może ma problemy ze zdrowiem? Ciąża?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg