Jak przejsc przez ciąze z depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak przejsc przez ciąze z depresja?

przez dziubasek 05 sie 2008, 20:24
Witam, choruje 2 lata jestem w 3 m-cu ciazy nmie biore lekow
czuje sie strasznie momentami jestem agresywna
potrafie wyzywac mesza:( wpadam w szal albo placze jak opętana
denerwuja mnie ludzie na ulicy,w sklepie nawet znajomi:(
jestem straszna
ostatnio maz powiedzial kilka slow za duzo"...to poco nam dziecko..."
wyrwane z kontekstu
dostalam ataku aresji, uderzylam sie w zoladek i nie chcacy w podbrzusze
naszczescie jest wszystko ok bo nie boli mnie brzuch ani nie krwawie choc ide na nwizyte gin dla pewnosci
mam ochote sie ukarac za to co zrobilam w szale choc wiem,ze nie moge
jak odpokutowac?
nie wiem jak sobie radzic
poprostu mam czasem ochote zniknac z tego swiata :(
Teraz liczysz sie tylko Ty...

Re: Jak przejsc przez ciąze z depresja?

przez dziubasek 05 sie 2008, 20:25
przepraszam za literowki
"mesza" -męża itp.

przez ewaryst7 06 sie 2008, 06:53
dziubasek, masz poważny problem...czy ginekolog wie , w jakim jesteś stanie?Ja ze swej strony , mogę ci powiedzieć , że też miałm depresje w ciązy , ale cale szczęscie bez agresji.Ni i minęla w 4 miesiącu ciązy....Mamy 21 wiek , i nie wierzę , że nie można ci pomóc.Może psychoterapia? Szukaj pomocy...bo niebawem będziesz mamą .A to poważna sprawa.Pisz w razie dola. Trzymam za ciebie kciuki.pa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dziubasek 06 sie 2008, 19:46
Ewaryst dziekuje za slowa otuchy
teraz atakli placzu albo depresji zdazaja sie zadko staram sie wyciszyc a jak sie zdenerwuje to wychodze zeby troche emocje sie uspokoily...

wiem jedno,ze nie zrobie juz nic co mialo by zaszkodzic dzidziusiowi
!!!
zreszta ciezko mi bo wymiotuje i mnie mdli i wiekszosc czasu leze,mam dosc ale wiem,ze to minie i ta mysl mnie podnosi na duchu...

a tobie jak sie udalo przejsc przez to?

przez ewaryst7 07 sie 2008, 06:49
dziubasek, witaj.Było ciężko.Ale ,myśl ,że urodz dziecko ,bardzo mnie mobilizowała.W 4 miesiącu minęlo i było już tylko lepiej.Wymioty też ustąpią.To Twoje pierwsze dziecko?

przez dziubasek 07 sie 2008, 19:58
tak to moje 1 dziecko i chyba ostatnie bo strasznie mnie wyczerpala ta ciaza psychocznie i fizycznie :(
najgorsze te wymioty pomimo,ze biore czopki p/wymiotne a i tak meczy mnie z rana :( nie moge sie doczekac dnia kiedy to przejdzie...
dzis jestem jakas spokojniejsza tyle,ze w nocy zle mi sie spi jakos tak brzuszek sie prezy i jak bym go chciala wessac do srodka :shock: a moze to jakies senne wyobrazenie :?
ale ogolnie chyba ok
maz ma od jutra urlop
zapewne bedzie mi dzialal na nerwy ale teraz moje przykre objawy zwalam na niego a niech tez sie poczuwa :P

przez ewaryst7 08 sie 2008, 05:48
dziubasek, cześć.napinanie się brzucha wciąży , jest oznaką ,że musisz o tym powiedzieć lekarzowi.Lekarze nazywają to tochę śmiesznie "stawianiem się macicy" .Więc leć do lekarza.Jestem pewna , że da ci lekarstwa .A wymioty , potrafią dokuczyć.Pewnie nie masz apetytu?

przez dziubasek 10 sie 2008, 20:33
Ewaryst mam apetyt i zaczelam brac czopki tak jak lekarz kaze 2 razy dziennie i powiem,ze jest poprawa!
jutro nawet wyjezdzam na tydzien na domek ze znajomymi:)
wlasnie nie mam kiedy powiedziec lekarzowi o tym napinaniu sie bo jutro wyjezdzam popoludniu:( ale to chyba nic zlego co?

przez ewaryst7 11 sie 2008, 15:24
dziubasek, witaj :) Powiedziałas lekarzowi o napinaniu się brzucha? I jak się wogóle czujesz?

przez cassis 13 sie 2008, 22:08
a moim zdaniem powinnaś poważnie porozmawiać ze swoim ginem lub z psychiatrą
w twoim stanie i w tym wieku ciąży niewykluczone że powinnas dostać leki antydepresyjne
wbrew obiegowej opinii wiele z nich mozna zażywać w ciąży
uczetniczę w innym forum, gdzie wiele jest takich matek, które oczywiście urodziły zdrowe dzieci
są tez opracowania mówiące że o wiele bardziej niebezpieczna dla płodu jest depresją lub ciężka nerwica matki niż leki
piszę to również z autopsji gdyż też przechodziłam depresję w ciąży, na szczęście leczoną
dziś mam tryskającą zdrowiem i radością 6-latkę :)

przez ewa88 13 sie 2008, 22:20
Witam ja mam problem gdyz byłam w ciązy rok temu i poroniłam no i własnie do teraz nie mogę przyjsc do siebie a w ciąży nie wolno brać leków a bardzo bym chciała miec bobaska lekarz powiedział ze to najlepsze rozwiązanie mojej nerwicy no ale co z lekami prosze pomózcie

przez cassis 13 sie 2008, 22:22
jeżeli trzeba to MOŻNA brać leki
tylko trzeba znaleźć rozsądnego lekarza
albo męczyć się z takimi rozterkami jakie właśnie masz

przez dziubasek 16 sie 2008, 20:45
hej wrocilam z wakacji
samopoczucie nadal takie sobie, w dzien mnie mdli a nawet wymiotuje :(
jesli chodzi o depresje narazie nie mialam zadnych kryzysowych sytuacji, zaspecjalnie sie nie denerwuje ani nie wpadqm w zlosc/gniew/lament
choc to moze sie przeciez zmienic
wiem ,ze mozna brac leki po I trym. ale jesli nadal sie bede dobrze czula psychicznie to mysle,ze nie beda koniecznme no chyba ,ze mi cos odwali :(

najciezsze do zniesienia sa mdlosci i wymioty i to mi teraz ciazy na psychice bo czasem mam ochote sie polozyc na ziemi i plakac z bezradnosci zadajac pytanie "dlaczego mnie to skopotyka i kiedy sie to skonczy"

druga sprawa,ze te mdlosci moga byc tez na tle nerwowym bo jak zaczelam chorowac to najpierw lezalam 2 tyg w domu z potwornymi mdlosciami, nie jadlam prawie nie spalam i bylam w szpitalu na podejzeniu wylewu wew. okazalo sie,ze na tle nerwowym i wzielam leki-mdlosci zniknely jak reka odjal...

jak myslicie czy to tez od tego :?:

---- EDIT ----

czy jest tu jeszcze jakas przyszla mama z depresja?
zaczelam brac Relanium 2mg i troche sie lepiej czuej, juz tak nie płacze i sie nie denerwuje :lol:

---- EDIT ----

Są tu przyszle mamy z depresja? jak sobie radzicie?
Ja przeszlam na Relanium 2mg i jakos sobie radze, juz sie nie zalewam łzami i nie denerwuje ciągle raczej stałam sie spokojniejsza :D

Sortuj wg