ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez ladywind 22 cze 2016, 10:21
Kolejne teorie spiskowe. Masz cos na poparcie swoich tez? W przeciwnym wypadku zaczne zglaszac Twoje posty jako posty osoby bez lekow neuroleptycznych, ot co.

Musisz zmienic lekarza psychiatre.

Na jakiej podstawie sadzisz, ze klon przynosi u mnie wiecej szkod niz pozytku?

Na takiej że ci ryje mozg, albo pozostałosci po mózgu :lol:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ricah 22 cze 2016, 10:41
ladywind napisał(a):Musisz zmienic lekarza psychiatre.

Zdajesz sobie sprawe, ze nie stoisz przed lustrem/nie mowisz sama do siebie? Przy objawach psychotycznych chyba nie ma az takich problemow z odroznianiem rzeczywistosci.

ladywind napisał(a):Na takiej że ci ryje mozg, albo pozostałosci po mózgu :lol:

Jak zwykle, poparte solidna argumentacja. Dziekuje za te wspaniale upomnienie i uratowanie mojego zdrowia! (to byl sarkazm, przypominam ze wzgledu na poziom Twojej inteligencji)
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez grash00per 22 cze 2016, 13:09
A ja to o weganizmie powiem krótko.

Mam takiego ziomeczka który w życiu nie jadł mięsa ( no raz mu wkroiliśmy kawałek konserwy do kanapki ale wypluł). Niby mięsa nie je ale zupke chińską złoty kurczak albo czipsy bekonowe to z miłą chęcią obali. Ale zmierzając do tego co chciałem powiedzieć w tym temacie.
Ziomeczek regularnie co kilka miesięcy musi chodzić na badania krwi (żelazo i jakieś takie inne). Raz na jakiś czas wychodzi mu że ma niedobory. I te niedobory wynikają z diety. Zaraz ktoś napisze że ma ukrytą chorobę albo coś. Tak nie jest. Po prostu co jakiś czas musi sie suplementować bo warzywka i inna trawa jest ok jednak człowiek anatomicznie skonstruowany jest na mięsojada i potrzeba wiele pokoleń wegan żeby to zmienić. Niejedzenie mięsa jest nienaturalne. Tak samo jak nienaturalne jest pozostawanie w pozycji klęczącej przez kilka godzin. I jedno i drugie ludzie robią dla idei - szacun. Nic do tego nie mam. Trzeba w coś wierzyć w życiu bo marne to życie bez wiary, czy to w misje ratowania zwierząt od rzezi, czy w Boga. Albo w jedno i drugie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 22 cze 2016, 16:39
Jak zwykle, poparte solidna argumentacja. Dziekuje za te wspaniale upomnienie i uratowanie mojego zdrowia! (to byl sarkazm, przypominam ze wzgledu na poziom Twojej inteligencji)
wystarczy popatrzec jak sie "rzucasz" w każdym moim poscie a nie wytężysz swoich szarych komorek aby dowiedziec sie czegos wiecej czy to o weganizmie/wegetarianizmie czy o okrucieństwie w hodowlach.

Napiszę ci poraz ostatni dla mnie jestes nic nie wartym przychlastem, dla ktorego szkoda moich palców i klawiatury :papa:

.

przez ladywind 22 cze 2016, 16:50
:lol:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Ricah 22 cze 2016, 17:00
Po co jest ten w ogole temat? Nie probujesz pokazac jakie zlo czynia ludzie jedzacy normalnie. Snujesz jakies historie opowiadajac na prawo i lewo jak to zwierzeta maja sie zle, ale poproszona o dowody zaczynasz obrazac. Bedziesz tak dyskutowac z kazdym, kto probuje sie czegos dowiedziec o tym? Zamienilas ten temat w obrazanie ludzi gdy prosza Cie o dowody Twoich wydumanych tez.

Zalozylas chyba temat po to, by zachecic ludzi do tego, by odeszli od jedzenia miesa, bo powoduje to smierc zwierzat. Nie pokazujesz ani cierpienia zwierzat ani rownowaznosci diety weganskiej wzgledem normalnej. Nie pokazujesz, ze bedac weganem mozna byc normalnym. Swoim zachowaniem pokazujesz, ze bedac weganem jest sie... no tym, kogo reprezentujesz, epitet kazdy znajdzie.

Najlepiej by bylo gdyby moderatorzy usuneli ten temat i pozwolili zalozyc go jakiejs osobie kompetentnej, ktora jest weganinem i potrafi przedstawic problem po ludzku.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez ladywind 22 cze 2016, 17:09
Zalozylas chyba temat po to, by zachecic ludzi do tego, by odeszli od jedzenia miesa, bo powoduje to smierc zwierzat. Nie pokazujesz ani cierpienia zwierzat ani rownowaznosci diety weganskiej wzgledem normalnej. Nie pokazujesz, ze bedac weganem mozna byc normalnym. Swoim zachowaniem pokazujesz, ze bedac weganem jest sie... no tym, kogo reprezentujesz, epitet kazdy znajdzie.

Próbuje ale pewien karaluch skutecznie mi to utrudnia próbujac "zakrzyczec" każdy informacje jaką tutaj podaje.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ricah 22 cze 2016, 17:18
Do tej pory nie podalas ani jednej informacji popartej dowodami. Do tej pory, to sa jedynie przemyslenia schizofrenika ze zle dobranymi lekami.

#
A to juz 8ma strona tematu!
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Psychopharm 22 cze 2016, 21:44
Ricah odpierdziel się już od Ladywind, ciągle ją atakujesz a w twoich postach aż bije od wyrachowania i obojętności której u chorujących z forum bym się nie spodziewał. Atakujesz Ladywind która swoim postem chciała zachęcić do przejścia na wege i nikogo nie chciała tym atakować. Zaskoczę cię ale sam jestem wegetarianinem i umiem zbilansować dobrze dietę, wystarczy trochę chęci. Porównywanie zwierząt do roślin jest absurdem. A chorzy ludzie leki brać muszą (tak jak Ladywind) a ty nie musisz mieć idealnej rzeźby ciała by przeżyć - wynika to tylko z twojego próżniactwa i chęci szpanu. Czytam trochę i uważam, że człowiek nie jest mięsożerny, najbliżej mu do trawienia pokarmu podobnego do tego jaki zjadają ssaki naczelne. A jak ktoś mówi, że z roślin nie ma siły to niech popatrzy na goryla którego pokarm jest całkowicie wegański.

Jeszcze raz: odwal się od niej i nie zanudzaj swoimi wywodami w jej wątku.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Ricah 23 cze 2016, 09:19
Psychopharm, serio do mnie sie dopierdzielasz i uwazasz, ze to ja jestem problemem? Probujesz pokazac, ze majac odmienne zdanie i probujac dyskutowac na te temat, absolutnie nie powinno sie tego robic, bo od razu jest to przypierdalanie sie, wyzywanie i w ogole. Milion razy prosilem ladywind o poparcie swoich tez w jakimkolwiek zrodle, ale na to zawsze odpowiadala wyzywka. Dowody? Prosze bardzo, po kolei:

Wybaczcie za przydlugiego posta, ale najwidoczniej nieodpowiednia dieta uderza juz niektorym ludziom do glowy, a nie lubie pozostawac goloslownym:
----------------------------
Moja proba:
Ricah napisał(a):
ladywind napisał(a):Dlatego, że rosliny nie cierpią jak zwierzeta czy człowiek. Z prostej przyczyny nie maja układu nerwowego i nie posiadaja emocji.

Skad to wiesz? Byly przeprowadzane jakies badania? Rosliny rowniez reaguja na bodzce, co moze swiadczyc o istnieniu jakiegos prymitywnego ukladu nerwowego czy o receptorach. A istnienie receptorow moze swiadczyc rowniez o istnieniu nocyceptorow. Skad wiesz, ze emocje nie zaleza od swiadomosci, a ukladu nerwowego? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Jej odpowiedz:
ladywind napisał(a):Serio jestes az taki tepy, myslac że zwierzeta nie maja emocji, układu nerwoego czy swiadomosci? Poczytaj sobie o tescie lustra , uruchom te szare komórki, bo jak widze ten moklo mocno po nich jedzie.

Skręsla mnie z dalszej dyskusji? Idz czlowieku z mojego tematu, bo dla mnie dyskusja z tobą nie ma najmniejszego tutaj sensu.

-----
Na moje stwierdzenie, ze gdy brakuje komus argumentow, to od razu rzuca miesem (czyzby probowala potwierdzic wlasnie moja teze?):

ladywind napisał(a):Gratuluje ci zaściankowego myslenia, które nie moze wybic sie poza ramy głebszego pojmowania świata :papa:

--------
Zas przy nastepnej probie dyskusji na temat weganizmu, prosby o dolaczenie jakichs dowodow, nazwalem ja przy okazji hipokrytka. Uzywanie lekow, ktore badalo sie na zwierzetach przez ludzi, ktorzy sa weganami jest sprzeczne z wyznawanym (weganizm sie wyznaje? nie wiem, poprawcie mnie) weganizmem, zatem nazwalem po prostu rzecz po imieniu. Rownie dobrze osobe z Alzheimer'em moglbys obrazic nazywajac ja, ze ma chorobe Alzheimer'a.

Za to jej odpowiedz, to juz nazwanie mnie ignorantem, na podstawie czego nie wiem wysunela taki wniosek (gdybym byl, to chyba bym nie probowal czegos sie dowiedziec na temat weganizmu?).
ladywind napisał(a):Ale jestem hipokrytką :) Zas ty jestes ingnorantem i czepiles sie mnie jak rzep psiego ogona nie prpbujac zgłebic tematu, tylko rzucac fałszywymi wnioskami, że:
- zwierzeta działaja tylko instyntownie
- nie maja emocji
- tylko czlowiek ma uczucia

No i oczywiscie przy rzuceniu kilku artykulami (z mojej strony), w ktorych jest mowione (i maja potwierdzenie w badaniach naukowych, zatem to nie artykulik z onetu), ze rosliny rowniez maja uklad nerwowy czy czuja, pani ladywind nie poczula sie w ogole odpowiedziec na to. Oczywiscie na upomnienie, by sie odniosla do nich, olala rowniez to.

---------
Potem faktycznie, trafila sie cyniczna docinka z mojej strony, bo myslalem, ze moze to zacheci ladywind do pokazania jakichs dowodow:

Ricah napisał(a):
ladywind napisał(a):No własnie mozesz sie jedynie domyslac, bo nie byles nie widziales ich emocji kiedy sa zabijane .

No dokladnie. Bo wciaz nie przytoczylas zadnego dowodu na to. Probujesz tworzyc nowa religie czy cos? Bo poki co idzie Ci calkiem niezle.

Ale to i tak atak na argumenty, nie ad personam.
--------
ladywind napisał(a):Roslin nie poruszam z prostego wzgledu, one nie maja emocji układu nerwowego oczów, płuc itp.

Twierdzi tak dalej, pomimo dowodow, ktore jej wskazalem. Na argumenty braku oczu, pluc itd. tez odpowiedzialem, ale ladywind nie raczyla odpowiedziec.

Po czym obiecala:
ladywind napisał(a):Podam ci linki pewnie, że tak, po to załozylam ten temat aby ludzie poznali i wybrali weganizm. Pozwolisz, że podlinkuje jutro, bo zaraz jade nad jezioro ?

Ale slowa nie dotrzymala.

No dobra, przedstawila jeszcze jeden link, w ktorym glownie opowiada sie z osoby weganizmu, ktory popiera zoofilie i uwaza aborcje (jakakolwiek), za dobra rzecz. W dodatku jest wegetarianinem, ktory tylko udaje, ze chce czynic dobro (tak, przy okazji pije do Twojego wegetarianizmu, ludzie wegetarianie to idioci, ktorzy ograniczaja mieso, ale nie patrza na to, ze zwierzeta i tak cierpia, jakos im to umyka, takie osoby wcale nie sa lepsze od ludzi jedzacych mieso i zyjacych normalnie, przy weganizmie mozna przynajmniej powiedziec, ze zwracaja uwage na caly problem, bo to tak, jakby uwazac sie za katolika i przestrzegac 1,3 i 7 przekazania, a pozostalych jak Ci sie chce <takie porownanie juz dawalem w prywatnej wiadomosci ladywind>. To tak nie dziala).
Ale oczywiscie, jak to ladywind ma w zwyczaju, na moje skomentowanie artykulu odpowiedziala milionem argumentow popartych badaniami i logicznym rozumowaniem. Mam nadzieje, ze chociaz Ty jestes na tyle inteligentna persona, ze domyslisz sie, iz to sarkazm. (na pewno ladywind sie sprzyda)

--------
Nastepnie ladywind przytoczyla linki do argumentow (ktorych nie zauwazylem, a wyraznie prosilem o pw, bo moge przeoczyc!)

ladywind napisał(a):tu...o...teście lustra, czyli rozpoznawaniu własnego odbicia:

http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyk ... i-zwierzat
http://www.eduscience.pl/artyku%C5%82y/ ... est-lustra

Z tym, ze te dwa nie dzialaja.

Do pozostalych bym sie odniosl, ale juz po czasie (chyba, ze zainteresowana tego chce), a i tak nie uslysze dalszej dyskusji z jej strony, wiec na daremno bede sie produkowal.

----------------
Zadalem pytanie, czy czasem z jajek nie wykluwaja sie kurczaczki. Pytanie nie wydaje mi sie glupsze anizeli kazde inne, moglem byc po prostu niedoinformowany, ale ladywind oczywiscie zamiast odpowiedziec na pytanie:

ladywind napisał(a):
Ricah napisał(a):Michellea, czy z jaj czasem nie wykluwaja sie kurczaczki?

I kto tutaj jest pół inteligentne? Dziewczyna zadała pytanie dlaczego nie jedzą jajek a ten, że z jajek kury. Porażka z twoim myśleniem. :lol:

Ktoś ostatnio napisał że twoje wnętrze musi być tak samo obrzydliwe jak twój avatar. Przyznaje tEj osobie rację że tak trafnie cię rozpracowala. :great:

------------

Ricah napisał(a):Denerwuje mnie to juz, wiec raz jeszcze upomne. Zwracajac sie do kogos osobiscie slowa typu "Ty"; "Ciebie" piszemy z wielkich liter. To podstawa szacunku dla drugiej osoby oraz polskiej ortografii, nie kalecz mych oczu, prosze.
Zas co do mojego wnetrza, to smieszy mnie to. To, ze myslisz, ze zdanie takiej mrowki jak Ty naprawde mnie (lub kogokolwiek rusza).

Faktycznie, nazwalem ja metaforycznie mrowka (potocznie - nic dla mnie nie znaczy).
Ale na moja prosbe o stosowanie poprawnej polszczyzny:

ladywind napisał(a):Wybacz ale do przychlastow jak ty nie zwracam się w ten sposób bo dla mnie tacy są warci mniej niż zero oooo mniej niż zero oooo :arrow:

Po czym wkleila jakich obrazek myslac, ze bedzie smieszna.

-----
Wychodzac z pytaniem o sens istnienia tematu, w ktorym autor probuje zniechecic tylko do osob bedacych weganami, dostalem odpowiedz:

ladywind napisał(a):

Próbuje ale pewien karaluch skutecznie mi to utrudnia próbujac "zakrzyczec" każdy informacje jaką tutaj podaje.

----

Wszystkie docinki na pw juz pomine, bo tego byloby za duzo. I to ja atakuje ja poprzez probe normalnej dyskusji? Wybacz, ale chyba Twoja dieta rzuca Ci sie na glowe.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez ladywind 25 cze 2016, 12:05
Tak cierpią zwierzeta w rzeźniach, żeby nie było że tworze jakies teorie spiskowe itp. Nie ukrywam, że jestem zniesmaczona u pewnych osob brakiem wspołczucia dla cierpienia tych słabszych, którzy nie potrafia sie obornic. Ale jak to w życiu są ludzie dobrzy i źli.

https://secure.animalsaustralia.org/tv/ ... a_s=e-mail
https://www.youtube.com/watch?v=2w7TCmJUD7g
https://www.youtube.com/watch?v=yqWTd-ViYb0

Testy na małpach:

http://www.peta.org/blog/florida-county ... rcussions/
http://www.peta.org/blog/proof-positive ... s-animals/
Testy na psach:

http://www.peta.org/blog/new-simulator- ... surgeries/

przez ladywind 25 cze 2016, 12:39

przez ladywind 25 cze 2016, 12:41

przez ladywind 25 cze 2016, 12:47
I to jak życie w hodowlach wygląda naprawdę, co by ktos mi nie zarzucał, że wszystko odbywa sie humanitarnie ;)

Nie polecam ludziom wrażliwym:

https://www.youtube.com/watch?v=M1vC8TfDX9Y

Sortuj wg