Do moderatora Dark Angel i w pewnej mierze do forumowiczow.

Hasiok.

przez DarkAngel 30 lis 2006, 17:25
Powiem tak, przejrzałem trochę stron internetowych na temat MIPT...Znalazłem bardzo ciekwą stronke, gdzie było opisane działanie tego specyfiku, przytocze mały fragment...

MIPT to zdecydowanie związek o wielkim potencjale, gdyby nie jego niestabilność z pewnością stałby się bardzo popularny. Dzięki jego działaniu można się idealnie wczuć w to, co się aktualnie robi. Wydaję mi się, że nadaje się nawet na imprezy. Jego efekty mogę porównać do mikstury MDMA i grzybów. 12,5mg to jednak mało, ale dawka odpowiednia na pierwszy raz. Od dawna się tak dobrze nie bawiłem. A może to dlatego, że dawno nie jeździłem na rowerze...

A co do Dr. Aleksandra Shulgina - swiatowego autorytetu to jakos osoba tego Pana nie przekonuje mnie i nie chciałbym być królikiem doświadczalnym w jego eksperymentach....W koncu wszystkie narkotyki i inne podejrzane substancje w bliższym lub dalszym stopniu pochodza od światowej sławy autorytetów.....Stwożone aby poprawic komfort zycia, prowadziły do zguby....
Myslę że zamiast faszerowac się specyfikami niewiadomego pochcodzenia, trzeba popracowac nad sobą.......ot cała recepta na wyleczenie....
Obrazek
ExModerator

przez Jacekk 30 lis 2006, 17:39
Radze nie czytac opisow przypadkowych osob, tylko ludzi ktorzy rzeczywiscie sie na tym znaja, np. Dr. Shulgina (http://www.erowid.org/library/books_onl ... al47.shtml). Alexander Shulgin razem ze swoja zona zsyntezowal i osobiscie na sobie przetestowal 55 tryptamin i 179 fenyloetyloamin. Teraz ma 81 lat i jest w doskonalej kondycji fizycznej i psychicznej. Jak widac substancje psychoaktywne o farmakologicznej czystosci, przyjmowane w odpowiednich dawkach i w odpowiednich odstepach czasowych nie sa szkodliwe, badz ich szkodliwosc jest znikoma. Chyba, ze doktor Shulgin jest jakims superczlowiekiem, tego nie wiem.

A co co strony na ktorej znalazles ten opis (www.hyperreal.info/neuro_groove) to w ogole nie jest ciekawa, bardzo wiele podawanych tam informacji jest nieprawdziwych. Tradycyjnie pozdrawiam!
"Nie istnieje nic oprócz atomów i pustej przestrzeni, reszta jest opinią"

przez didado1 30 lis 2006, 18:36
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 16:24 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez meskalina 30 lis 2006, 19:05
No nie :D niewatpliwie substancje psychoaktywne istnieja, natomiast co do duchow to wielce watpliwa sprawa :).

Jacek - jedna uwaga, nie mozesz przyjmowac za prawde i potwierdzenia skutecznosci dzialania tego specyfiku na podstawie doswiadczen przeprowadzonych na 2 osobach. Do tego potrzebne sa wieloletnie badania. Wydajemi sie , ze gdyby w tej substancji pokladano nadzieje na jej skutecznosc (w leczeniu chorob ukladu nerwowego przy uniknieciu skutkow ubocznych) to prowadzone bylyby testy. Nie wiem byc moze sa, jeszcze nie wnikalam w link ktory podales. Jedno jest pewne - nie nalezy nikogo namawiac do probowania nielegalnych substancji tak jak zreszta i legalnych lekow jezeli nie sa to ziola albo witaminy :)

Didado juz nie czepiaj sie mojego slownictwa... z pewnoscia Panna tez swieta nie jest,bo przeciez nikt z nas nie jest :)
Nie naduzywam wulgarnych slow, natomiast uwazam ze czasami sa przydatne do wyrazania emocji.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez DarkAngel 30 lis 2006, 19:12
Jacek, zapytam sie inaczej....
Czy ufasz temu doktorkowi na tyle, aby móc powiedzieć ze 100% pewnościa że ów specyfik jest bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje zadnych skutków ubocznych....że nie uzalezna.....że w przyszłosci nie bedziesz odczuwał skutków brania MIPT?
Bo jak dla mnie bajka o tym "narkotyku" jest grubymi nićmi szyta i jak zauwazyły Dido i Meskalina dlaczego ten "super lek" nie został jeszcze wprowadzony do aptek na całym świecie i nie jest stosowany w leczeniu nerwic i czy prowadzone sa jakiekolwiek testy aby tak sie stało?....
Obrazek
ExModerator

przez didado1 30 lis 2006, 20:42
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 16:22 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

przez meskalina 30 lis 2006, 21:39
tylko cytujac :D
nie biore niczego Didado do siebie, a juz na pewno niczego z netu :lol:
slowa to tylko, slowa
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez Jacekk 01 gru 2006, 13:40
Do didado1:
Niestety tak wcale by nie bylo, nie wiem czy wiesz, ale w niektorych krajach bardzo skutecznie ogranicza sie objawy choroby Parkinsona podawaniem MDMA (extasy), niestety takich krajow jest niewiele, bo w wiekszosci panstw europejskich i nie tylko polityka dotyczaca narkotykow jest bardzo restrykcyjna, rowniez same wladze boja sie reakcji spoleczenstwa ktore ma juz wyksztalcony, gleboko zakorzeniony poglad na narkotyki, bardzo niezdrowy poglad... Bardzo mi przykro, ze przyrownujesz moj watek do tego zalozonego przez pania Wande... co inteligentniejsi zauwaza, ze jest to nieco krzywdzace. Ja nie komentuje poziomu Waszych wypowiedzi...

Meskalina - nie wiem czy zauwazylas, ale w mojej wypowiedzi nie posunalem sie do generalizacji. Wspomnialem jedynie, ze mi ta substancja pomogla. Takze nikogo nie namawialem do brania jakichkolwiek zwiazkow psychoaktywnych (a moze tak? przytocz...). Jesli chodzi o lecznicze wlasciwosci owej tryptaminy to nie jestem w stanie Ci powiedziec czy sa prowadzone jakies badania na jej temat, nie posiadam takiej wiedzy. Natomiast moge Ci powiedziec, ze wiele substancji ktore sa uzywane teraz jako leki przez wiele dziesiatkow lat bylo po prostu substancjami uprzyjemniajacymi zabawe - narkotykami. Rzecz sie tyczy np. MDMA, tetrahydrocannabinolu etc.

Dark Angel - odpowiedz na pytanie czemu ten, jak to nazywasz "super lek" nie zostal wprowadzony do aptek masz powyzej... Czy sa prowadzone testy nie wiem, niewykluczone. Doktor Aleksander Shulgin jest dla calego swiata autorytetem w dziedzinie farmacji wiec z cala pewnoscia moge Ci odpowiedziec, ze... nie, nie jestem tego pewnien, ale wierze w informacje uzyskane od doktora, ktory potwierdza, ze nie znalazl zadnego negatywnego wplywu tej substancji na organizm czlowieka, nawet tych dlugofalowych (zwiazek ten zostal odkryty juz ponad 30 lat temu). A grubymi nicmi sa z pewnoscia szyte kozaki. Pozdrawiam!

przez didado1 01 gru 2006, 13:46
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 16:20 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez Jacekk 02 gru 2006, 14:28
Oczywiscie, kazdy ma do niego prawo. Wcale nie probuje zmieniac Waszego pogladu na te sprawe, bo wiem, ze i tak mi sie nie uda, tak samo jak Wam mojego. Ja tylko dyskutuje. W ogole przepraszam jesli kogos urazilem, bywam czasami impulsywny przy bronieniu wlasnego zdania... Moze podyskutujemy na jakis inny temat, tyle ze nie mam zadnego pomyslu... W zasadzie to wszystko mi jedno byleby nie byl to watek o duchach, narkotykach lub polityce. W ostatecznosci moze byc o polityce, choc zupelnie nie wiem co sie w niej dzieje, od miesiaca nie wlaczalem telewizora. Kaczynscy nadal u wladzy? :D

Sortuj wg