kosz

Hasiok.

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

przez Snejana 10 kwi 2012, 20:36
bretta napisał(a):ja uważam, że kult bycia chudym bardzo szkodzi. Niby "to nie wystarczy", ale pomyślcie sobie, kiedyś tego nie było, tzn. było ale nie na taką skale... Nie było pro ana, problem może nie był tak głośny, a może po prostu był mniejszy? Dlaczego dziewczyny mają niskie poczucie wartości? Bo widzą, że wszędzie jest chude i uważają że to piękne... w głowach pojawiają się schematy. Gdyby teraz zaczęli pokazywać grubsze modelki to nic by nie zmieniło, bo schematy się już utworzyły, ale tak sobie myślę, gdyby się nigdzie takich osób nie widziało, w gazetach, w telewizji to dużo, dużo mniej osób by chciało tak wyglądać i miałoby takie kompleksy...

Masz rację, lecz nawet gdyby nie pokazywało się takich rzeczy w mediach, czyż w naszym otoczeniu nie ma chudych lasek, sexbomb itd? Ludzie mają skłonność do porównywania siebie z innymi i ciągłego niezadowolenia z siebie i własnego ciała. Zauwazylam, ze starsze pokolenie ma skłonnosc do faworyzowania grubszych sylwetek... w koncu kiedys dodatkowe kilogramy były kojarzone z bogactwem, to biedacy chodzili glodki i wychudzeni. a teraz wszystko wywraca się do góry nogami. Miałam "przyjemność" poznać wiele przedstawicielek pro any i jedno mi się rzuciło w oczy- to zawsze osoby, które są niedowartościowane, mają wymagających rodziców i czują, że muszą kogoś zadowalać. Media ułatwiają głodzenie się i wpadanie w zaburzenia odżywiania, ale niewystarczy zobaczyć anorektycznie chudych modelek, by wpaść w chorobę, to motywujące, ale to zdecydowanie zbyt mało

-- 10 kwi 2012, 19:38 --

bretta napisał(a):uwielbiam chudnąć. kiedy umiem utrzymać uczucie głodu czuje, że wygrywam, jestem z siebie dumna.
.

i to jest własnie to z czym chyba wszystkie się zmagamy. cieżko uświadomić sobie, że to coś złego i to pokonać. przecież nie ma lepszego uczucia!
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez bretta 10 kwi 2012, 20:41
Snejana, na pewno tak, ale dla wielu jest to impuls...
i jasne, że są takie dziewczyny, ale jakby nie były wszem i wobec traktowane jako ideał to nie wiadomo jakby to było...
Zaburzenia odżywiania, wszystkie, są bardzo złożone i jeden czynnik nigdy ich nie powoduje, ale może wystarczyło by wyeliminować ten 'jeden z' żeby w to nie wpaść? nigdy się tego nie dowiemy tak naprawdę. Na pewno nie ma tego w genach, to akurat jest naukowo udowodnione...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Snejana 10 kwi 2012, 20:47
bretta napisał(a):Snejana, na pewno tak, ale dla wielu jest to impuls...
i jasne, że są takie dziewczyny, ale jakby nie były wszem i wobec traktowane jako ideał to nie wiadomo jakby to było...
Zaburzenia odżywiania, wszystkie, są bardzo złożone i jeden czynnik nigdy ich nie powoduje, ale może wystarczyło by wyeliminować ten 'jeden z' żeby w to nie wpaść? nigdy się tego nie dowiemy tak naprawdę. Na pewno nie ma tego w genach, to akurat jest naukowo udowodnione...

ok zapędziłam się, w genach nie ma, ale niektórzy mają taki charakter, że są bardziej podatni na tego typu rzeczy :) zgadzamy się w jednym, media kreują ideały trudne do osiągnięcia. I wyrządzają nam więcej złego niż dobrego
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nothing_positive 10 kwi 2012, 20:53
Właśnie to jest najgorsze....to uzależnienie. Jeśli nie chudniemy...nie jesteśmy szczęśliwe. Wszystko sprowadza się do tracenia kilogramów. To przejmuje zupełnie kontrolę....ja cały dzień myślę o jedzeniu. Mam już dość. Całe moje życie się teraz wokół tego kręci.
We're all mad here.

przez Snejana 10 kwi 2012, 20:59
hehe, też robisz plany na resztę dnia? "jak wrócę do domu to zjem to i to" zjadłam już to i tamto, więc dziś już nie jem tego i tamtego" w ogole nie pamiętam jak wyglądało moje zycie przed ed.... jakja mogłam zjeść cokolwiek niewiedzac ile ma kalorii? szkoda, że nie mozna zresetować lub wymienić sobie mózgu

przez estera1 10 kwi 2012, 20:59
a ja po zmienie leku zaczynam tyc ,wiecznie mi sie jesc chce szalu dostane :( juz jem owoce zeby sie zapchac ale to nic nie daje czuje nie dosyt i pozeram wszystko co stanie na mojej drodze :( nawet zaczelam wiecej palic tez nie zmniejszylo apetytu :(

przez Snejana 10 kwi 2012, 21:03
estera1, ja gdy zaczęłam brać antydep. miałam to samo, a potem miałam zwiekszyc dawkę i zaczęłam żreć jeszcze bardziej... ale chyba zaczyna się to stabilizować, u Ciebie długo to trwa?

przez nothing_positive 10 kwi 2012, 21:05
estera1 napisał(a):a ja po zmienie leku zaczynam tyc ,wiecznie mi sie jesc chce szalu dostane :( juz jem owoce zeby sie zapchac ale to nic nie daje czuje nie dosyt i pozeram wszystko co stanie na mojej drodze :( nawet zaczelam wiecej palic tez nie zmniejszylo apetytu :(

Może czas pójść do lekarza i poprosić o zmianę leku? ;c
We're all mad here.

przez estera1 10 kwi 2012, 21:06
nowy lek mam od czwartku i caly czas jem przerwa tylko na spanie.Przeraza mnie to...

-- 10 kwi 2012, 20:07 --

no wlasnie zmienilam po raz ''setny'' jak narazie jedyny lek po ktorym w miare spie kolejna wizyte mam 19

przez Snejana 10 kwi 2012, 21:13
estera1, moze to jeszcze minie, bądź dobrej myśli :) jeśli nie to trzeba szukać dalej

przez estera1 10 kwi 2012, 21:21
oby minelo zanim dupa mi urosnie do gigantycznych rozmiarow a ja nie cierpie sie odchudzac juz kiedys przerabialam to... nawet sucharki prubowalam jesc ale jak dopadne jedna to chce zeżrec cale opakowanie :(

przez Snejana 10 kwi 2012, 21:32
jeśli Cię to pocieszy to właśnie przerwałam swój całodzienny post i wpierdzielam ciasto... bleh

przez estera1 10 kwi 2012, 21:47
troszke :)ja dzis zezarlam 4 kawalki :) dobrze ze juz niemam nic bo bym kolejnego zjadla hah

przez nothing_positive 10 kwi 2012, 21:51
Żebyście wiedziały ile ja zjadłam. ;c
Zaraz się poryczę.
We're all mad here.

Sortuj wg