PTSD

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

PTSD

przez Ehh 12 sie 2015, 10:08
Witam,mam 13 lat.9 miesięcy temu umarł mój tata,od jego śmierci nie mogę się pozbierac.Jeszcze za jego życia bałam się wszystkiego ,ale w dużo,dużo mniejszym stopniu.Gdy zabrakło go wszystko zaczęło się pogłębiac.Nie mogę spac ,gdyż widzę obrazy z nim .Śni mi się w koszmarach i w tych dobrych snach.Widzę żywe obrazy z nim,a na imię mojego taty,lub na jakieś kawały z nim związane rycze,nie mogę się uspokoic.W mojej głowie dzieją się straszne rzeczy.Nie wytrzymuje już psychicznie. Boje się wszystkiego np ciemności,że ma mnie cos wyskoczył i mnie zabije.Boje się byc sama,czuje się wtedy strasznie, boje się niekturych ludzi.Boje się miejsc w których nie byłam itd itp . Jest tego dużo więcej ale nie mogę się rozpisac w tym momencie.Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że nikt tego nie zauważa,dobrze ukrywam prawdziwą siebie i swoje uczucia.Ludzie myślą ,że jestem radosna ,miła,wspolczująca,pomocna,przyjacielka,zawsze uśmiechnięta...Jestem z tym wszystkim sama,już Sobie nie randze ,ale boje się o tym komuś powiedziec.Boje się i nie dam rady. Co mam z tym zrobic? Czy jestem chora? Jak można mi pomóc?
Ehh

PTSD

przez Artemizja 12 sie 2015, 12:00
Ehh, dlaczego to ukrywasz? Czego się boisz? Nie łatwiej byłoby Ci na ten temat z kimś porozmawiać? Wygląda to tak, jakbyś próbowała stłumić w sobie emocje. A to do niczego nie prowadzi. Smutek i żal też trzeba przeżyć. Poza tym, ludzie gonią za różnymi rzeczami i jeśli im wprost czegoś nie powiesz, to mogą nie zauważyć, że potrzebujesz wsparcia, rozmowy. Nie ukrywaj swoich uczuć. Na dłuższą metę przysporzy Ci to tylko problemów.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg