Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Kiya 21 wrz 2012, 20:05
A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu.

A właśnie, że nie - zauważ, że ten "mój" kalulator ma też pole "procent tłuszczu" :P

jasaw, tak trzymać :D

Poinformowany, kalkulator wie lepiej, niż subiektywny człowiek. Można założyć, że reszta świata ma niedowagę lub nadwagę, ale chorób wywołanych złą masą ciała nie oszukasz.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez kajetanone 21 wrz 2012, 20:08
carlosbueno napisał(a):A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu. Według BMI wszyscy strongmeni by mieli skrajną otyłość a zapaśnicy, piłkarze ręczni, żeglarze sporą nadwagę.

Strongmani to akuart zły przykład bo pare moze mają ale zdrowie za to kaplica i po części to jest nadwaga choć wiadomo że to mus w tym sporcie. Piłkarze ręczni to raczej BMI na 100% w normie tak jak we wszystkich sportach wytrzymałościowych. Grunt to sie czuć naturalnie ze swoją wagą jak ważyłem 70 było najlepiej teraz waże 85 i choć to mięśnie zbudowane treningiem to czuje sie ociężały troszke

przez Poinformowany 21 wrz 2012, 20:10
carlosbueno napisał(a):A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu. Według BMI wszyscy strongmeni by mieli skrajną otyłość a zapaśnicy, piłkarze ręczni, żeglarze sporą nadwagę.

Dokładnie , dlatego dziwię się że w kalkulatorze nie ma zapytania o np tryb życia jaki pacjęt czy klient prowadzi myślę ,że to by było kluczowe jeśli opierają się na tzw badaniach jak kaoleżanka napisała.
Poinformowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 21 wrz 2012, 20:11
A właśnie, że nie - zauważ, że ten "mój" kalulator ma też pole "procent tłuszczu"
zauważyłem ale nie wiem ile procent tego tłuszczu mam. Poza tym niektórzy zwłaszcza faceci są naturalnie mocno zbudowani, nabici, grubokościści i też mają nadwagę często sporą a wyglądają o.k są sprawni itd. .
Największy Forumowy Maruda

przez Kiya 21 wrz 2012, 20:15
Poinformowany, tryb życia ma znaczenie w obliczaniu potrzebnych kalorii, nie BMI.

carlosbueno, to no niech się cieszą.

przez Poinformowany 21 wrz 2012, 20:18
Kiya napisał(a):
A co do BMI jak ktoś uprawia sporty siłowe to zawsze mu nadwaga wyjdzie a często nawet otyłość a może mieć super ciało bez tłuszczu.

A właśnie, że nie - zauważ, że ten "mój" kalulator ma też pole "procent tłuszczu" :P

jasaw, tak trzymać :D

Poinformowany, kalkulator wie lepiej, niż subiektywny człowiek. Można założyć, że reszta świata ma niedowagę lub nadwagę, ale chorób wywołanych złą masą ciała nie oszukasz.

Kiya w dużym stopiniu masz rację ,że tłuszcz przyczynia się do wywołaniu chorób u potencjalnego Kowalskiego , lecz napisałaś "można założyć" i właśnie moje pytanie brzmi na czym Oni opierają swoje badania ? nie rozumiem tego :bezradny:
Poinformowany

przez Kiya 21 wrz 2012, 20:20
Poinformowany, to się ich pytaj, nie mnie, ewentualnie wujka Googla, historia biologii akurat nie należy do moich zainteresowań.

przez carlosbueno 21 wrz 2012, 20:21
wg BMI to ważąc 70kg( przy 194 wzrostu) mam prawidłową wagę przecież jak z oświecimia bym wyglądał miałem tyle kiedyś już wole mieć nadwage i ważyć 100 kg bo jakbym miał 70 kg to bym się bał rozebrać na plaży żeby mnie ludzie palcami mieli pokazywać albo dokarmiać chlebem jak ptaki.

przez Kiya 21 wrz 2012, 20:27
carlosbueno, czy Ty ślepy jesteś? Dałeś jako przykład 70kg, a NIEDOWAGA to 69,25! Przecież skoro miałeś BMI na skraju NIEDOWAGI, to nic dziwnego, że wyglądałeś jak z Oświęcima. I wszystko się zgadza.

Prawidłowa waga dla podanego wzrostu/ % nadwagi według :
Broca (normalna): 94 kg -25.53 %
Broca (idealna): 84.6 kg -17.26 %
Broca-Bmngsha: 84 kg -16.67 %
Lorentza: 83 kg -15.66 %
Amerykańskiego Towarzystwa Ubezpieczeń
(Wskaźnik wagi idealnej): 83 kg -15.66 %
Pottona: 89.3 kg -21.61 %
Średnia: 86.32 kg

przez Poinformowany 21 wrz 2012, 20:28
carlosbueno napisał(a):dokarmiać chlebem jak ptaki.

Hahaha :great:
Poinformowany

przez Keji 21 wrz 2012, 20:29
Dziś połknęłam 1500-1600 kcal, więc nie najgorzej. Pięć posiłków zachowałam. Aktywność: Bieganie ^^
Keji

przez wiejskifilozof 21 wrz 2012, 20:30
Kiya napisał(a):detektywmonk, nie musisz liczyć tak jak napisał Mad, w internecie jest masa kalkulatorów, wystarczy wpisać "kalkulator BMI" w Googlu :D Przy wyniku będziesz miał podane, czy Twoja waga jest w normie, czy masz nadwagę, ile, itp. Polecam ten, jest najdokładniejszy:
http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html

detektywmonk napisał(a):Bo nie wiem jak , nie znam się na tym :(

Chodziło Ci tu o wrzucanie zdjęcia? To poproś kogoś o pomoc, przecież to żaden problem :smile:

Kurcze , chyba techno fob jestem,nawet DVD nie umiem nastawić na nagrywanie :?

przez Kiya 21 wrz 2012, 20:32
detektywmonk, witaj w klubie :D Ja też się nie znam na tym dzisiejszym sprzęcie, do swojego jestem przyzwyczajona (zwłaszcza, że wszystko jest sprzed lat), ale jak mam coś u kogoś zrobić... Masakra, w ogóle się odnaleźć nie mogę. Z DVD akurat sobie radzę, ale znam ludzi, którzy też tego nie ogarniają, więc nie jesteś w tym sam :D

przez carlosbueno 21 wrz 2012, 20:33
carlosbueno, czy Ty ślepy jesteś? Dałeś jako przykład 70kg, a NIEDOWAGA to 69,25! Przecież skoro miałeś BMI na skraju NIEDOWAGI, to nic dziwnego, że wyglądałeś jak z Oświęcima. I wszystko się zgadza.
no tak ale ważąc 94 kg byłbym na skraju nadwagi a przy 95 to już nadwaga i zagrożenie życia a właśnie 95-97 kg to idealna waga dla mnie wg mnie. Moja siostra to niewolniczka bmi ciągle mi wytyka nadwagę a jej facet 183cm waży 60 kg jest ok bo się mieści w normie.

Sortuj wg