Daje kazdemu 200stowy kto uda sie...

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Daje kazdemu 200stowy kto uda sie...

przez ALEKS*OLO 24 kwi 2009, 15:43
No niestety prosze panstwa, święta inkwizycja jednak przetrwała, tak jak napisała shani, tylko patrzec jak Watykan przywróci palenie na stosie...
Najgorsze jest to, ze katolicy (tutaj Pan Bercik), chca nas zmiazdzyc tylko za to że mamy własna wole... przykre to ale prawdziwe... :?
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez linka 24 kwi 2009, 15:55
|TYlko zastaniawia mnie dlaczego ateiści nie wpadają na katolickie fora wołając - Boga nie ma, Boga nie ma.......zaś katolicy na wszystkie sposoby chcą ateistów uświadomić i nawrócic....... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Ridllic 24 kwi 2009, 17:19
zobaczycie pójdziecie do piekła zobaczycie :roll:
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LucidMan 24 kwi 2009, 17:39
Ridllic napisał(a):zobaczycie pójdziecie do piekła zobaczycie :roll:
A tak wygląda piekło:

"Pewien człowiek zagadnął kiedyś Boga o niebo i piekło.
- Chodź, pokażę ci piekło - powiedział Bóg i zaprowadził go do sali, w której wielu ludzi siedziało wokół ogromnego kociołka z gulaszem. Wszyscy biesiadnicy wyglądali na wynędzniałych i zrozpaczonych i wydawali się głodni jak wilki. Każdy też trzymał łyżkę, jednak rączka tej łyżki była o wiele dłuższa od ramion biesiadników, toteż żaden z nich nie mógł trafić do swoich ust. Cierpienie wygłodzonych było straszliwe.
- A teraz - odezwał się Bóg po chwili - pokażę ci niebo.
Wkroczyli do drugiej sali, identycznej z pierwszą: był kociołek z gulaszem, byli i biesiadnicy, i te same łyżki z długachnymi rączkami... Lecz tutaj wszyscy byli szczęśliwi i dobrze odżywieni.
- Nie rozumiem - powiedział człowiek. - Skoro obie sale są identyczne, jak to możliwe, że tu każdy tryska radością, gdy tam wszyscy ledwo się trzymają?
- Ach, to proste - odrzekł Bóg, uśmiechając się. -Tutaj nauczyli się karmić nawzajem."

autor Ann Landers
Lucid life

przez evelina 24 kwi 2009, 17:59
i wszystko na temat...
evelina

przez katie124 24 kwi 2009, 18:46
Polecam wszystkim tu obecnym " Rozmowy z Bogiem" Neale Donald Walsch , po tej lekturze niejednemu robi się lepiej :))) Bo po co gadać z księdzem, jak można z samym Bogiem? A Bóg nie daje nam drugiego życia, dał nam jedno, które się nie kończy i sami jesteśmy odpowiedzialni za to co nas spotyka. Na prawdę polecam, książki ( 3 księgi) dostępne wyłącznie w księgarniach internetowych np.: www.ezosfera.pl

przez linka 24 kwi 2009, 19:05
katie124, rozmawiasz z Bogiem? :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez katie124 24 kwi 2009, 19:11
każdy może z nim rozmawiać się okazuje:) też byłam w szoku, ale polecam tą książkę, a wszystko stanie się jasne:)

przez bercik 24 kwi 2009, 21:53
dobra ludzie nie ma sensu ciagnac dalej tej rozmowy bo mozna by sie spierac bez konca macie racje ja madry nie jestem jak Wy z cala pewnoscia ale jedno wiem,chociazby przyszlo 1000 lekow nie lekam sie niczego i smieje sie z mojego dawnego zycia,nie martwie sie niczym i ciesze sie w duchu jak nigdy poprostu mam wielka radosc i zawdzieczam to Panu Jezusowi.zycze Wam z calego serca tego samego trzymajcie sie Chrystusa wszyscy ktorzy wierzycie

przez mimi1982 24 kwi 2009, 23:16
Ridllic napisał(a):powiem tak dobrze wiemy ,że w historii świata i religii skrajny fanatyzm religijny jest 1000 razy gorszy od skrajnego ateizmu "te wyprawy krzyżowe , dżihad itp " więcej ludzi zabiło niż niewiara w nic przykro mi dla mnie jesteś zapatrzony nie do końca w boga ale w tą szopkę jaką ludzie stworzyli w koło niego w celach komercyjnych i to nazywam właśnie fanatyzmem

Ps. na świecie jest około 100 tys wierzeń i religii może to np buddyzm albo scjentyzm to prawdziwa religia :?:

podpisuje sie pod tym:)
mimi1982

przez LucidMan 25 kwi 2009, 00:28
katie124 napisał(a):Polecam wszystkim tu obecnym " Rozmowy z Bogiem" Neale Donald Walsch , po tej lekturze niejednemu robi się lepiej :))) Bo po co gadać z księdzem, jak można z samym Bogiem? A Bóg nie daje nam drugiego życia, dał nam jedno, które się nie kończy i sami jesteśmy odpowiedzialni za to co nas spotyka. Na prawdę polecam, książki ( 3 księgi) dostępne wyłącznie w księgarniach internetowych np.: http://www.ezosfera.pl
Jedna z najlepszych (moim zdaniem) książek traktujących o samopoznaniu i rozwoju duchowym jakie "zdarzyło" mi się przeczytać ;) Fajnie, że ktoś tutaj o niej wspomina :)
Lucid life

przez ty_tez_mozesz 25 kwi 2009, 00:35
to co napiszę jest przesiąknięte własnymi doświadczeniami rzecz jasna, ale jeżeli ja żyję w nieświadomości i to w co wierzę jest fikcją, to bardzo proszę o uświadomienie!
bo ja nie chce tak, jeżeli nie jest to prawdą...

zatem w co wierzę, żeby była jasność
wierzę, że:
- świat powstał przez Boga, który go od początku do końca zaprojektował
- tym Bogiem jest Bóg opisywany w biblii
- Jezus Chrystus, który jest Bogiem umarł za nas krzyżu a potem zmartwychwstał 3 dnia

po czym oczywistym stało się dla mnie uznanie chrześcijaństwa jako Prawdziwej religii a nie tylko pustej filozofii. nie przekopałem tych wszystkich religii, ale te argumenty po zwyczajnie wystarczyły

skąd się wzięły te argumenty?
- 'Jezus - więcej niż cieśla' Josh McDowell
- 'Dochodzenie w sprawie stwórcy' Lee Strobla
- rozmowy z chrześcijanami
- świadectwa ludzi o tym jak Bóg działa w ich życiu
- inne

Mnie zajęło to jakiś czas zanim przyznałem się przed sobą, że tak po prostu jest. Przełomem nie były rozmowy z ludźmi(nikt mnie nie przekabacił..) na ten temat tylko książka nr 2, tzn Lee Strobla.
Czy ktoś przeczytał te książki i doszedł do innych wniosków?
"ludzie cierpią często dlatego, że czują się sami. sami bo są samotni lub bo czują się samotni wśród ludzi"

przez LucidMan 25 kwi 2009, 01:49
ty_tez_mozesz napisał(a):to co napiszę jest przesiąknięte własnymi doświadczeniami rzecz jasna, ale jeżeli ja żyję w nieświadomości i to w co wierzę jest fikcją, to bardzo proszę o uświadomienie!
bo ja nie chce tak, jeżeli nie jest to prawdą...
Co znaczy nie jest "prawdą"? Nie ma obiektywnej "prawdy". Jest tyle prawd ile ludzi na tym świecie. Jeśli Twoja "prawda", Twoja rzeczywistość i wszystko co z tym związane jest dla Ciebie dobre, to poco to zmieniać?
Jeśli wierzysz w Boga, który wszystko stworzył to OK, póki czujesz się z tym dobrze. Jeśli wierzysz że Jezus zmartwychwstał to OK, póki czujesz się z tym dobrze.
Lecz jeśli uważasz, że coś jest nie tak, że żyjesz w świecie iluzji, że śpisz to o nic się nie martw ;) Pojawią się na Twojej drodze znaki, których nie sposób przegapić ;)
Lucid life

przez ty_tez_mozesz 25 kwi 2009, 12:19
LucidMan napisał(a):o znaczy nie jest "prawdą"? Nie ma obiektywnej "prawdy". Jest tyle prawd ile ludzi na tym świecie.

Nie jest prawdą, znaczy dla mnie, że coś nie jest autentycznym faktem.
Jeżeli Bóg stworzył to wszystko o czym pisałem to nie wyobrażam sobie by to było coś innego niż 'obiektywna prawda'
Tak ludzie mają wiele prawd, 'własnych prawd' a raczej bym to podciągnął pod punkt widzenia.

LucidMan napisał(a):Jeśli Twoja "prawda", Twoja rzeczywistość i wszystko co z tym związane jest dla Ciebie dobre, to poco to zmieniać?

bo chcę być najbliżej Prawdy:) jestem przekonany do tego co napisałem, ale też nie boję sie zweryfikować swoich poglądów

LucidMan napisał(a):Jeśli wierzysz w Boga, który wszystko stworzył to OK, póki czujesz się z tym dobrze. Jeśli wierzysz że Jezus zmartwychwstał to OK, póki czujesz się z tym dobrze.

ok to takie ludzkie, wszystko indywidualnie pod względem odczuć człowieka
coś jest okey dla Ciebie to wierz... coś jest niewygodne to może nie, po co problemy

LucidMan napisał(a):Lecz jeśli uważasz, że coś jest nie tak, że żyjesz w świecie iluzji, że śpisz to o nic się nie martw ;) Pojawią się na Twojej drodze znaki, których nie sposób przegapić ;)

uważam, że jestem na dobrej drodze. zauważam znaki, które o tym świadczą:)
"ludzie cierpią często dlatego, że czują się sami. sami bo są samotni lub bo czują się samotni wśród ludzi"

Sortuj wg