Jak to jest z tą serotoniną ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Lutek 28 lis 2013, 01:32
Mam pytanie: o co chodzi z tą serotoniną. Zakładając że nerwice natręctw powstają (chyba, nie wiem jakby coś to mnie poprawcie) w trakcie traumatycznego przeżycia to jak się ma serotonina do tego ? Przecież nie może serotonina zacząć znikać pod wpływem traumatycznego przeżycia. C zy jest możliwe że rodzimy się z dużą zawartością serotoniny a po kilku latach nam ona zaczyna maleć ?
Give me more serotonina

przez Lord Kapucyn 28 lis 2013, 12:51
Wśród przyczyn OCD/NN wymienia się-
- mutacje w obrębie genu hSERT- ludzkiego genu kodującego transporter serotoniny, genu GABBR1 (GABAb1) kodującego receptory sprzężone z białkiem G, oraz genów SLC1A1 i GRIN2B- powiązanych z glutaminianem- istnieją mocne dowody, że to zaburzenie jest dziedziczone genetycznie;
- nadmiar dopaminy w korze przedczołowej i niedobór serotoniny w zwojach podstawy mózgu, nieprawidłowa transmisja glutaminergiczna
- nieprawidłowości w prążkowiu
- zwiększona ilość istoty szarej w jądrach soczewkowych dwustronnych, aż do jąder ogoniastych, zmniejszona ilość istoty szarej w przednim zakręcie obręczy
- nieprawidłowości w obrębie receptorów H2, M4, NK1, NMDA i innych receptorów glutaminowych
- nadkażenie bakterami gram dodatnimi z rodzaju streptokoków/paciorkowców(PANDAS)- ta teoria ma mocne dowody;
- wtórne nadkażenie wirusem EBV(Epsteina-Barra)- kiedyś podawano to jako możliwy czynnik etiologiczny OCD, obecnie raczej depresji i zespołu chronicznego zmęczenia
- czynniki i uwarunkowania psychologiczne, behawioralne, społeczne

Traumatycznego przeżycia nie podaje się jako przyczyn NN.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 28 lis 2013, 13:34
Dark Passenger, jeśli leki SSRI nasilaja mi OCD, to znaczy że brakowałoby mi dopaminy?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 28 lis 2013, 13:42
Nie, w SSRI jest nadmiar dopaminy w korze przedczołowej i niedobór serotoniny w zwojach podstawy mózgu. Wskazane są leki zwiększające serotoninę(np. SSRI)+ atypowe neuroleptyki dodatkowo. Prawdę mówiąc nie spotkałem się, żeby SSRI nasilały OCD. Ja biorąc pod uwagę powyższe- np. na mixie fluoksetyna+kwetiapina albo moklobemid+kwetiapina albo ssri+sulpiryd jechałem dość fajnie,.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 28 lis 2013, 13:46
Właśnie Klomipramina zaczęła mi je nasilać, zwłaszcza nad ranem. Dość niefajne uczucie plus lęki, których nie miałam na mircie.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg