Potrzebuję wsparcia...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Potrzebuję wsparcia...

przez bedzie.dobrze 14 lis 2012, 20:41
Bellisssima, nie zrobisz krzywydy dziecku..to tylko natrectwa..chociaz wiem jak potrafia wykanczac. Jak u Ciebie jest z wyrazaniem emocji? Jestes wybuchowa czy tlumisz w sobie gniew?
bedzie.dobrze

Potrzebuję wsparcia...

przez Selma 14 lis 2012, 21:53
musisz wiedzieć że psychoterapia na początku może powodować nasilenie objawów. Spróbuj pamiętać że w ten sposób w końcu dotrzesz do rozwiązania problemu

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 15 lis 2012, 00:35
Selma dziękuję za pocieszenie :) a Ty z tego wyszłaś??? bedzie.dobrze, jest różnie... Kiedyś byłam wybuchowa, natomiast po terapii wszystko robię spokojnie, nie tłumię już w sobie złych emocji, mówię co mi leży na sercu oczywiście też staram robić się to spokojnie, tak jak dzisiaj mojej wrednej teściowej w końcu wygarnęłam co o niej myślę... I co się stało po tym??? Nie wrzeszczałam po niej, byłam opanowana, ale po tej kłotni znowu zaczął mi się atak... Lekki, bo lekki, ale był niestety :( Kołotanie serca, mokre ręce itd... Papierosy w ruch, Jedna tableta Valerin, króciutki spacer, rozmowa z ciocią i przeszło... Swojego faceta też nie rozumiem, dlaczego choć raz nie może mnie poprzeć przy swojej matce (wymiana zdać była przez telefon), faceta w domu nie było... Postanowiłam sobie dać spokój z tą kobietą i ograniczyć z nią kontakty do minimum... Ona sobie myśli, że jest idealna, a przecież ideałów nie ma ;) Dziękuję wam, że jesteście :) Nie wiem co bym zrobiła bez kompa i bez internetu heh :P Dzięki Bogu, że mamy to co mamy :)
Bellisssima

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Potrzebuję wsparcia...

przez Selma 15 lis 2012, 10:32
jesli chodzi o nerwice natręctw to nie mm tego problemu raczej, na terapii jestem i bede jeszcze dluga droga przede mną

no to masz kolejny kroczek do przodu, nie potrafisz jeszcze inaczej sobie poradzic z emocjami, no ale to tez trzeba wycwiczyc i probowac roznych sposobow

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 15 lis 2012, 11:57
Na dzien dzisiejszy postanowilam zerwac z moim facetem. Nigdy by nie przestal sie nade mna znecac psychicznie, nie dorosl do i ojca. Wplyw tez miala jego matka, ktora za duzo sie wpieprzala. I od slowa do slowa stwierdzilismy, ze konczymy ten zwiazek :) mam nadzieje, ze dovrze robie i ze nigdy nie bede zalowC swojej decyzji. Bo co to za zycie? Z cpunem? Z osoba, ktora woe, ze dziecko przeziebione nie chce z nia zostac w domu i twierdzi, ze mam ja zabrac ze soba do ginekologa, bo on sie musi wyspac??? :(((
Bellisssima

Potrzebuję wsparcia...

przez bedzie.dobrze 15 lis 2012, 12:04
Bellisssima, trzymaj sie dzielnie
bedzie.dobrze

Potrzebuję wsparcia...

przez trek 16 lis 2012, 04:44
Najlepszym rodzajem psychoterapii na OCD jest behawioralno-poznawcza, wyniki badań pokaują, że u osób z nn terapia psychodynamiczna pomaga w zaledwie 2% przy czym beh-poz. w 56%.

możesz przytoczyć te badania?

w teorii bierze sie to z 'zbyt silnego superego' czyli tej czesci odpowiedzialnej za przestrzeganie norm społecznych.

u mnie to jest potwornie silne, najgorzej gdy sytuacja jest niejasna, gdy nie wiem czy powiedziec komus czesc czy dzien dobry, bywalo ze tylko z tego powodu unikalem kontaktu.

Bellisssima, ja bym jako pierwsza wzial poznawczo behawioralna bo jest krotsza, trwa kilka miesiecy, a psychodynamiczna nieraz 4 lata i jak czytam ludzie czesto dopiero po ponad roku widza delikatne zmiany a niektorzy wcale i nawet jak ta behawioralna okaze sie nieskuteczna to stracisz stosunkowo malo czasu i mozesz probowac innych metod, a w psychodynamicznej ryzyko jest o wiele wieksze, mozesz stracic 4 lata i zostac z niczym, nie mowiac juz o tym, ze jesli szanse poprawy faktycznie statystycznie wynosza 2% a w behawioralnej 56% to ja bym sie sekudny nie zastanawial.

Wyboraz sobie, ze chcesz wejsc na komputer z haslem i zalezy Ci na czasie, masz dwie opcje

1) haslo sklada sie z 3 000 znakow i na 56% to jest to haslo
2) haslo sklada sie z 30 000 znakow i na 2% to jest to haslo

to przeciez z czystej matematycznej kalkulacji wynika, ze zdecydowanie jest lepiej najpierw sprawdzic pierwsze haslo.
trek

Potrzebuję wsparcia...

przez bedzie.dobrze 16 lis 2012, 12:20
trek, to tez zalezy od problemu danej osoby...czasem potrzebna jest długotrwała terapia, porzadny wglad w siebie zeby poznac zrodło lęku, zeby je przepracowac. Wydaje mi sie, ze poznawczo-behawioralna dobrze sie sprawdza w OCD z przewaga kompulsji..ale jakos tego nie widze w przypadku, kiedy sa same obsesje..tym bardziej jesli zrodło lęku odnosi sie do dziecinstwa
bedzie.dobrze

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 16 lis 2012, 12:27
Ahhh... A ja mialam nadzieje, ze to potrwa jeszcze tylko pare msc ;( bo co to za matka, ktora non stop wystraszona chodzi??? ;(
Bellisssima

Potrzebuję wsparcia...

przez trek 16 lis 2012, 12:33
Bedzie.dobrze, sa wlasnie dwa poglady ze trzeba poznac przyczyny i ze nie trzeba a skupic sie na tym co teraz, przy obsesji moze pomoc sama zmiana reagowania na te mysli? nie wiem, nie mowie wcale, ze nie masz racji, jednak przy wyborze terapii najpierw bym bral krotsza zwlaszcza kiedy uchodzi za skuteczna.

Bellisssima jesli masz kase zainwestuj moze w ksiazke cbt to by pomoglo Ci podjac decyzje, a i sorki bo chyba nie doczytalem, Ty bylas tylko u psychiatry czy u psychola rowniez?
trek

Potrzebuję wsparcia...

przez bedzie.dobrze 16 lis 2012, 12:44
Bellisssima, spokojnie, objawy moga tez szybko wygasnac...co nie zmienia faktu, ze trzeba isc na terapie!
bedzie.dobrze

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 16 lis 2012, 23:13
Trek chodzę tylko i wyłącznie do psychologa... Bedzie.dobrze zastanawiam sie caly czas nad zmiana tej terapii na ta beh-poz... Jesli mialaby byc krotsza, to z mila checia ukrocila bym sobie czas tej udreki, ze to tak brzydko nazwe :)
Bellisssima

Potrzebuję wsparcia...

przez Selma 16 lis 2012, 23:32
to wo koncu jest terapia psychodynamiczna prowadzona przez terapeute, czy wizyty o psychologa, to jest różnica

Potrzebuję wsparcia...

przez Bellisssima 17 lis 2012, 08:42
Selma no ja chodze do psychologa. Ostatnio mi powiedziala, ze terapie kora przeprowadzamy, to terapia psychodynamiczna...
Bellisssima

Sortuj wg